Skocz do zawartości

Jamo vs. Koda


Toni

Recommended Posts

Witam
Jak w temacie które lepsze. filmy 50% muzyka 50%, podłączone do tunera yamaha rx-v663, a to podłączone do komputera.
Nie chce kupować stacjonarnego dvd czy jak będę puszczał filmy i muzykę z komputera to dźwięk będzie ok?
Głównie się zastanawiam czy warto dopłacać do tych jamo, nie jestem jakimś audiofilem
pzdr

Jamo
http://www.allegro.pl/item415399520_jamo_s...aty_poznan.html
Koda
http://www.allegro.pl/item417573677_hit_ko...ub_wroclaw.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy po mimo,ze nie jestes audiofilem.. dobrze by było gdybyś napisał ile masz max kasy, czy moze wchodzić sprzęt z drugiej ręki..jaki pokoj najwiecej info o muzyce filmach mozliwosci ustawień.. bo zestawy to małych nie należą
są to dość podobne zestawy..
Perkoz_1 posiada fronty Koda które wyśmienici mu się spisują
ja z RoRo jesteśmy typowymi JAMOchłonami.. i chyba oboje mocno popieramy ich wyroby..chociaż nie każde i nie az tak do końca..co oczywiście o niczym nie przesądza
są to dość popularne zestawy które możesz spotkać w sklepach Saturn, MM lub temu podobne z odsłuchem nie powinieneś mieć problemu ..co jest ogromnym plusem w wyborze produktów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam max 3600pln, wziąłem już amplituner Yamaha rx-v663 i do tego mam do wyboru te dwa zestawy głośników, z tego do Jamo muszę dodać jakieś 150pln i teraz nie wiem czy warto. Pokój ma około 20m2 na razie trochę zagracony ale w przeszłości odejdzie biurko i znikną rowery. Muzyka i filmy tak po połowie, słucham hip-hopu oraz muzyki elektronicznej. Lubię efekty w filmach:) Dodam tylko że nie kupuję DVD tylko podłączam do niego komputer kablem optycznym lub coaxialnym (nie wiem którym lepiej?)
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toni
Wybrałeś niezły amplituner icon_cool.gif
Jest pewien problem z odpowiedzią - przy powierzchni 20m^2 można już myśleć o JAMO S606 (chodzi o set 5.0 lub 5.1 z subem), zresztą sub można dokupić trochę później jeśli się nie wyrobisz... Inna jest filozofia S606 (spory głośnik 8" na bocznej ściance, a na froncie podwójne 5" zamiast 6.5" w S506)
Tu już niestety musisz porównać samodzielnie na płytach z muzyką, której słuchasz.
O S506 jeszcze mało wiadomo, niedawno pojawiły się w sprzedaży - ja ich jeszcze nie miałem okazji posłuchać.

Natomiast zdecydowanie polecam zakup odtwarzacza CD (używaną Yamahę kupisz za 100-200zł, a porządny i stosunkowo świeży model za ok400-500zł), na prawdę warto - i nie "męczysz" komputera (zawsze to dodatkowe źródło hałasu, a często również zakłóceń).

Co do kabli cyfrowych - przyjmuje się, że koaxial jest ciut lepszy od optycznego (w obu występują zniekształcenia innego typu, więcej można poszukać w FAQ na naszym Forum).
Pozdrawiam
PS. Jeżeli tylko S506 i Kody wchodzą w grę - w Kodzie będziesz miał więcej basów (grane zarówno z subem jak i bez niego).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, to była bardzo pomocna odpowiedź, niestety wchodzą tylko te 2 zestawy głośników, a nie chcę też przesadzać z szastaniem gotówką której za dużo nie mam (żona i tak już nie jest zadowolona). Co do komputera to na razie popróbuję z nim popracować, ewentualnie później dokupię dvd.

Powiedzcie mi jeszcze czy przewody qed-a 2,5mm są dobre? oraz czy jak podłącze komputer do ampli to mam na coś zwracać uwagę żeby mu za dużej mocy nie podać?
I jeszcze raz dziękuję za pomoc
pzdr
silent22 Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji ODPOWIEDZ, gdy nie musisz cytować wypowiedzi poprzednika (wtedy-ODPISZ)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie strony mogą mieć rację - ustawienie suba zależy od akustyki konkretnego pokoju.
Więc jak zwykle - zostaje metoda prób i błędów.
Ważne, by nie stał w rogu pomieszczenia.
W instrukcjach KD na rysunku pokazującym rozstawienie sprzętu zazwyczaj sub umieszcza się w linii z przednimi głośnikami.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dziękuję za odpowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie, bo dostałem odpowiedź od jednego z dystrybutorów Yamahy że mogą mi za tą kasę co mam sprzedać taki zestaw:
Yamaha RXV 663 + sub SW030 + NS8900.

czy będzie to lepsze niż RXV 663 z głośnikami Kody o których pisałem powyżej?

pozdrawiam
silent22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Yamaha RXV 663 + sub SW030 + NS8900.
czy będzie to lepsze niż RXV 663 z głośnikami Kody o których pisałem powyżej?

Toni
Może to być lepsze rozwiązanie od KODY - kolumny YAMAHA są świeżą konstrukcją i w miarę niezłą.
Natomiast KODY są trochę starsze (co akurat nie jest wadą), ale sprawdzone i ładnie grające w różnych powierzchniach (m.in. na takich jak Twoje 20 m^2).
Jak już pisałem - w konkretnym pojedynku 2 zestawów nie powinieneś unikać odsłuchu icon_cool.gif
Sub SW 030 to właściwie najniższy, tzn. najtańszy (nowy) model suba Yamahy który jakoś gra - wg mnie 20cm głośnika to minimum dla 20m^2. Sub KODY bedzie mocniejszy i trochę lepszy do kina.
Przy okazji - w tej samej cenie dostaniesz 5.1 Yamahy oraz Kody?

Poniżej dość pochlebna recenzja o Yamachach 8900, która jednak nie przesądza wybou (jest to krótki test, a nie porządne porównanie konkretnych modeli KODY i Yamahy)
http://www.av.com.pl/index.php?art=466

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przy okazji - w tej samej cenie dostaniesz 5.1 Yamahy oraz Kody?



No tylko w innym sklepie co te kody, ale jednak się zdecyduję na te kody bo faktycznie ten sub z yamahy trochę mały, a lubię mocny bass (wkońcu lubię drumm&bass) no i nie ma jak efekty w transformers dzięki RoRo za pomoc. Pisałem na wielu forach ale tylko tu uzyskałem odpowiedzi, na innych chyba mój sprzęt jest za tani na Ich audiofilskie ucha:)
pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...