Skocz do zawartości

Głośniki do Yamaha A-S301


kushino

Recommended Posts

Czyli masz łącznie 3000 zł na kolumny?

To szkoda że wziąłeś tak słaby wzmacniacz. Wybór lepszych kolumn i tak będzie ograniczeniem tego wzmaka.

Możesz wybrać Heco Aurora 700, Dali Zensor 7, Monitor Audio Bronze 6

Moim zdaniem przy wyborze AS 501 można sobie pozwolić prawie na te same kolumny a gra znacznie lepiej. Ewentualnie tańsze Melodika BL40MKIII.

 

Zapraszam na odsłuchy i po wyceny.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o wyższym modelu wzmacniacza, może być A-S501 który jest znacznie lepszy niż A-S301, ale może warto pomyśleć o innej marce np. NAD C326 BEE, który kosztuje podobne kwoty, a jest moim zdanem urządzeniem lepszy.

Wracając do kolumn, na pewno warto rozważyć wspomniane przez kolegów powyżej Heco Aurora 700, Dali Zensor 7 czy Monitor Audio Brozne 6. To uniwersalne konstrukcje, które bardzo często są przez naszych Klientów wybierane po odsłuchach. Heco i Dali to spójne, plastyczne, dobrze dociążone granie. Monitor Audio bardziej stawia na swobodę, lepszą analityczność. Do listy dorzuciłbym jeszcze bardzo dobre polskie Pylon Audio Sapphire 25 oraz Polk Audio Signature S55E. To szybkość, moc, dynamika. A z tańszych propozycji Melodika BL40 MK3. To bardzo ciekawa, grająca otwartym, energicznym dźwiękiem kolumna w atrakcyjnej cenie. Ewentualnie za niecałe 2000 zł. Monitor Audio MR6.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć do listy Mission LX-3, to bardzo dobry kompan dla elektroniki Yamahy. W twoim metrażu nie potrzeba tak dużych podłogówek typu Zensor 7 (chyba, że te 21m2 jest otwarte na dodatkowa przestrzeń). 

Jeśli chcesz się przekonać, jakie są różnice pomiędzy w/w wzmacniaczami wpadnij do nas na Woźną- z profilu widzę, że jesteś z Poznania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wez as501 jeśli jeszcze tamtego nie masz. To dużo lepiej brzmiący model. Mało tego. Jeszcze wyżej as701i melodika bl40mkIII zagra lepiej przy cichym słuchaniu. Chodzi o moc dostarczana przy słabiej odkręconym potencjometrze. Więc tutaj stawiał bym na takie rozwiązanie.

Zapraszam

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Odświeżę temat,

Wzmak - Yamaha A-S501 - od niego już odwrotu nie ma:)

Głośniki - poproszę o fajną oferte na priv

wymagania: BR z przodu, dobre zgranie z powyższa yamahą, podłogówki, do tego potrzebuje w komplecie kable do głośników, i po jednym kablu coax + optyk.

Całość na raty 20 i najlepiej w 0%.

(nie słuchałem ale po oczytaniu jestem skierowany na melodike bl40-mk3)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam, 

podłączę się troszkę do tematu

czy do tego wzmacniacza Yamaha A-S501 nadadzą się kolumny KLIPSCH R-28F? (może ktoś potrafi zaproponować odsłuch takiego zestawu?)

W przyszłości chcę rozszerzyć zestaw o subwoofer aktywny, a ten wzmacniacz ma wyjście na SUB i wejście optyczne. 

 

Generalnie chcę mieć coś co potrafi zagrać muzyką (chyba każdym rodzajem - 4 osoby w domu każda inne upodobania...  :/) i od czasu do czasu jako nagłośnienie kina domowego. :)

Głośniki z wyglądu zaakceptowała żona a to spory atut przy zakupie ;)

Pozdrawiam!
Grzegorz.

 

edit:

przeniosłem pytanie do innego tematu:

 

Edytowano przez GrMl2000
Znalazłem inny wątek na forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...