Skocz do zawartości

Gordon Haskell


Recommended Posts

Od pewnego czasu, wpadł mi w ucho Gordon Haskell, jeden z najbardziej enigmatycznych członków King Crimson, który niegdyś współpracował również z Cliffem Richard'em, Jimi Hendrix'em i Otisem Redding'em. Mówi o sobie: - "Byłem odludkiem, i stroniłem od ludzi przez wiele lat, ale w barach spotykałem wiele, naprawdę wiele ciekawych charakterów, postaci i historii które inspirowały moje piosenki". Te wszystkie spotkania zaowocowały powstaniem doskonałych utworów, opowiadających po prostu o życiu. O jego blaskach i cieniach, o radościach i smutkach. Jeśli ktoś zna balladę "How Wonderful You Are" to na pewno nie będzie zawiedziony słuchając płyty "All My Life". Album ten, to kompilacja utworów wybranych przez samego Haskell'a z trzech płyt artysty: "Butterfly China", "Hambledon Hill", "It’s Just A Plot To Drive You Crazy" wydanych przed płytą "Harry’s Bar". Ta płyta, to muzyka subtelna i delikatna, o lekko jazzującym klimacie, po prostu muzyczna doskonałość, a przesycona jego głębokim, lekko chropowatym głosem, przywołuje skojarzenia z najlepszymi tego gatunku, jak choćby Leonardem Cohen'em czy Chrisem Rea.
Polecam tę, jak i inne płyty tego wykonawcy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 5 months later...
Kolekcja moja powiększyła się o kolejną płytę Gordon'a Haskell'a The Road To Harry's Bar. Tym razem jest to płyta DVD z koncertu, który odbył się w 2005 roku w Katowicach. Zarejestrowanych zostało 18 nagrań, w tym Nature Boy, Voodoo Dance i wiele innych, plus dodatkowo 3 video clipy. Płyta nagrana jest w systemie dźwięku DD5.1 oraz DTS, co gwarantuje wysoką jakość dżwięku. Sama muzyka, jest zachowana w klimacie, jaki reprezentuje Gordon Haskell, a więc są to ciepłe ballady.
Polecam również te wydanie.
http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/p...t/4,431425.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...