Skocz do zawartości

cd do 803 d - Denon 720ae, a może Magnat mcd 750 ...


kristof50

Recommended Posts

Witajcie

proszę Was o radę w doborze cd do yamachy 803 d.

Podłączyłem ostatnio do niej cd Pioneer pds 705 (stary grzmot). Zaskoczyła mnie rewelacyjna przestrzeń w stosunku do blu-reya jakim teraz odbieram cd, też Pioneer - bdp 180 (podłączony optykiem) . Ale stary Pioneer padł, niestety, przedmuchałem napęd sprężonym powietrzem i już nie startuje płyta (chciałem dobrze). Więc chyba kaput. Bas na nim był bardzo dobry, lekko ciepła średnica i góra też bardzo przyjemna.

Czy kupując np Denona 720ae albo Magnat mcd 750 uzyskam tą przestrzeń co na tamtym pionierku oraz resztę jego zalet? Znacie te cd? Jak one się sprawują? Jakie są? Szczerze powiem przestrzeń mnie zadziwiła, na tamtym cd wszystko oderwało się od kolumn jeszcze bardziej niż z blu-reya.

pozdrawiam Krzysztof

(czy może jednak połączyć go z cd Yamahy, na model 700 powiem szczerze ciężko mi teraz wyłożyć)

Edytowano przez kristof50
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie :) Wiem czego szukam.

Teraz nie jest źle, a nawet bardzo dobrze w założonym wcześniej budżecie. Bluray daje rade z odtwarzaniem cd, ale czuje ewidentną różnicę na korzyść po podpięciu cd. Jest wtedy pełniej, więcej, przyjemniej, a szerokość grania na tym starym pionku była zadziwiająca aż.

Czy bylibyście w stanie spróbować nakreślić jak zagra ten mcd 750 po podłączeniu do 803 D? Co wniesie do systemu i czego powinienem spodziewać się po nim w stosunku do Pioneera bdp 180?

Byłbym wdzięczny za Wasze uwagi.

 

 

Edytowano przez kristof50
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Masz rację Piotrze. Magnat przyszedł uszkodzony, nawet się nie włączył. Zwróciłem go od razu, oddano mi pieniądze.

Za kilka dni pojawił się na południu Polski (Gliwice jak chyba pamiętam) ponownie w tej samej cenie. Kupiłem wiec bez namysłu z myślą o testowaniu tylko.

I ... nie odesłałem ostatecznie. Został.

W połączeniu z 803d wydaje mi się, że podkreśla jeszcze bardziej zalety Yamahy. Całość w moim odczuciu gra bardzo swobodnie, przestrzennie wręcz. Środek jest bardzo szczegółowy, dużo wychodzi z niego informacji, nie ma kluchy, nie jest ani wycofany ani nie stoi na pierwszym planie. Bass jest i to dużo gdy jest nagrany na płycie. Jest też szczegółowy. Ogólnie duża przyjemność ze słuchania, nie męczy człowieka tylko się odpoczywa słuchając. Słuchałem wcześniej z blu-reya Pioneer bdp 180 i tam dół był bardziej podbarwiony, dominujący delikatnie, mniej w nim było detali. Całość na bdp 180 była jakby mało szlachetna, bardziej zbity dźwięk, tuż przy kolumnach jakby, nie za bardzo miał ochotę się odrywać. Na magnacie nie wiem która kolumna gra wręcz, czasem nie idzie tego ustalić (zależy od jakości płyty). Ogólnie jestem zadowolony dlatego pozostał, tym bardziej że kupiłem w promocji. No i te wybrzmienia na nim, czasem aż dostaje banana na twarzy :)

Yamaha 803d i magnac mcd 750 ogólnie grają z pełną kulturą, znajomi na odsłuchać też byli miło zaskoczeni i nie kryli tego. Powiem tak: starałem się wydać jak najmniej pieniędzy za jakość grania, którą zaakceptuję i nie będę wiercił dziury w całym. Chyba mi się udało, takie mam odczucie. A co mile zaskakuje też  to to, że mcd 750 jest bardzo ładny (przynajmniej dla mnie) i kolorystyka przedniego panela spasowała się z tym od yamahy idealnie. Gdyby nie inne loga producentów pomyślałbym, że to jeden fabryczny zestaw.

Jeśli miałbym coś jeszcze napisać, informujcie proszę. Postaram się jak najszybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. W pierwszym dniu użytkowania raz usłyszałem dziwny odgłos z szuflady właśnie. Taki jakby zgrzyt trybików, a potem się wysunęła. Zdziwiło mnie to i zwróciło moją uwagę. Tylko raz się tak stało na samym początku, nie wiem czy nie w pierwszej godzinie użytkowania, a może nawet jeszcze szybciej. Od tamtej pory nic się nie dzieje. Zostawiłem ten temat wiec, jest gwarancja jakby co.

Yahoou zapytał z jakimi kolumnami mi to gra. Hm ..... Mam nadzieję, że zaraz nie odezwą się gromy bo mam ..... Tonsil Maestro 3. Kupione za 2 400 zł ok. 2 lata temu.

Co do kolumn powiem tylko tyle, aby postawić kropkę nad "i". Za taką cenę granie jest nad wyraz dobre. Kolumny już miałem zanim kupiłem yamahę. Gdyby było odwrotnie to pewnie rozważałbym zakup innych bo przecież Tonsil jest "be", pewnie bym tak na początku postąpił. Czy jednak i tak by one do mnie ostatecznie nie trafiły, to nie mogę tego wykluczyć - mowa o kolumnach do 3 tys. oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...