Skocz do zawartości

Audio Show 2008


Waldek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
i nowość z ostatniej chwili:
24.09.2008 :: Audio Show w 3 hotelach
Miło mi jest poinformować, że do zacnego grona tradycyjnie już "audiofilskich" hoteli dołączył kolejny - Kyriad Prestige. Hotel znajduje się u zbiegu ulicy Towarowej i Placu Zawiszy a więc niemalże vis-a-vis hotelu Sobieski.

Jak dojechac ??

Dojazd na wystawę jest bardzo prosty nawet dla osób przyjeżdżających spoza Warszawy.

Hotel Jan III Sobieski znajduje się przy Alejach Jerozolimskich, czyli tej samej ulicy co Dworzec Centralny, ok. 10 minut spacerem w kierunku dzielnicy Ochota.

Ci których nie bawi ta forma rekreacji, mogą dojechać tramwajem. Na miejsce wszystkie tramwaje jadące spod Dworca Alejami Jerozolimskimi w kierunku Ochoty. Pamiętać należy tylko, aby wysiąść na drugim przystanku - na Placu Zawiszy.

Niemalże vis-a-vis hotelu Sobieski, tuż obok Placu przy ulicy Towarowej znajdą Państwo kolejny z naszych hoteli - Kyriad Prestige.

Do hotelu Bristol bezpośrednio spod dworca dostaną sie Państwo autobusem linii 175.


Pomiędzy hotelami przemieszczać się będzie można specjalnymi autobusami kursującymi wahadłowo. Odjazd o każdej pełnej godzinie spod Hotelu Sobieski (tj. o 11.00, 12.00, 13.00 itd) oraz 30 minut później spod Hotelu Bristol (tj. o 11.30, 12.30, 13.30 itd).


Adresy hoteli:

Hotel Jan III Sobieski
Plac Artura Zawiszy 1, Warszawa
tel. +48 (022) 579 10 00

Hotel Kyriad Prestige
Towarowa 2, Warszawa
tel. +48 (022) 582 75 00

Hotel Bristol
Krakowskie Przedmieście 42/44, Warszawa
tel. +48 (022) 55 11 000

i mapka icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hotele Sobieski i Kyriad - wysiąść należy na przystankach przy Placu Zawiszy, oddalonych max. od 20 do 100metrów od tych hoteli. icon_cool.gif
Plac Zawiszy leży na granicy dzielnic Ochota, Śródmieście i Wola

Dla osób które jadą pociągiem od strony zachodniej jest jeszcze taka możliwość:
wysiąść (Zakładam, że pociąg tam staje...) na Dworcu Wwa-Zachodnia, przejść tunelem w prawo w stronę Alej Jerozolimskich i tam skorzystać z kilku autobusów jadących przez Plac Zawiszy (np. 127, 130 i 158 jadących Alejami - wysiada się na bodajże 5 przystanku, 100metrów od wejścia do obu hoteli: Sobieski oraz Kyriad lub pośpieszny 517 - chyba na 3 przystanku).
Hotel Kyriad jest 50 metrów od stacji Warszawa-Ochota (kolej podmiejska, 1 przystanek zarówno od stacji Wwa-Zachodnia, jak i od Wwa-Śródmieście/tuż przy Centralnym, bo tam podmiejskie nie zatrzymują się). No i jest też tuż obok przystanek WKD...

Informacje odnośnie komunikacji miejskiej w Warszawie (rozkłady jazdy, mapki, ceny biletów) są na stronie
http://www.ztm.waw.pl/index.php
mapka - http://www.ztm.waw.pl/mapa.php

Dla "auciarzy" jadąc od Janek w stronę centrum główną ulicą tzn. Grójecką przejeżdża się właśnie koło Hotelu Sobieski (parę metrów przed rondem, na którym przechodzi w Al. Jerozlimskie). No a w sobotę czy w niedzielę jakoś uda się zaparkować niezbyt daleko od tych dwóch hoteli ... icon_cool.gif

Pozdrawiam
PS. Z lotniska Okęcie również jest banalny dojazd - cały czas główną ulicą tj. Żwirki i Wigury, przechodzącą w Raszyńską i dochodzącą do Placu Zawiszy icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam wszystkich Kolegów i kajam się zarazem w dożywotniej pokucie za totalne milczenie na naszym Szanownym Forum.
Pragnę teraz bez staropolszczyzny przeprosić Was wszystkich za dłuuuugie opieprzanie się w tematyce audio. Dziękuję też za pamięć o mnie dotyczącą Audio Show. Niestety, życie to "niejebajka" icon_cry.gif i obowiązki służbowe skomplikowały mi w ostatnim miesiącu czasu totalnie życie. Praca, długi wyjazd i co najgorsze brak dostępu do internetu. I to jest przyczyną mojego milczenia i nie uczestnictwa w Audio Show ( szlag mnie trafia z żalu, że nie mogłem tam być).
W związku z powyższym postępkiem sam nakładam na siebie karę ( zakaz używania sprzętu audio przez tydzień icon_confused.gif ) oraz składam obietnicę totalnego zamęczania Was swoimi epistołami na Forum w najbliższym czasie.
Czekam też na Wasze opowieści dotyczące tegorocznego Audio Show. Ciekawi mnie bardzo czy była kiszka, czy nasza branża czuje się dobrze oraz czy widać było jakieś "przełomy" które ukształtują rynek audio na następne lata. Tylko nie piszcie o MP3 i innych wynalazkach dla ludzi .........piiiiiip ! icon_mrgreen.gif

Pzdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraza jakowaś, a pomór na forumowiczów postępnie padł, czy inny czort???
Alaliż przeca nie na wszystkich, czegom dowodem!
Debiutując wżdy na imprezie zacnej, a tłocznej spostrzeżeniami krótkimi z Waszmościami podzielić się raczę...
Natury ogólniejszej uwaga pierwsza, że gdybym "audiofiliją" zarażon nie był, po imprezie rangi takowej nim bym "audiofilutkiem" bym nie został...
Żewnej natury to uwaga, aczkolwiek, o sromoto, prawdziwa!
Gdybym uszczegóławiać począł - dwa, trzy dobrze brzmiące systemy, kilka całkiem-całkiem (ujdzie w tłoku), reszta - dyplomacyja nie pozwala mi na opisanie...
Z ulgą na własnej kanapie siadłszy, a muzykę zapuściwszy - z trunkiem przedniej marki w ręku - kontemplować jąłem...
Dyć to na początek, a i Waszych opinii słuchać chciałbym...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoweś nieporozumienie wkradać się raczyło, li też interpretacyja zawiodła, albowiem świętując niepodległości odzyskanie - do korzeni jej utraty swym językiem sięgałem. Takoż intencyja wszelako moja była, jak widać nie do końca czytelna...
Wybacz, Asan, iż Twemu życzeniu nie sprostam, bom człek prosty, a wiersza nie uczony! icon_wink.gif

Do impresyji wracając - na osobie mej skromnej wielce wrażenie największe wywarł son, który z siebie zestaw najdroższej elektroniki Accuphase z kandyjskimi monitorami wydawał.
I muzykantów przeciekawych żem tam również słyszał!
Waściom się w pas kłaniając o wasze impresyje nieustannie pytam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo - chciałeś, to sie doigrałeś! icon_mrgreen.gif

No k... ziomale - to se tera pogadamy!
Troche w Sobiechu było sp... , pokoje zaje.. icon_idea.gif . kurduplowate, muza waliła po nerach z sąsiednich lokali, lud sie wp.. jeden na drugiego, peta nie mogłem odpalić bo sie kolesie patrzyli na mię spode łba, trza było tyłek zabierać i zap... na dół.
No k.. kaszana, ino tyle co jabcok (czyli tak z 10%) było wporzo, rozstawionego i dobranego jak trza.
Reszta to nap... basem, aż sie ... chciało. No po prostu masakra, jedni drugim tylko dawali po gałce na Volumie na maxa. No i k... same sie remixy z 2-3 sąsiednich pokojów robiły, normalnie bez DJ ! Faciom k... chyba do łbów na... bo zamiast małych podstawek na 15metrach zap... duże fronty!

W Kyriadzie na ten przykład ta sala (prawie boisko do siaty) co była daleko od innych to była OK, reszta po prostu mogiła... Jak na Lipińskim kino domowego złożyli, i nap... to było czadowo - ale obok w pokoju Krell i Elac tylko na odrobinie jechały, to i k... przez ściane Lipiński lepiej był słyszalny.
Na odstawce (znaczy dalej) była sala Rapsodia, a tam se stały AudioAnalogue i CD Paganini, to se go kurde oblukać się dało. Mój Kolo Marek, co sie deczko napalił na to pudło to nawet se troche pogadał z gostkami z tej firmy, ale k... nie wyniósł CeDeka tylko troche jakiś papierów. Wymiękł facio icon_evil.gif , a k.. można było lekką zadymę puścić. Normalnie 2 minuty i po strachu! Może za rok chlapnie se więcej na odwage i troche wyniesiemy. A sprzęcior nieźle wymiatał, reszta - z pozostałych lokali cicho siedziała (niby dalej byli - jakaś szatnia za ścianą, przynajmniej ja wyniosłem 2 kufajki to sie impra zwróciła). A szafy fajne mieli - normalnie góra się kręciła na boki, a można było ją deczko podwyższyć i pouścić - a z tyłu otwór jak na flaszkę - ciekawe, czy na czarną godzinę tam wciskali? icon_lol.gif

A jeszcze na papierze miało k... tego sprzętu być jeszcze od cholery, a w realu gostki wymiękły i połowa została icon_twisted.gif
A - no i troche foczek było, nawet zapraszały do środka... weszłem ja tam, a tu k... ktos wyrka zakościł, a w środku kocioł, z 10 gostków tylko czeka na okazję - no normalnie z nerw wyszedłem!

No to nara!

A i tak za rok tu wrócem - zadyma troche cienka była, ale wpadniem większą bandom (tera k... kumple wymiękli, siedzom p... nie powiem gdzie, zamkli ich albo kaca leczom, puchy normalnie jak na meczu wyjazdowym icon_sad.gif ) w kurtce bejsbole... bedzie sie działo, Owsiak wymięka! icon_eek.gif
Ale i tak szacun, bo się k.. jednak gostki napracowały, by taką imprę odp...
A raz tylko powiem - wdepli by wcześniej na nasz stadion z piwkiem, to by my im pomogli zrobić cały ten ... po większym bajerze! W hotelu by se te 2 dni zapamiętli aż do swojego kopnięcia w kalendarz - tak: krótko było, za oknem nawet k.. ludzie nie wiedzieli, ile tu watów po ścianach mogło chodzić.

PS. Ciąg dalszy nastąpi - jak już wrócimy do normalnego języka, bo sie mi już niechcieje... icon_redface.gif Dobrze, że Żywiec trochę mnie ruszył!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman
to strzeliłeś niezła nawijkę. Na podszlifowanie języka i miejscowej gwary np. w stylu warszawskim zapraszam na stare Szmulki. Szmulki to taka część starej warszawskiej Pragi. To wyjaśnienie dla mniej zorientowanych. Tak nawiasem mówiąc moje miejsce urodzenia i obecnie pracy z młodzieżą.

Powracając do AS 2008, to mogę powiedzieć na podstawie mojej niedzielnej wizyty, że poziom prezentacji był różnorodny, począwszy na wspaniałym dźwięku skończywszy na …
Swoją wędrówkę z Romanem i Kolegą Andrzejem (Nick z forum Uczeń54) rozpoczęliśmy od hotelu Kyriad. I w zasadzie mógłbym na tym zakończyć. Dlaczego? Ponieważ jedyne co mi się tam podobało to prezentacja w Sali „Rapsodia” firmy Audio Klan. Wzmacniacz Krella, odtwarzacz Marantza i kolumny Vienna Accoustics postawiły pozostałych wystawców i sprzęt tam prezentowany do kąta. Sądzę, że była to również zasługa człowieka od Vienna Accoustics, który według relacji panów z Audio Klan ustawiał kolumny dosyć długo i pieczołowicie. Może dodam jeszcze, że prezentacja firmy Lipinski Sound zniechęciła mnie definitywnie do kina tzw. domowego.

Następnie przyszła kolej na hotel Sobieski. Tam tradycyjnie, małe pokoiki, ciasno, duszno, głośno jak sto … Mało który wystawca zrozumiał, że dobrze zestrojony sprzęt zagra również przy małym poziomie głośności. W ten sposób w zasadzie wszyscy siebie momentami zagłuszali.
Również tutaj, może za sprawa małych gabarytów pokoi hotelowych lub z powodu nie najlepszych umiejętności wystawiających sale, w których podobało mi się mógłbym chyba policzyć na placach jednej, no może dwóch rąk.
Tradycyjnie sala ze sprzętem Naim to totalna porażka. Bodajże prezentacja firmy Decybel. Tak jak szybko z Andrzejem tam weszliśmy, tak też szybko wyszliśmy.
Pierwsze co mnie zachwyciło, no może za dużo powiedziane, to dźwięk zestawu firmy Art Audio i dedykowane kolumny tej firmy ART. Loudspeakers. Następne w kolejności to austriacka firma LOG Audio, reprezentowana przez Polaka mieszkającego na stałe w Austrii. Kolumny głośnikowe produkowane przez firmę chętnie zaaplikowałbym do swojego systemu. Nie ukrywam, że lampowe wzmacniacze też. Takiego basu jaki wydobywał się z kolumn dawno nie słyszałem.
Kolejne pozytywne wrażenia wyniosłem z wizyt w następujących pokojach-firmach ( i tu wymienię w dowolnej kolejności):
- Audio System – kolumny German Physiks Bordeland,
- Gigawatt z Baltlabem,
- QBA – kolejny raz zaskoczyły mnie mile głośniki podstawkowe
- Delta Studio – jak zwykle lampy tej firmy pokazały swoja klasę, myślę jednak, że po opiniach jakie słyszałem na temat tych lamp mogłoby być lepiej,
- Audio Forte – kolumny Totem Wind napędzane przez sprzęt firmy Simaudio gdzie w pełnej okazałości została zaprezentowana seria Moon – włącznie z odtwarzaczem bodajże Supernowa. Poczesne miejsce zajmował również gramofon Acoustic Solid Machine Small. Od Pana Darka dowiedziałem się, że Totemy dotarły do nich dzień przed wystawą a zatem nie były dostatecznie wygrzane – potrzebują ok. 80 – 100 godzin. Tak czy inaczej wrażenia był więcej niż dobre.
- AudioTech – pozytywne wrażenie wywarły na mnie prezentowane tam kolumny Adam Beta.

To tyle w telegraficznym skrócie. I z góry przepraszam że tak mało. Niestety do hotelu Bristol z braku czasu już nie dotarłem.
Mam nadzieję, że Roman wrzuci kilka fotek ponieważ pełnił on rolę nadwornego fotografa i nic nie umknęło obiektywowi jego aparatu. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman
Widzę, że wrzuciłeś pierwsze fotki z wystawy AS 2008 do wątku o lampie. Może byś tak i tu wkleił to i owo. Zaczątek do dyskusji mam nadzieje już jest. Czekam ze strony forumowiczów obecnych na AS 2008 na więcej merytorycznych uwag i wrażeń z pobytu na wystawie. Nie chce Was zawstydzać ale na sąsiednim forum komentarzy jest co nie miara.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer a myślałem, ze Ciebie nikt nie przebije...a Tu RoRo wyskoczył z taaaakimi opisem goodnym poziomkowego jabcoka
Belfer.. mało opisów wrażeń - tak naprawde chyba garstka stałych forumowiczów stąd pojawiła sie na AS... ja odpadłem, ale nie chce mi sie z żalu nawet opisywać co i jak i dlaczego..powiem tak..praca..i tyle. icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że ja też rzutem na taśmę pojawiłem sie na AS 2008, choć mieszkam w Warszawie. Sądzę, że mimo wszystko wielu z nas tam było, tylko jakieś może mają dziwne opory przed podzieleniem się swoimi wrażeniami.
Jak tylko RoRo zamieści zdjęcia postaram się dorzucić kilka uwag i komentarzy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę fotki zgodnie z obietnicą - ale chyba na zewnętrznym serwerze... icon_cool.gif
Zauważcie, że w tym roku była chyba klątwa AudioShow - bo sporo z nas nie mogło z różnych powodów wyrwać się na wystawę (nie tylko Muzyczny_Gość, ale również Audionet, Cz58y i ...), a nawet Warszawa miała problemy (sobota kilku osobom wypadła) i skończyło się na formule uproszczonej (czytaj: skróconej).
Jak do tego dodamy szybki powrót do domu zamiejscowych Kolegów (nawet się nie spotkaliśmy...) to już znamy przyczyny tak nielicznych opisów. icon_sad.gif

Co do Lipinski Sound - wg mnie nie było tak źle (a nawet było dobrze), natomiast ilość użytych kolumn oraz wysoka głośność niekoniecznie odpowiadała zwiedzającym - szczególnie tym z sąsiedniego pokoju (m.in. KRELL + ELAC) w hotelu Kyriad. Krótko mówiąc - dźwięk OK, ale chyba nie za taką cenę...
Pozdrawiam
PS. Jeżeli ktoś nie zauważył, to na innym Forum jest jednak duuuuużo więcej uczestników, stąd i relacje "u konkurencji" szybciej i pełniej się pojawiły...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich jeszcze nie najlepszych wrażeń jakie wyniosłem z AS dodam, że w pokoju Best Audio chcieliśmy z Romanem posłuchać muzyki na prezentowanym tam transporcie CD Advance Acoustic MCD 403. Stał sobie m.in. w towarzystwie sprzętu szwedzkiej firmy DLS. Jak się okazało transport nie był podłączony i panowie prezentujący sprzęt nie widzieli możliwości podłączenia tego urządzenia. Nie pozostało nam nic innego jak posłuchać muzyki na trzykrotnie droższym cedeku DLS CD One Silver.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!
Przeczytałem dziś rano Twój post i uwierz mi - spłakałem się jak mały bobas!!! Rewelacja - gratuluję!!! Albo inaczej - Joł, ziomal... icon_wink.gif
Co do Lipinski Sound!
Nie napiszę nic - nie potrafię - trafiłem na pokaz, gdzie czarni młodzi chłopcy wymachiwali przyrodzeniem, a publiczność płci żeńskiej wyła z zachwytu, a muzyki przez te 10 minut nie było ni nuty!
Ci - obiektywnie przystojni - panowie robili tylko "UUU" i "ECH" wymachując rytmicznie rękoma oraz przesuwając biodra w przód i tył - a słychać było szum powietrza i ryk rozentuzjazmowanego tłumu płci żeńskiej.
Czekając 10 minut na jakąkolwiek zmianę repertuaru - znudzony do granic (niechby choć zamienili się rolami - czarne dziewuszki by tańczyły, mniam, a panowie robiliby "Uuuu" i "Ech") opuściłem w pośpiechu salę!
Co do potworów Vienna - widocznie w niedzielę grało lepiej, gdyż w sobotę te, jakby nie było, duże zestawy grały anemicznie i byle jak.
Totalna porażka - Bowersy Nautilius - z Classe tragedia na skalę kosmiczną, 801 z Marantzem - lepiej, ale zupełnie nijak się to miało do dźwięku Nautiliusów słuchanych onegdaj w Lesznie!
Rozpisywać się na razie nie będę - ciąg dalszy spodziewany!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie było tak źle jak wynika z waszych opisów.Mnie ciekawi jak zagrało w pokoju Ancient Audio ?W tym roku nie byłem ale mimo wszystkich minusów zawsze wyjeżdżałem z Wa-wy zadowolony.Czasami nie było jak posłuchać ,ale to że pogadałem z konstruktorami o ich sprzęcie ,to był plus wystawy.Jeśli chodzi o za dużą głośność nie których prezentacji to ten problem występuje od lat.Sprzęt ten ma być do domu a tam z wiadomych względów nie ma szans na głośności na poziomie koncertu na żywo.Nawet kiedyś pokłóciłem się o to z samym Panem Cabasse właścicielem firmy o tej samej nazwie,szkoda że ją sprzedał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóz
Ja wiele nowego od siebie na temat Audio Show 2008 nie dodam. Ogólne wrażenie z imprezy - organizacyjna klapa. Małe pokoiki ze źle dobranymi do zestawów kolumnami - w efekcie dudniące po całym hotelu basy i nic więcej icon_sad.gif
I tu mała refleksja - jak Panowie wystawcy klientom tak doradzają dobór sprzętu, jak go zestawili na pokaz - to ja dziękuję.
Tym cenniejsze były nieliczne perełki, gdzie sprzęt pokazał jednak choć odrobinę swoich możliwości.
Do tych chlubnych wyjątków moim zdaniem należały ekspozycje Yamahy, Audio Forte, oraz ekspozycje (wystawców niestety nie pomnę) na których prezentowany był Luxman, Acram, Manley i najtańszy z Moonów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu!
Nie wiem, czy było, czy nie było tak źle, bo debiutowałem...
Moim zdaniem - masa ślicznego sprzętu - gdybym kupował oczami wyjechałbym z trzema zapakowanymi po dach TIRami!
Grało... Słabo!
Ergo - w dwóch pokojach dźwięk był na tyle przyzwoity, że zamieniłbym się! Niestety - były to systemy kosztujące "oczy z głowy"!
Tak jak napisałem - Accuphase i (może???) zestaw Reimyo, Harmonix i Bravo!
W ewidentnej większości pokojów - straszne problemy z zakresem basowym - albo muliło, że strach, albo przydudniało, albo... inna kicha! Prawie we wszystkich - dynamika do d...
Topowe zestawy B&W, Martina Logana, JmLaba, Vienny, Triangla - to pitoliło zamiast przyłoić! Z malutkich Ketsusów i Manleya potrafi płynąc duży dźwięk (o swoim zestawie w ogóle nie pisząc icon_wink.gif ). Z dużych zestawów słuchanych przeze mnie - wiało nudą, a dźwięk był zaprzeczeniem wyglądu.
Z pozytywów - świetne aktywne monitorki polskiej firmy, nieźle, ale po odsłuchach w studio odsłuchowym grające na 15-20 % możliwości kolumny Equilibrium od Audiothlona z taniusieńką elektroniką Moona (oba elementy łącznie 9 kzł.).
Tragedia w Audio Note - system wart wypasionego Ferrari, a dźwięk, jak z jamnika!
Przyzowicie - Delta Studio z krakowskim odtwarzaczem AA!
Fajna barwa w pokoju Black Note, zwracające uwagę dynamiką i górą pasma "wydumki" - malutkie horny W.H.T.
Fajne rześkie Magnepany!
Ujdzie - Yamahy Soavo plus zestaw "tysiączków"!
Bardzo dobrze w pokoju "audiostereo" z vintageowymi Ymahamni NS-1000!
Tyle mi się przypomniało!
Pomimo tego - bawiłem się po prostu rewelacyjnie! Fajna atmosfera, mnóstwo wrażeń, spotakania z osobami z AS, których znałem wyłącznie po nicku. Jak dla mnie bomba i w przyszłym roku też będę!
Warszawiacy - możecie już planować... wyjazdy, by Was zupełnie przypadkowo nie spotkać... icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...