Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cz58y

Gordon Haskell

Recommended Posts

Od pewnego czasu, wpadł mi w ucho Gordon Haskell, jeden z najbardziej enigmatycznych członków King Crimson, który niegdyś współpracował również z Cliffem Richard'em, Jimi Hendrix'em i Otisem Redding'em. Mówi o sobie: - "Byłem odludkiem, i stroniłem od ludzi przez wiele lat, ale w barach spotykałem wiele, naprawdę wiele ciekawych charakterów, postaci i historii które inspirowały moje piosenki". Te wszystkie spotkania zaowocowały powstaniem doskonałych utworów, opowiadających po prostu o życiu. O jego blaskach i cieniach, o radościach i smutkach. Jeśli ktoś zna balladę "How Wonderful You Are" to na pewno nie będzie zawiedziony słuchając płyty "All My Life". Album ten, to kompilacja utworów wybranych przez samego Haskell'a z trzech płyt artysty: "Butterfly China", "Hambledon Hill", "It’s Just A Plot To Drive You Crazy" wydanych przed płytą "Harry’s Bar". Ta płyta, to muzyka subtelna i delikatna, o lekko jazzującym klimacie, po prostu muzyczna doskonałość, a przesycona jego głębokim, lekko chropowatym głosem, przywołuje skojarzenia z najlepszymi tego gatunku, jak choćby Leonardem Cohen'em czy Chrisem Rea.
Polecam tę, jak i inne płyty tego wykonawcy.

Kolekcja moja powiększyła się o kolejną płytę Gordon'a Haskell'a The Road To Harry's Bar. Tym razem jest to płyta DVD z koncertu, który odbył się w 2005 roku w Katowicach. Zarejestrowanych zostało 18 nagrań, w tym Nature Boy, Voodoo Dance i wiele innych, plus dodatkowo 3 video clipy. Płyta nagrana jest w systemie dźwięku DD5.1 oraz DTS, co gwarantuje wysoką jakość dżwięku. Sama muzyka, jest zachowana w klimacie, jaki reprezentuje Gordon Haskell, a więc są to ciepłe ballady.
Polecam również te wydanie.
http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/p...t/4,431425.html

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować