Skocz do zawartości

Czy warto kupić kolumny TONSIL FENIX II PODŁOGOWE 250 WAT?


Adumek

Recommended Posts

Czy warto kupić kolumny TONSIL FENIX II PODŁOGOWE 250 WAT? Cechy:
1. Konstrukcja 3- drożna, 4- głośnikowa, przedni bass-reflex,
2. Maksymalna moc wejściowa 250 W,
3. Moc znamionowa 100 W,
4. Zalecana moc wzmacniacza 20 - 150 W,
5. Efektywność 86 dB,
6. Pasmo przenoszenia 50 Hz - 20 kHz,
7. Impedancja 8 Om,
8. Głośniki niskotonowe 2x 160 mm,
9. Głośnik średniotonowy 40 mm,
10. Głośnik wysokotonowy 25 mm.
Bardzo proszę o porady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zależy od tego, ile trzeba za nie wydać. Kolumny mają dobre recenzje. Z uwagi na niską efektywność, potrzebują dobrego wzmacniacza.



Cena kolumn (fabrycznie nowe, z gwarancją): 527 złotych za parę. Mój wzmacniacz to Philips FR 731 Stereo Receiver, 110 W. Z góry dziękuję za porady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Ja mam takie kolumny (Tonsil Fenix 2) i to juz drógi mój zakup wcześniej miałem Fenix2 ale czarne a teraz mam srebrne. Pierwsze sprzedalem dlatego bo chodziły bardzo kiepsko ale to nie była wina kolumn tylko wzmacniacza, bo był w opłakanym stanie a ja że sie nie znalem i nie było mnie stać na nowy to sprzedalem kolumny.Puźniej usłyszałem u kolegi na Radmor 5412 i sie zachwyciłem jak takie kolumny potrafia zagrac. I teraz kupilem srebrne i radmora 5412, całość mam podłączoną pod dvd LG i korektor diora. Mi to wystarczy bo głośno jest i to dość a cyka też pięknie. Pozdrawiam...Rafał icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka!
Moim skromnym zdaniem nie powinienes pchac sie w te Tonsile.Na rynku jest tyle ofert kupna kolumn, nowych i z drugiej reki,o wiele lepszych niz tonsile.Wszystko zalezy od tego ile chcesz wydac na kolumienki to po pierwsze,a po drugie czego sluchasz?.Po trzecie jakim pomieszczeniem odsluchowym dysponujesz.Warto dluzej poszukac i byc cierpliwym niz kupowac "COŚ" na ŁapuCapu.Wiem to z wlasnego doswiadczenia.Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...