Skocz do zawartości

Kinow domowe - wymiana stare na nowe :-)


maniomix

Recommended Posts

Hej :)
Przed chwilą wyniosłem się z hdtv forum - jakaś porażka, no ale ja nie o tym ?
Potrzebuję waszej porady, ponieważ mój zestaw KD ma prawie 20 lat - Yamaha 440 plus set 5.1 Koda - i czas na zmianę :)
Jak wygląda mój salon obecnie, widzicie na zdjęciu, kasy za dużo nie mam na ten moment, ale powiedzmy, że 2,5 tys do 3 tys znajdę. Najpierw kolumny, a potem amplituner? Sam nie wiem, zależy mi, żeby poczuć różnicę w stosunku do starego zestawu, który w bloku i salonie 20 m2 się sprawdzał powiedzmy, tak w salonie 50m2 nie bardzo i dlatego czas na zmianę.
Budżet nie jest zbyt duży więc pomyślałem, że może na początek tylko kolumny na przód, potem amplituner, a z czasem reszta, dobrze kombinuję? No chyba, że da się inaczej, to chętnie się dowiem.
Pozdrawiam
Mariusz

Plan salonu MM.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

8 godzin temu, maniomix napisał:

Przed chwilą wyniosłem się z hdtv forum - jakaś porażka, no ale ja nie o tym ?

Hahahahshs właśnie o tym pisałem w innym temacie.

Co ty kiki ci nie pomógł?;)

Nie znam ani tego amplitunera ani kolumn. Ale chyba kroki też zaczął bym od kolumn. Tu poczujesz po prostu różnice.

Za 3000 szukaj starszych heco music style 1000, używanych klipsch rp280 lub starszych rf82II, Polk audio serię rti od modelu A7.

Powiem ci że do takiego salonu z nowych to będzie ciężko. 

Najbardziej chyba heco 700 ale i tak za małe.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys kiedys dawno temu... Jak jeszcze w bloku mieszkalem posiadalem kod f51 5.1 i amplituner yamaha modelu nie pamietam ale moze cos 3...w tym czasie to byl sprzet super.  Po przeprowadzce zmienilem na mission m34i i amplituner onkyo 606 i bylo jeszcze lepiej. Obecnie zmienilem niedawno tylko yamaha 683. Tobie proponuje tak jak napisal s4home zmienic moze najpierw glosniki. Moga byc takie same jak moje. Ostatnio je widzialem uzywane za 2-3tys za 5.0. Moga byc inne. Amplituner do takiego pokoju mozesz kupic mocny stary ale jary. Onkyo seria 8 uzywane od 1-2tysiace. Nowy taki klocek okolo 5tysiecy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

na pewno najlepiej byłoby posłuchać i porównać kilka konkretnych propozycji. Natomiast z mojej strony na pewno zaproponowałbym posłuchać Polk Audio Signature S55E, ewentualnie trochę bardziej ciepłe i plastyczne Heco Aurora 700. Polk Audio swietnie sprawdza się w kinie domowym i szybszych gatunkach muzycznych. Heco to trochę spokojniejsze granie z lepszym wypełnieniem, plastyką. Kolumny także dobrze sprawdzą się w kinie domowym, natomiast pokażą swoją klasę przede wszystkim orzy trochę spokojniejszych gatunkach muzycznych.

Jeśli decyzję możesz podjąć w najbliższych dniach do końca weekendu, zdecydowanie najlepszą opcja będzie zestaw Focal Chorus 716, który teraz przez kilka dni jest oferowany w bardzo atrakcyjnej ofercie Black Friday.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorus 716 to bardzo wydajne kolumny, które są w stanie dobrze nagłośnić nawet 50m2, zresztą w systemie pojawi się także subwoofer, który wspomoże kolumny w najniższych częstotliwościach. Ja nie bałbym się zastosować tych kolumn, zresztą zawsze nie ma ryzyka zakupu, można wypożyczyć i przetestować, ewentualnie zwrócić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam focale 716 , w ~17-18m^2 przy odkręceniu na 2/3 spokojnie generują 100dB na 1m bez zniekształceń czy wibracji , tak więc sądzę iż spokojnie nagłośnią też 50m :D

Chociaż osobiście gdybym miał 50m^2 to bym szukał czegoś z co najmniej 20cm przetwornikami ,ale też za 3tyś zł to się nie poszaleje zbytnio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Dzień dobry wszystkim :)
Postanowiłem odświeżyć temat, bo zakupy nie zrobione jeszcze. :) 
Podpowiedzcie czy warto rozważać kolumny dostępne w Media Markt, na początek dwie sztuki, ponieważ jest teraz promocja na zakup kilku produktów, a inne produkty też mam do kupienia, to może przy okazji zakupił bym kolumny. I teraz, wcześniej rozmawialiśmy o Polk Audio RTiA7, Monitor Audio RX8, w wątku pojawiły sie też Heco Aurora czy możecie mi podpowiedzieć, z oferty dostępnej w MM są jakieś, które powinienem rozważyć czy szukać jednak używek?
Zdaję sobie sprawę, że temat łatwy nie jest, ale podpowiedzcie proszę :)
pozdrawiam
Mariusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak,ale najlepiej jakbyś sam posłuchał,u mnie grają Polk audio signature s55, centralny s30, tylne s10 z Onkyo rz830 na 30m2 i jestem zadowolony, moim zdaniem bardzo fajne uniwersalne kolumny do filmów i muzyki. 

Polecam jeszcze Heco aurora 1000. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...