Skocz do zawartości

Nowa instalacja nagłośnienia


gulczi

Recommended Posts

Witam serdecznie !

za 2 miesiące odbieram mieszkanko w stanie deweloperskim i chcę wykonać instalację nagłośnienia w salonie o powierzchni 22 m2 (projekt w załączniku). Budżet jeszcze nie jest ustalony ale na wszystko będę miał pewnie około 6-7 tysięcy. 

Instalacja będzie wykonana przewodem głośnikowym 2x2,5 i zakończona przy każdym planowanym głośniku i wzmacniaczach gniazdami p/t. Przy kolumnach frontowych gniazda będą na wysokości 30 cm od podłogi a przy tylnich - tu mam dylemat czy zrobić gniazda przy podłodze czy np na wysokości 1,2m

Plan jest następujący:

Najpierw wykonam instalację i proszę o weryfikację czy dobrze to sobie obmyśliłem. Za fronty mają służyć 2 kolumny podłączone pod wzmacniacz stereo i to będzie pierwszy zakupem następnie chcę wykorzystać te kolumny do drugiego etapu i kupić amp kina domowego + pozostałe głośniki (2 tylnie, centralny i suba). Z tego co czytałem amp od kina domowego musi mieć wyjście pre out tak i wzmacniacz stereo main in? Dobrze rozumuje?

Co do funkcjonalności całego systemu:

1. Najważniejsza kwestia - wykorzystanie kolumn od stereo do KD

2. Posiadanie dwóch osobnych systemów (W pierwszym etapie Stereo a później KD)

3. Muzyki słucham najczęściej przez Spotify, Dysk NAS, radio internetowe i płyty CD

4. KD standardowo wifi, USB

 

A2.8_naglosnienie-v2.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kluczowym tutaj wyjściem i wejściem jest pre out i main in tak? Mogę prosić o jakieś propozycje sprzętowe fajnego przyszłościowego wzmacniacza stereo?

I jeszcze pytanie - zakładam kupno wzmacniacza stereo bez żadnych fajerwerków (wifi itp bo pewnie takiego nie znajdę i tak) i do niego kupno DAC. Jak w tym wypadku to wszystko połączyć?

Edytowano przez gulczi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też się da zrobić. Takie funkcje będzie miał amplituner więc kupujesz czysty wzmak. A wzmak dobiera się pod kolumny. Więc je wybierzesz i doradzimy wzmak. 

Piotr

To też się da zrobić. Takie funkcje będzie miał amplituner więc kupujesz czysty wzmak. A wzmak dobiera się pod kolumny. Więc je wybierzesz i doradzimy wzmak. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała instalacja będzie w peszlu. Z zawodu pracuje w branży systemów teletechnicznych ale co do sprzętu HiFi to nie mam doświadczenia :)

 

i myślę nad takim panelem za wzmacniaczami: https://www.amazon.com/Cmple-Speaker-Surround-Distribution-2-Gang/dp/B004WL9NRE

Edytowano przez gulczi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponował mi coś takiego :)

Z zestawów które warto odsłuchać to  NAD C356 +  Fyne Audio F501, Atoll IN80 + KEF Q750, ewentualnie ta sama elektronika + Heco Aurora 700 lub Dali Oberon 7

 

ktoś się orientuje gdzie w Bydgoszczy można odsłuchać tej Yamahy którą Piotrek mi poleciłeś lub tego co wyżej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze trochę głupie pytanie.

 

Przykładowo mam w amplitunerze Pioneer VSX-933 2 wyjścia Pre out subwoofera (1,2) i chcę podłączyć do niego wzmacniacz stereo Pioneer A30 pod złącze main in. 

Do podłączenia wzmacniacza potrzebuje 2 złącza RCA i wykorzystuje w całości wyjście preout prawda? więc nie mam już możliwości podłączenia suba prawda?

 

Oprócz tego chciałbym prosić was o radę. Wyszperałem trochę w necie i myślałem nad takim połączeniem: Kolumny Kipsch R620F + Pioneer A30. Co Wy na to?

image.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...