Skocz do zawartości

głosnikowe , interkonekt oraz kolce , problem z radiem


Przemysl_17

Recommended Posts

Witam , sprzęt mam już gdzieś ponad miesiąc mój kącik to:
Jamo e-850
Yamaha rx-396 rds
xbox 360 arcade
dvd Pioneer dv-400 z softem by sebastian

więc potrzebuje to jakoś solidnie popodłaczać bo zwykłe rca to dziadostwo , więc potrzebuje :

dwa interkonekty , koniecznie muszą mieć dobre styki ( sztywne ) bo te zwykłe to normalnie porażka ledwo sie trzymają , myślałem o Prolink , kolega Roro poradził kiedyś , myśle że powinny być dobre , zastanawia mnie fakt podłączenia kolumn , w każdej kolumnie mam po 4 gniazda ( 2x + i 2x -) użyć czterech kabli do jednej kolumny i przy moim amplitunerze do jednej końcówki mocy ( dobrze mówie ? to to co sie zakręca icon_razz.gif ) podpinam dwa kable o danym kolorze z jednej kolumny . Moge zrobić również tak , że do podłączenia użyje dwóch kabli , i podłącze je " w poziomie " w kolumnie i każdy kabel do osobnej końcówki mocy , generalnie wole drugi sposób , bo kabli i tak mam już strasznie dużo a mam taki stolik że wszystko widać i nic nie zakrywa , szukam jakiś kabli które nieco poprawią jakość dzwięku i będą wyglądały w miare estetycznie , te co mam teraz są w przezroczystej izolacji , kable są miedziane na oko 1-2 mm przekrój , płaciłem 5 zł za mb . jeśli chodzi o 360-tke to sprawa wygląda nastepująco : od xboxa leci sobie 3xrca , do przejściówki euro-3xrca ( w moim tv mam tylko euro) , przejściówke wpinam w rozdzielacz 2x euro ( dvd również podpięte po euro ) kable dzwiękowe z tych trzech wpinam w taki rozdzielacz 2x rca , z jednej strony wtykam z drugiej strony podłączam kolejne 2xrca i prowadze do amplitunera , jasne ? rozumiecie o co chodzi chyba ;] jako źródło używam czasem xboxa czasem dvd , jakość jak na mój słuch jest taka sama . Więc polećcie mi jakieś kable głośnikowe , tylko pytanie podpinać cztery czy dwa na jedną kolumne? chyba dwa zostawie taniej wyjdzie , będzie potrzebne ok 3-4 mb kabla . Sprawa kolejna , mam problem z radiem w moim amplitunerze , nie mam pojęcia jak podpiąć ten kabelek , kupiłem wtyczke co do niej sie montuje kabel antenowy lecz okazało się że jest za duża , jeździłem po mieście i nieznalazłem , jakieś sugestie? i ostatni problem . konieczny staje się montaż kolców , dobra , tylko jak to zrobić? u spodu kolumn mam wywiercone dziurki o średnicy ok 1 mm , podejżewam że były przykręcone orginalnie narożniki ale jak były kolce założone to nie mam pojęcia . może ktoś pomóc ? kiedy gałke potencjometru umiesze na 1/4 położenia niemoge normalnie słuchać muzyki bo jak stoje/siedze na kanapie to drga wszystko;/ , czy jak kupie same narożniki i przykręce to , zniweluje to drgania? czy musza być kolce?


linki z allegro :

interkonekt: http://allegro.pl/item421334925_interkonek...0_5m.html#photo
głośnikowe: może coś takiego? dobre to jest? http://allegro.pl/item421567867_klotz_hi_e..._vat.html#photo
dzięki panowie i panie (?) za pomoc icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Strasznie długi post icon_smile.gif

Jaka kasę chcesz wydać na interkonekt i na głosnikowe ?
Interkonekt jak za 20 PLN to spoko.
Ten TWINAX LY225 też jak najbardziej/

Osobiście nie polecam bi-wire - niestety, ale w sprzęcie budżetowym nie zaobserwowałem żadnej różnicy.
Myśle, że szkoda czasu na dodatkową zabawę kablami - tylko pamiętaj o zworkach miedzy terminalami.

Jesli chodzi o Twoje podlaczenia RCA i EURO to nic nie kumam z tego co napisałeś icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Wizyta w sklepie z akcesoriami meblowymi będzie konieczna. Tam Możesz zaopatrzyć się w regulatory poziomu, Ciebie bardziej interesować duży metalowy wkręt z nagwintowanym otworem w środku, w który wkręca się omawiany regulator, jedno i drugie powinno stanowić komplet. Weź ze sobą kolec żeby sprawdzić zgodność gwintów.
Nie szalej z kablami, ale też nie oszczędzaj za bardzo. Masz przyzwoity zestaw, zastosowanie no name-ów z chińskim rodowodem, może popsuć dźwięk. 20-25 zł za metr bieżący to absolutne minimum, np.; http://www.elcoexim.com.pl/index.php/hv,Oehlbach/?l=237, lub coś z oferty rodzimego producenta; http://www.hotlinecable.com/index_pl.html. Bi-wirng lub Bi-Amping, o czym pisałeś wcześniej, chyba mija się z celem. Poprawy dźwięku raczej nie osiągniesz, a zmusisz tylko zasilacz do bardziej intensywnej pracy.
Wtyczka antenowa musi być typu "żeńskiego", czyli odwrotnie jak przy wtyku np. do telewizora, gdzie na kabel koncentryczny anteny montuje się wtyk typu"męskiego".
Na interkonekty, to tak ok. 100 PLN, np. http://sklep.fusic.pl/p,pl,1302,1.html
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysl_17
Co do kolców - wg mnie najlepszym wyjściem będzie zakup przyklejanych kolców zamiast bawić się z mocowaniem wkręcanych.
Ceny za komplet 4 szt na 1 kolumnę zaczynają się od ok. 15 zł a kończą (nie mówię o jakimś odlocie) poniżej 100zł. Więc w okolicach 30-50zł kupisz 2 komplety, przykleisz i masz święty spokój. Proponuję chwile poszukać na Allegro i w sklepach internetowych, byś znalazł takie z regulacją wysokości.

Co do kabli - tak jak Waldek proponuję, byś ograniczył się do pojedyńczych kabli głośnikowych.
Z firm - pojawiają się niezłe KODY na wyprzedażach (zazwyczaj 2x2.5metra, rzadziej 3 metry, zakończone banankami) już w okolicach 100zł, czy 3 metry. We wzmacniaczu masz chyba możliwość podpięcia bananów?
Zresztą temat wyprzedaży wakacyjnych jest cały czas aktualny, a oprócz kabli dotyczy także i sprzętu.

Co do Klotza - jest trochę przereklamowany, a opis "hi-end" nie za bardzo pasuje do kabla w tej cenie... Ale to akurat dotyczy wielu opisów aukcji icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jesli chodzi o Twoje podlaczenia RCA i EURO to nic nie kumam z tego co napisałeś



te od xboxa ? spróbuje jeszcze raz
od xboxa idzie kabel kompozytowy , jest to poprostu coś jak 3xRCA lecz dwa z nich są do dźwięku a jeden do obrazu do przejściówki euro-rca podpinam jeden kabel który odpowiada za obraz , natomiast dwa pozostałe prowadze do takiej przejściówki - przedłużki , wiesz chyba o co chodzi , z jednej strony wtykasz dwa czincze natomiast z drugiej strony wpinasz 2 czincze i prowadzisz do amplitunera ;] myśle że jasno teraz .

Cytat

Wtyczka antenowa musi być typu "żeńskiego", czyli odwrotnie jak przy wtyku np. do telewizora, gdzie na kabel koncentryczny anteny montuje się wtyk typu"męskiego".

nie za bardzo kolego wiem o co chodzi , można jaśniej ? chodzi o to że są dwa rodzaje i ta żeńska jest węższa ? u mnie w mieście nigdzie nie ma czegoś takiego a byłem we wszystkich sklepach;/

"Co do kolców - wg mnie najlepszym wyjściem będzie zakup przyklejanych kolców zamiast bawić się z mocowaniem wkręcanych.
Ceny za komplet 4 szt na 1 kolumnę zaczynają się od ok. 15 zł a kończą (nie mówię o jakimś odlocie) poniżej 100zł. Więc w okolicach 30-50zł kupisz 2 komplety, przykleisz i masz święty spokój. Proponuję chwile poszukać na Allegro i w sklepach internetowych, byś znalazł takie z regulacją wysokości.
"

osz kurde , to ja nie wiedziałem że coś takiego jest ... na allegro czegoś takiego nie widziałem ;/ chyba musze lepiej poszukać ale dzieki za informacje

Cytat

Nie szalej z kablami, ale też nie oszczędzaj za bardzo. Masz przyzwoity zestaw, zastosowanie no name-ów z chińskim rodowodem, może popsuć dźwięk. 20-25 zł za metr bieżący to absolutne minimum



też tak pomyślałem dlatego myśle o kupnie czegoś markowego

ja mam coć takiego http://www.hotlinecable.com/oferta_flat.html
tylko bezfirmówke jakąś , a te co podałeś jako pierwsze są niezłe , nigdy nie widziałem takich kabelków ;]

Cytat

Bi-wirng lub Bi-Amping, o czym pisałeś wcześniej, chyba mija się z celem. Poprawy dźwięku raczej nie osiągniesz, a zmusisz tylko zasilacz do bardziej intensywnej pracy



wiec koledzy jak proponujecie aby było najlepiej? podłączyć normalnie na dwa kable? w amplitunerze każdy dać do osobnej końcówki tak? skorzystam z okazji i zapytam o coś co mnie od dawna frustruje , czy przy dowolnym położeniu gałki potencjometru pobór mocy jest zawsze taki sam? jak kolumna jedna ma 120 W więc jak włącze amplituner ( 120W) to ciągnie 360 W? nie za bardzo wiem o co chodzi więc pytam ;/ bo po 2 tygodniach przyszedł rachunek za prąd 330 zł a zawsze koło 200 ;/

Cytat

Co do Klotza - jest trochę przereklamowany, a opis "hi-end" nie za bardzo pasuje do kabla w tej cenie... Ale to akurat dotyczy wielu opisów aukcji icon_rolleyes.gif

też tak pomyślałem , wkońcu jak można mieć hi end za 20 zł ?;/

ten interkonekt co podałeś kolego wygląda na porządny , lecz ta cena ;/ wakacje sie skończyły , roboty koniec więc i kasy nie moge zbyt wiele wydać ale pomyśle ;]

to Koda robi też kable? nie wiedziałem ;/

[quote]We wzmacniaczu masz chyba możliwość podpięcia bananów?[quote]
chodzi o terminale zakręcane ? mam jeszcze dwa takie gniazda hmmm zatykane i nie bardzo wiem do czego to jest i co to jest , obok jednego pisze gnd a koło drugiego am /ant , aktualnie kolumny są ustawione tak , że nie po bokach nie mają nic luzu a z tyłu może 10-20 cm i troche dudni , różnica jest i to spora kiedy postawie np na dywanie... niedługo robie przemeblowanie to ustawie je na luźno i odsune od ściany ok 0.5 -1 m
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Pójdź śladem tego co powiedziałem. Jeżeli masz telewizor, a raczej masz, to wyjmij kabel z wtyczką z gniazda telewizora i przyjrzyj im się (wtyczce i gniazdu). W twoim Amplitunerze powinno być dokładnie odwrotnie. Gniazdo jest takie jak wtyczka na antenie (koncentryku). Te wtyki są standaryzowane, więc jeżeli jest inaczej, to ta Yamaha jest zrobiona przez księżycowych chińczyków.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc , mała edycja co do moich kolumn , niestety na dwóch kablach nie grają wysoko tonowe głośniki , a moje zaciski wyglądają podobnie do tych b&w tylko na tych "zakrączkach nie ma dziurki" http://allegro.pl/item428503175_b_w_601_s2...ecam.html#photo

może ktoś użyć tzw. " łopatologii"i wyjasnić o co chodzi z tymi wtykami typu banan? z tego co widziałem w necie są to takie zaciski do których można "wetkać" kabel takim hmmm bolcem krzywym?

więc raczej kupno kabli odpada , drogo mnie to wyniesie , chyba że jest jakiś sposób na to? a jak by zrobić coś takiego że górne przy kolumnie połączyć kabelkiem , zdjąć izolacje w połowie i doprowadzić kabel do tego? i tak samo z dołem? jak myślicie będzie chodzić? rzecz jasna chodzi o kasę ... jeszcze czeka mnie przeróbka xboxa360 która to kosztuje jakoś 100-200 zł;/ , a co do amplitunera to tak kupiłem końcówke zwykłą do tv ( jeszcze przed zakładaniem tematu ) nie pasowała to wkurzyłem się i obciąłem tą blaszke co otacza końcówke ( tą za 2 zł nie od amplitunera:P ) i lipa nawet sam bolec nie wejdzie ;/ coś mi sie zdaje że jednak jest zrobiona przez chińczyków ;/

P.s : swoją drogą te monitory b&w chyba dobre nie icon_biggrin.gif?
a właśnie ostatnio byłem w biedronce na zakupy i patrze kolumny stoją w pudle sobie myśle obejże , firma Mingo się chyba nazywa kosztują 200 zł , konstrukcja 3 drożna niskotonowy 6.5' wyglądają jak made in china ;p
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc , mała edycja co do moich kolumn , niestety na dwóch kablach nie grają wysoko tonowe głośniki , a moje zaciski wyglądają podobnie do tych b&w tylko na tych "zakrączkach nie ma dziurki" http://allegro.pl/item428503175_b_w_601_s2...ecam.html#photo

może ktoś użyć tzw. " łopatologii"i wyjasnić o co chodzi z tymi wtykami typu banan? z tego co widziałem w necie są to takie zaciski do których można "wetkać" kabel takim hmmm bolcem krzywym?

więc raczej kupno kabli odpada , drogo mnie to wyniesie , chyba że jest jakiś sposób na to? a jak by zrobić coś takiego że górne przy kolumnie połączyć kabelkiem , zdjąć izolacje w połowie i doprowadzić kabel do tego? i tak samo z dołem? jak myślicie będzie chodzić? rzecz jasna chodzi o kasę ... jeszcze czeka mnie przeróbka xboxa360 która to kosztuje jakoś 100-200 zł;/ , a co do amplitunera to tak kupiłem końcówke zwykłą do tv ( jeszcze przed zakładaniem tematu ) nie pasowała to wkurzyłem się i obciąłem tą blaszke co otacza końcówke ( tą za 2 zł nie od amplitunera:P ) i lipa nawet sam bolec nie wejdzie ;/ coś mi sie zdaje że jednak jest zrobiona przez chińczyków ;/

P.s : swoją drogą te monitory b&w chyba dobre nie icon_biggrin.gif?
a właśnie ostatnio byłem w biedronce na zakupy i patrze kolumny stoją w pudle sobie myśle obejże , firma Mingo się chyba nazywa kosztują 200 zł , konstrukcja 3 drożna niskotonowy 6.5' wyglądają jak made in china ;p co do poprzedniego mojego postu , może ktoś wyjasnić jak to jest z tym poborem prądu? wiecie , takich mam nauczycieli i nic na to nie poradze że uczą tego co mi sie nie przyda , jestem po 1 roku elektroniki a gość nas uczył przez kilka lekcji o cegłach asfalcie dachówkach itd

Edit: już wiem o co chodzi z mocą , studiuje FAQ , moc kolumny jest to tylko moc jaką mogą przyjąć głośniki ,lecz amplituner ciągnie normalnie 120W zgadza się?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...