Skocz do zawartości

Jaki sprzęt do podłączenia do komputera?


Negatywny

Recommended Posts

Witam. Zamierzam kupić jakiś sprzęt który będzie dobrze radził sobie z odtwarzaniem muzyki w MP3 oraz dźwięku przestrzennego z filmów.
W związku z tym mam pytanie, jak odbywa się odtwarzanie dźwięku z komputera, ponieważ cały pomysł opiera się na tym, że dane cyfrowe zostaną wysłane cyfrowym łączem do amplitunera i dopiero jego przetworniki i elektronika te dane przetworzą. Rozumiem, że daje to znacznie lepszy efekt niż kiedy dane są zamieniane na analogowy sygnał przez przetworniki karty dźwiękowej (a mam marną, zintegrowaną).
W związku z tym mam pytanie czy tak dzieje się faktycznie, czy dane wysłane cyfrowym łączem są faktycznie obrabiane dopiero na poziomie amplitunera? I jeśli tak, to czy są też amplitunery stereo które dekodują MP3? Nie chciałbym kupować amplitunera AV gdyż nie potrzebne mi są wszystkie jego bajery odpowiadające za obróbkę obrazu, gdyż spokojnie mogę komputer połączyć bezpośrednio z telewizorem. Idealnym rozwiązaniem dla mnie byłby amplituner 5.1, pozbawiony zbędnych bajerów obróbki obrazu, ale takie urządzenie chyba nie istnieje :/

Aha, generalnie słucham: rock/metal/symfoniczna/filmowa, pokój na razie ma poniżej 20 metrów, ale niedługo planuję przeprowadzkę do większego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

no to do dział napisz dokałdnie co masz co chcesz kupic czy stereo czy kino..chociaż wątek jest w dziale kino domowe...czy nowe urzywane..jaki rodzaj filmow, muzyki jakie preferujesz granie..lub czego oczekujesz..od sprzetu..no i naj naj naj..jaka gotówka..



Jakbym to wiedział, to bym kupił i nie zadawał głupich pytań. Przecież pytam np. czy są amplitunery stereo które odtwarzają mp3 przesyłane cyfrowo. Musze najpierw znać odpowiedzi na takie pytania, żeby móc się zdecydować. Wszystkie ważne kryteria wymieniłem, jeśli znajdę sprzęt który je spełnia, wtedy zajmę się szczegółami.

Post nie jest w dziale komputerowym, bo z tego co zauważyłem tam się rozmawia o kartach dźwiękowych i komputerowych głośnikach, a tu chodzi o prawdziwy zestaw, więc uznałem, że raczej tu pasuje...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Yamaha RX-V661 + KEF Q1 (wyszło trochę ponad 2K) ... końcówek jest 7 a korzystam z 4 (bi-amp). Gra to dobrze. Obecnie zainteresowałbym się na Twoim miejscu Denon 1908 (Yamahy 661 już nie kupisz ... chyba że brzydką srebrną wersję ... choć kolor jest kwestią gustu).

Co do kolumn ... KEF Q1 już podrożały nawet do 1300 PLN więc zainteresuj się np. Usher S520
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to PCM? Ok, z tego co piszą na wikipedii PCM to jest właśnie CYFROWY zapis dźwięku, więc nie wiem co masz teraz na myśli...

OK, już dowiedziałem się o co chodzi z tym PCM. Niemniej można było trochę jaśniej...

A jak przy wielokanałowym amplitunerze realizuje się bi-amping? Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz w menu opcję bi-amp na ON i podłączasz do zacisków frontowych gwizdki a do sr-back basy - tak zresztą zaleca instrukcja (nie wiem czemu ale dzięki temu lepszy mam dźwięk po kalibracji YPAO niż przy podpięciu basy-front / soprany-back). Teraz jest bosko (ustawienie kalibracyjne NATURAL).

Dzięki 4 końcówkom mocy dźwięk jest jakby bardziej pod kontrolą (podłączyłem początkowo jedną kolumnę w bi-amp a drugą w single amp i puściłem mono przełączając się między kanałami ... była różnica w brzmieniu między jedną a drugą kolumną)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam laptopa podłączonego tylko cyfrowo do ampli i idą MP3 bez problemu.

jak zamierzasz kupić tylko głośniki stereo to proponuję zdecydowanie amplituner stereo - dużo lepsza jakość za tą samą (nawet niższą) cenę. Do mp3 warto kupić ampli H/K bo dość dobrze sobie z nimi radzi. Inny wybór to Onkyo, Yamaha, Denon

kupienie ampli KD i do tego tylko 2 KEF`ów to trochę nieporozumienie wg mnie ... ale każdy ma inne preferencje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jak zamierzasz kupić tylko głośniki stereo to proponuję zdecydowanie amplituner stereo - dużo lepsza jakość za tą samą (nawet niższą) cenę.


Pod warunkiem że kupi dobrą kartę dźwiękową (ampli stereo nie mają wewn. DAC), zakupi bardzo liniowe kolumny (*ampli stereo nie mają kalibracji), bardzo daleko od ściany ustawi kolumny (inaczej będzie nienaturalne podbicie w wyższym basie - *ampli stereo nie mają kalibracji), ma dobrze wytłumione pomieszczenie (inaczej będą niekontrolowane podbicia w górze pasma - *ampli stereo nie mają kalibracji), trafi na egz. z dobrym analogowym potencjometrem (zwykle są problemy przy cichym słuchaniu z balansem a czasem nawet barwą na analogowych ... na cyfrowych już nie).

* - modele stereo z kalibracją można policzyć na palcach jednej ręki ... z ceny zaczynają się raczej od 3K za modele wycofywane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...