Skocz do zawartości

Marantz PM-14S1 SE


Sebastian Jakub

Recommended Posts

Witam,

Jestem po odsłuchu Marantz PM8006 z X38, ale  finalny zestaw ma być Dynaudio Excite X44 z Marantz PM-14S1 SE, jako że PM8006 jest za słaby napewno do X44 i na granicy z X38. Stwierdzam to jako wyłączył mi się podczas odsłuchu z X38 przy około 75-80% mocy. Te głośniki wymagają dużo prądu.

Urzekło mnie granie tego zestawu wokalem i czystością. Także słuchałem Denona PMA-2500NE i jednak Marantz mi bardzej pasował.

Jest to bardzo dużo pieniędzy i dlatego proszę o opinię o tym wzmacniaczu czy jest to dobry wybór.

Amplituner Marantz SR6013

Dziękuję bardzo

Edytowano przez Sebastian Jakub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Marantz 14S1 to fajny klocek ale moim zdaniem on się nie nadaje do Dynaudio. Jest do nich za słaby mocowo. Ładna barwa, owszem to uzyskasz. Ale w tej cenie to powiem Ci że obstawiał bym jednak z nowych Roksan Caspian M2 (jest lepszy), Yamahe AS2100 czy lampwy Unison Simply Italy. Tu poczujesz wokale!!

NA wszystkie mogę zrobić lepsze ceny i wysłać na odsłuch.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Marantz PM14 za słaby a polacamy Unison Simply Italy?? No nie wiem... Moim zdaniem Marantz 8006 nie jest już słabym wzmacniaczem mocowo a 14 jest od niego jeszcze silniejszy i na pewno ciekawszy barwowo. Słuchanie na 80% mocy wzmacniacza stworzy problem dla praktycznie każdego systemu hifi.. Pamiętajmy, że to nie jest sprzęt estradowy. Roksan może być ciekawy, nawet seria K3 powinna dać sobie radę z tymi kolumnami. Można też wziąć pod uwagę Hegla H190 dla tych kolumn. Pamiętajmy, że wzmacniacz ma współpracować z kinem domowym i amplitunerem Marantz. PM14S1 w moim odczuciu dobrze zgra się z tymi kolumnami i stworzy udaną całość z amplitunerem tej marki.

 

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr

Dlaczego uwazasz ze PM14 nie nadaje się do Dynaudio?

Tu masz artykuł https://www.hifichoice.pl/dynaudio-excite-x44-test,32,14 z testy Denona PM2500 z X44, a PM14 to prawie to samo (tak mi się wydaje?).

Dzwięk Marantza bardziej mi odpowiadał z X38 aniżeli Denona (PM1600, jak że 2500 nie był dostęony), choć to jedna rodzina i podobna charakterystyka.

Na podstawie tego artykułu chciałbym abyś mi wyjaśnił swoją radę.

Fakt że do wczoraj nie wiedziałem że HEOS jest produktem (rodzajem przesyłu danych) Denona (Mrantza) i sądziłem że do streamingu z tego względu Marantz będzie najlepszy, jako że będę miał w domu dodatkowe głośniki w jednym lub dwuch pomieszczeniach typu Denon Heos 7

Co do PM14, wydaje mi się wystarczający dlatego że PMA-2500NA posiada podwujne stopnie wyjsciowe, a PMA-1600 pojedyńcze i z tego powodu 1600 właśnie mi się wyłączył przy głośnym odsłuchu. Ponadto w zamieszczonym teście powyżej do napędzenia X44 właśnie posłużył PMA-2500.

Jedynie to nie mogę się doczytać czy PM14 ma także podwujne stopnie wyjsciowe.

Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2500 to absolutnie nie to samo co s14.

7 godzin temu, Q21 napisał:

Witaj,

Marantz PM14 za słaby a polacamy Unison Simply Italy?? No nie wiem... M

Zadzwońcie z ciekawości do Nautilusa jako klient. Nie partner handlowy. Z czym polecają zestawiać dynki. Mocny tranzystor o zapasie mocy albo lampa. Sami też tak robią. 

Wydajność prądowa. Zapas.

 

Taki Marantz będzie miał na wyjściu 2x100 w a pobierze z sieci 300w.

Z kolei w tej samej klasie pracujący Roksan caspian ma 2x85w a pobierze 750w. No o czymś to świadczy.

(Dane na oko, z tego co pamiętam)

Marabtzs też mam w ofercie. Przecież to nie o to chodzi żeby cię od niego odciągnąć. Ale takie mam wrażenie. Może mylne. 

Wypożyczenie ci dla przykładu marantza, Roksana i lampkę. Co ty na to?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...