Skocz do zawartości

Mikro zestaw Yamaha PianoCraft E810 a Panasonic SC-PTX5


kswir

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Chcę zakupić mikro zestaw do małego pomieszczenia do ok 20m2 .
Założenia i oczekiwania:
- sprzęt będzie w 80% używany do słuchania muzyki z CD, radio (PR2) oraz odtwarzacza przenośnego COWON D2 (mp3,flac,ogg).
- rodzaj muzyki: 50%klasyczna, 30%jazz, 20%rock.
- sprzęt w 20% będzie wykorzystywany do odtwarzania filmów z DVD i plików Divx
- zależy mi też na dobrym wyjściu słuchawkowym pod słuchawki AKG K-530.
- cena ok. 2000zł
- Przede wszystkim zależy mi na jakości dźwięku

W związku z powyższym, po wstępnym rozpoznaniu, zastanawiam się nad dwoma modelami :
1.Yamaha PianoCraft E810
2.Panasonic SC-PTX5
3. ?

1. Co do pierwszego zestawu jest dużo pozytywnych opinii dotyczących dźwięku. Sprawdzony model.
2. Co do drugiego jest znacznie mniej informacji ale są one również bardzo pozytywne. Dodatkowo przekonuje wejście USB, w zestawie sub, HDMI, 1080p, łatwa obsługa. Trochę jednak nie daję wiary w takie małe głośniczki.

Więc tak na prawdę ze względu na wykorzystanie przede wszystkim do odtwarzania muzyki pytanie sprowadza się do tego który z zestawów ma lepsze brzmienie, bo jeśli chodzi o wyposażenie to Panasonic prezentuje się lepiej.
Wiem że najlepiej gdybym sam przesłuchał oba modele, ale niestety nie mam takiej możliwości dlatego proszę o opinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Jesteście zgodni co do Yamahy.
Zestaw z używanych klocków w moim przypadku odpada – za duże wyzwanie dla początkującego.
Z subem się wstrzymam zobaczę czy bardzo będzie mi go brakowało.

Pozostaje jeszcze kwestia kabli. Czy poniższy zestaw jest optymalny:
- INTERKONEKT KLOTZ LAGRANGE 50CM
- KLOTZ 2x2,5mm2 TWINAX LY225
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kolorystyką PC. Wizualnie przekonuje mnie srebrna elektronika i czarne monitory. Ale mam obawy co do tej czerni, czy to prawda, że ściąga pyłki i zostają na nich paluszki? Co z tego, że ładne jeśli będą wyglądały na brudne albo będę wokół nich codziennie ze ściereczką latał. A te w kolorze wiśnia to chyba nie bardzo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kswir
PianoCraft E810 bardzo dobry wybór. Przed kilkoma miesiącami kupiłem ten zestaw dla syna do pokoju o kubaturze 12m2. Sprawdza się, o ile można tak napisać, znakomicie. Jednak pierwsza rzecz jaką natychmiast zrobiłem to wymieniłem kable głośnikowe załączone do zestawu na kable DNM Reson. Te z zestawu to jakieś "gumki od majtek". Firma mogłaby się lepiej postarać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do czarnego..to mam co prawda dwie inne czarne elektroniczne zeczy w domu i tak fakt brudzi sie tak samo jak srebrny ..tylko na czarnym szybciej widac icon_biggrin.gif
cóż ale chyba każdy dośćregularnie sprząta w domu wieć myśle,ze problemu nie bedzie, mam taka szczoteczke elektrostatyczna rewelacyjnie jedno przetarcie i kurzu nie ma, sprzet z góry i nagłośnienie czyszcze bardzo miękką szmateczką - kosztuje kilka złotych sztuka ale warto..warto też kupic jakiś srodek do czyszczenia jest tego dużo, oby nie kupowac 1 środek do wszystkiego , czarne cały zestaw wygląda gustownie ładnie i chyba bardziej przemawia bo srebrne wszystko jest już oklepane...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...