Skocz do zawartości

DENON 2808


KAWIOR

Recommended Posts

WITAM
MAM DENONA 2808 I DO NIEDAWNA WSZYSTKO DZIALALO OK
JEDNAK DZIECKO COS PRZELACZYLO I PRZESTALO DZIALAC
GLOSNIKI I MIKROFON SPRAWDZALEM I SA OK
ROWNIEZ PODPIECIE JEST W POZADKU
PO ZRESETOEANIU DALEJ JEST TEN SAM PROBLEM
PIERWSZY TO ZE PODCZAS INSTALACJI AUTOMATYCZNEJ GLOSNIKI NIE WYDAJA ZADNEGO SYGNALU
DRUGI PO USTAWIENI RECZNYM NIE DZIALA SYSTEM 5.1 TYLKO GRAJA DWA GLOSNIKI W SYSTEMIE DIRECT LUB STEREO
TRZECI PO WYBRANIU TONE TEST ROWNIEZ NIE MA SYGNALU Z GLOSNIKOW
PROSZE O JAKIES RADY BO NIE WIEM CZY MAM GO ZAWOZIC DO SERWISU
POZDRAWIAM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Podejrzewam że nic się nie zepsuło tylko coś w ustawieniach zaszkawnkowało. Co do systemu 5.1 to też tak miałem na początku. Musisz się pewnie podpiąć kablem optycznym albo komponentem inaczej Ci tylko na stereo będzie chodzić. Teraz nie mam czasu ale opisz może tu czy na priva czy na meila dokładnie co i jak masz. Postaram sie sprawdzić i może się uda pomóc. A teraz jestem już tylko 5 minut ( piękna pogoda ) !! i dopiero w poniedziałek odczytam a wieczorem spojrzę.
Pozdrawiam

Edytowano przez RoRo
Przy odpowiadaniu na post bezpośrednio pod nim nie ma potrzeby cytować całej wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Dzisiaj tak na "gorąco" dwa słowa z pamięci li tylko ale przetrząsnę instrukcję żebym sobie te ustawienia przypomniał i jutro dopiszę jeszcze co nieco... może nawet na zasadzie że podam Ci mniej więcej co najistotniejsze z moich ustawień łącznie nawet z numerami stron dla ułatwienia , bo przyznasz że instrukcja do prostych i jasnych nie należy. Zwłaszcza jak ktoś się nie zna.
Natomiast gwoli szczegółów to mam do Ciebie jeszcze takie pytania - być może wtedy łatwiej mi będzie sobie coś skojarzyć.

Piszesz że po zrestetowaniu i podpięciu micro czeka na sygnał z lewego głóśnika... Rozumiem że W OGÓLE nie rozpoczyna procedury a nie że TYLKO lewy głośnik jest problemem... ?!

Po 2... Piszesz :
> JAK USTAWIAM RECZNIE TO JAK WLACZE STEREO ALBO DIRECT TO DZIALAJA DWA
> FRONTOWE A SW NIE
Rozumiem że mówisz o przełączaniu trybów już po całkowitym ręcznym ustatwieniu - normalnie przy "pracy" amplitunera ?? Bo przecież w samym "ustawianiu" nie ma żadnych opcji na przełączanie trybów stereo-direct czy też innych...

I jeszcze jedno - na stronie 32 masz komunikaty błędów - czy przy automatycznym ustawieniu nic Ci się nie pokazuje ?? Masz wyłączone OSD ??

Wiesz co , tutaj możesz mieć dokładnie ten sam problem co i ja tzn. zbyt małą "czułość" subwoofera w stosunku do ampli ... kiedyś też o to pytałem i ktoś mi odpisał że mój Sub ma tak niską czułość ... I po wszelakich ustawieniach rzeczywiście zacząłem go słyszeć... niestety dość cicho. To Ci postaram się wyjaśnić jutro z odnośnikami bo bodajże trzeba w kilku miejscach odpowiednie nastawy dobrać.

Następnie : JAK PRZELACZE NA 5.1 TO JEST CISZA

Z tym przełączaniem to chyba nie tak do końca bo żebyś miał prawdziwe 5.1 musisz mieć odpowiednie źródło i podpięty jak mówiłem kabel albo koaksjalny albo optyczny. Zwykły cinch Ci tego nie "wychwyci"
To o czym mówisz to pewnie tryb przerabiania z sygnału stereo na wielokanałowy jak mniemam...

Ile w końcu masz głośników ??
A mikrofon ( z ciekawości jak sprawdziłeś ?? ))
bo głośniki można pod cośkolwiek podpiąć i wiadomo że grają icon_smile.gif)

Ustawienia ja robiłem wszystkie z pilota , lepiej niż z panelu

P.S.
Puszcze to na forum bo choć chyba byłem tam pierwszym użytkownikiem tego Denona to gro tych spraw jest
bardziej ogólna i niektórzy koledzy mogą coś poprawić jak gafę jakąś strzeliłem - pomijam konkrety z obsługi amplitunera.

Pozdrawiam i jutro postaram się już bardziej konkretnie z "książką" w ręce icon_smile.gif)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
witam audiofil
widze ,ze bywasz tu czesto
tez sobie kupilem avr2808
powiedz jakie maszdo swojego 2808 glosniki ,jak sie spisuja?
jakie dvd?
czy jestes zadowolony z obrazu i dzwieku audio?
ja kupilem sobie magnaty 607 z subem 25 i dvd yamahy s2700 jescze tego nie podlaczylem nie mam instrukcji polskiej?
jak myslisz jak to bedzie grac ?
moze jakies rady?
pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Przy odpowiadaniu na post bezpośrednio pod nim nie ma potrzeby cytować całej wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witaj qwedsa123

Pytałeś coś więc teraz odpowiem po wczasach , ale wątpię żebyś był usatysfakcjonowany z mojej odpowiedzi , natomiast żeby szczerym pozostać inaczej napisać nie mogę.

Jeśli chodzi o głośniki to posiadam zestaw Kody F51v2 i suba SW850.
Od tyłu mówiąc to sub jest do..... tam gdzie słońce nie dochodzi.... bo inaczej tego nie można określić icon_smile.gif) Co do reszty to główne jako tako przyzwoicie grają , centralny od biedy a o tylnych można powiedzieć że są i czasem coś dochodzi icon_smile.gif Ale muszę powiedzieć że po pierwsze to mój pierwszy zestaw i jedyny powiedzmy kina domowego więc nie mam kompletnie ale to kompletnie żadnego porównania a po drugie chyba jednak nie mam takiego ucha jakbym chciał hihi.

Dvd mam nagrywarkę Sony z twardym dyskiem RDR HX-750 i generalnie jestem z niej zadowolony choć ją wykorzystuję w 95% do filmów albo nagrywania programów. Jest dość wygodna w obsłudze i jak na razie niezawodna icon_smile.gif Zobaczymy co dalej , póki co ma już ponad rok icon_wink.gif. Jeśli chodzi o odtwarzanie na niej muzyki to praktycznie jak mówiłęm tego sprzętu do tego nie używam tylko innego więc trudno mi cokolwiek powiedzieć na ten temat. Jeśli zaś chodzi o obraz to mogę tylko stwierdzić że jak na moje oko jest to w miarę porządny sprzęt do odtwarzania ale znowu... nie wiem na ile to prawda bo mój telewizor jest leciwym i wiekowym Thomsonem 29" CRT więc ciężko ocenić. Aczkolwiek opieram się na tym że chyba tak źle z nim nie jest skoro widzę różnicę i to dosyć wyraźnie np. między Polsatem SPort a Polsatem Sport HD.... Zamierzam zresztą na jakiś HD albo nawet Full HD wymienić wtedy będę mógł więcej powiedzieć i napisać icon_smile.gif))

Czy jestem zadowolony.... no nie ale to wynika głównie z tego że widziałem nieraz obraz z full HD i trudno się potem ogląda stary CRT , do dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja hihi
Dźwięk audio w filmie.... jest jak na mój gust i biorąc cały czas pod uwagę finansowy aspekt poprawny z tego sprzętu ( mam na myślikolumny oczywiście ) pomijając suba

To co Ty planujesz jest raczej nieporównywalne z moim więc to raczej ja z ciekawością mogę się z czasem Ciebie spytać jak to ( może już złożone ) łąznie z amplitunerem działa. Daj kiedyś znać jak już przetestujesz icon_smile.gif))

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
no i zmontowalem:)
kurcze ile to trzeba sie naglowkowac by to zestoic
do dizs mi jescze pilot nie dziala(gdzies go przelaczylem na zone3 )jak gra sprzet?
wydalem na niego 9 ooo zeta
jest dobrze:)jak jestem w jakim sklepie i slysze jak tam jakies kino gra to smiac mi sie chce
taka roznica
dts jest rewelacyjny ale dopiero jak zestroilem wszystkie glosniki Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam.Podepne się pod temat.Kupiłem ostatnio Denonka jak w tytule i nie wiem czy coś pozmieniałem ale sprzęcik posiada OSD ,który przy włączonym tv i tunerze wyświetla informacje na ekranie odnośnie stacji ,poziomu wzmocnienia ,ustawienia wzm.poszczególnych kanałów itp.To samo miało miejsce przy włączonym dekoderze sat tzn. podczas oglądania programów sat na ekranie przy zmianie wzmocnienia wyświetlały się informacje w dolnej części ektanu bądź też napis muting przy wyciszeniu głosu.W tej chwili nie ma takich informacji.Dodam ,że w setupie jest zaznaczona opcja "on" przy tejrze funkcji.Proszę o jakąś poradę.Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie powiem Wam czy i jak jest bo mam CRT tv i nie używam póki co HDMI ani komponenta natomiast w instrukcji obsługi strona 10 są dwie uwagi napisane :

" W przypadku wyświetlania sygnału video HDMI lub component poprzez AVR-2808 , w momencie użycia przycisku MENU lub PARA na pilocie zd. sterowania , na ekranie pojaiwa się MENU
" Jeżeli do AVR-2808 podawany jest jedynie sygnał HDMI bądź component video , menu wyświetlane na ekranie nie pojawi się "

Niby MENU to nie to samo o czym pisałeś Mirek G. ale jeśli da radę to wyświetlić bądź nie , to chyba i "muting" czy Volume też powinno działać skoro można i MENU włączyć.... ?!

Natomiast czytałem na stronie amerykańskiej bodajże na ten temat i tam też ludzie o to wyświetlanie OSD się pytali i generalnie Ci którzy korzystają z tego wyjścia mówili że nia ma OSD przez HDMI - natomiast jeśli połączysz amplituner i tv oprócz HDMI zwykłym Video czy S-Video wtedy masz OSD...
Nie potrafię jak mówię tego zweryfikować , natomiast możesz Mirek G. sobie to sprawdzić w linku bo dokładnie nie pamiętam.

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread....0371&page=7

Pirs , czy Ty masz właśnie tak podłączone czy tylko przez samo HDMI ???

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...