Skocz do zawartości

Wybór nowego amplitunera


kaczer

Recommended Posts

Stoję przed wyborem amplitunera, który będzie więcej wykorzystywany do słuchania muzyki niż kina filmów.

Wytypowałem wstępnie:

Pioneer VSX-933

Denon AVR-X1400H

Onkyo TX-NR474

Yamaha RX-V485

Do zestawienia mógłbym jeszcze dopisać Onkyo TX-NR676 o ile będzie warto.

 

Na razie amplituner będzie grał z przednimi Paradigm Monitor 7 (120W/8ohm) w starszej wersji. Później zamierzam rozbudować zestaw o kolejne głośniki rozpoczynając od niskotonowego suba.

Chciałbym aby amplituner posiadał gniazdo USB, które umożliwia odtwarzania z pendrive plików skompresowanych (mp3) i nieskompresowanych. Jeśli chodzi o moc na kanał, to nie chciałbym mniej niż 80W przy 8 ohm.

Na stronie Maxaudio wyczytałem, że dwa z wyżej wymienionych modeli Onkyo maja możliwość aktualizacji uruchamiającej Chromecast. Nie wiem dokładnie co to jest, ale wg. mojego wyobrażenia może być przydatne (o ile dobrze zrozumiałem to co przeczytałem). Co w praktyce da Chromecast, na co pozwala?

 

Z góry dziekuję za wszelkie informacje

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegami amplitunery kina zdecydowanie przyzwoicie brzmią w kinie a stereo w porównaniu choćby do amplitunerów stereofonicznych brzmi po prostu płasko. Denon AVR-X1400H i Onkyo TX-NR676 zakończyły swój żywot rynkowy i mają bezpośrednich następców modele AVR-X1500H i TX-NR686. Jeżeli jednak upierać się przy kinie to warto by samemu porównać kilka z nich ale pewnie wziąłbym na warsztat Onkyo TX-NR686 i Marantz SR5013. Pierwszy z nich lepiej zagra w kinie, drugi pokaże więcej szczegółów i lepsze stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś za coś niestety.
Jak jest parcie na słuchanie bardzo ładnego stereo to bez normalnego wzmaka się nie obejdzie.
Jak ma po prostu fajnie grać to Marantz da radę. Do tego przy imprezie czy wizytach znajomych fajnie sprawdza się tryb multichannel jako nagłośnienie salonu ambientowe. Taka tam muzyka w tle do kolacji czy rozmowach przy wódeczce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Muzyczne z Japończyków. Bo jednak do nada, arcama czy anthema to mu brakuje

Ale w kinie znowu najmniej mu dynamiki i precyzji. Tak to jest. Coś za coś.

Piotr

Aż twa mać ?

A ja właśnie powoli się napalalem na marantza! Miałem plan połączyć ampli slima i wzmak po pre out. Z tych najtańszych ale pewnie ani kino ani stereo szału nie zrobi☹️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiliście mi "sieczkę w mózgu". Jeżeli już stereo to z wyjściem na zewnętrzny aktywny sub. Przejrzałem na szybko. Jak do tych powyższych, które wcześniej podałem ma się Onkyo TX-8250? Jaka jest różnica pomiędzy power output (wyjściowa) i dynamic power (dynamiczna)? W przypadku tego Onkyo podana jest moc wyjściowa tylko dla impedancji 6om (135W/6), a przy 8 om tylko dynamiczna (100W/8).

 

Znalazłem jeszcze Harman Kardon HK 3770, ale ta marka nic mi nie mówi.

 

 

Edytowano przez kaczer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie np. S4home, q21... I inni musicie sie jakos lepiej zareklamować bo ci ludzie z forum sa czasami jacys nierozgarnieci. Nie wszyscy ale niektorzy.  Np. Jak doradzacie to na końcu zdania np zamiast "piotr" to moze te zdanie co posiadacie jeszcze nizej malo widoczne "dla forumowiczow upusty itp." 

Bo np na smartfonie nie widac tego wogole tylko na komputerze 

A jeszcze inne sklepy nie bede pisal jakie mozna skrytykowac bo doradzaja najczesciej tylko jak ktos szuka sprzetu za 5-10tys. 

Dlatego po wczesniejszym przeanalozowaniu tego forum jak jeszcze nie mialem nicka stwierdzilem s4home bedzie najlepszym sklepem ktory mi doradzi. Teraz po paru miesiącach wiem, ze na rowni stawiam obydwa q21 i s4home 

Edytowano przez modelarz01
O
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteście nachalni, wcale a wcale.

Decyduje w tym przypadku bliskość.
Ja bym chętnie do Ciebie podjechał ale q21 mam po drodze i tak to wychodzi.

Natomiast jak ktoś nowy i pisze z telefonu to może nie skaptować ze jesteście sprzedawcami wiec warto się podpisywać jakoś dodatków.

Ja czytając Wasze listy nie stwierdzam prób naciągania czy stronniczości i mnie np taki podpis nie przeszkadza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Straciłem w twoich oczach?:(:(:(

 

Nie wiem co miales na mysli ale ja to co napisalem tak mysle. Jesli chodzi o reklame, regulaminy itd. To nie moja sprawa. Napisalem poprostu zdanie zebyscie przemysleli jak cos poprawic/zmienic zeby przyszlym waszym klientom bardziej ulatwic z wami kontakt. Ja zazwyczaj jestem zeby pomoc na tym forum. Najczesciej szukajacym nowego lub uzywanego sprzetu czasami sklepu. Poprzez forum po czesci sie czegos nauczylem i wiedze przekazuje nastepnym. A to czy mi to wychodzi dobrze czy zle to ja tego nie bede ocenial. Robie w najlepszy mozliwy dla mnie sposob. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, modelarz01 napisał:

Kaczer, a pytales o ceny sklepow ktore ci odpowiedzialy?  W tym watku na forum... 

Nie, chciałem poczekać to dziś:) Nie pomyliłem się. Na kino-domowe.pl jest za 1699zł z wysyłką. Nie sądzę aby jakiś sklep mógł zaproponować lepszą ofertę. Jeśli tak, to proszę na priv. Płace z góry przelewem, bo raczej w grę będzie wchodziła wysyłka.

7 godzin temu, modelarz01 napisał:

No wlasnie np. S4home, q21... I inni musicie sie jakos lepiej zareklamować bo ci ludzie z forum sa czasami jacys nierozgarnieci. Nie wszyscy ale niektorzy.  Np. Jak doradzacie to na końcu zdania np zamiast "piotr" to moze te zdanie co posiadacie jeszcze nizej malo widoczne "dla forumowiczow upusty itp." 

Bo np na smartfonie nie widac tego wogole tylko na komputerze 

A jeszcze inne sklepy nie bede pisal jakie mozna skrytykowac bo doradzaja najczesciej tylko jak ktos szuka sprzetu za 5-10tys. 

Dlatego po wczesniejszym przeanalozowaniu tego forum jak jeszcze nie mialem nicka stwierdzilem s4home bedzie najlepszym sklepem ktory mi doradzi. Teraz po paru miesiącach wiem, ze na rowni stawiam obydwa q21 i s4home 

Nie bardzo rozumiem. Odwiedziłem sklep zarówno S4home jak i Q21. Forum to forum, a sklep to sklep.

Odnośnie sklepów które "doradzaja najczesciej tylko jak ktos szuka sprzetu za 5-10tys" to ich strata. Błędne myślenie, bo stały klient to stały klient i jeżeli będzie kiedyś zmieniła sprzęt ...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...