Skocz do zawartości

Audio Show 2008


Waldek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Marku!
Zestaw z Reimyo wyróżniał się, moim skromnym zdaniem, ilością powietrza pomiędzy instrumentami, niezłą barwą oraz (oczywiście w kontekście wystawy) sporą dynamiką. Oczywistym był brak niskiego dołu, ale akurat to w trakcie wystawy mi nie przeszkadzało, gdyż wolałem brak niż rozdmuchane basowe poduchy!
A napiszesz, jak odebrałeś brzmienie tego zestawu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa... I byłbym zapomniał.
Sound Art! Topowa - szalenie ekstrawagancka elektronika (piękna inaczej) z małymi kolumnami Totema! Fajnie grało!
Zresztą - tam, gdzie zamiast monstrualnych podłogówek pojawiały się monitory zwykle grało o niebo lepiej!
Duże Totemy - w sobotę zamiast szamańskiego obezwładniająego dźwięku wspomaganego wieżą Moona wysoką na "dużego chłopa" też wg mnie było nijak.
Ale oczywiście zauważyłem, że Wam się podobało. Więc może kwestia dotarcia kolumn z soboty na niedzielę zrobiła swoje???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z takich jeszcze nie najlepszych wrażeń jakie wyniosłem z AS dodam, że w pokoju Best Audio chcieliśmy z Romanem posłuchać muzyki na prezentowanym tam transporcie CD Advance Acoustic MCD 403. Stał sobie m.in. w towarzystwie sprzętu szwedzkiej firmy DLS. Jak się okazało transport nie był podłączony i panowie prezentujący sprzęt nie widzieli możliwości podłączenia tego urządzenia. Nie pozostało nam nic innego jak posłuchać muzyki na trzykrotnie droższym cedeku DLS CD One Silver.

Marek
Wg mnie DLS dał ciała - podobnie zresztą jak i firma je wystawiająca icon_sad.gif
Co do Advance - wg katalogu powinien mieć je wystawione AudioKlan - a tu lipa, pytam panów z tej firmy - nic nie wiedzą ...
A jeżeli chodzi o transport Advance 403 - to mogliśmy go posłuchać ... jak kręci się sama płyta, bo co z tego że nad transportem stał DAC i wzmacniacz - skoro nic nie było podłaczone. A argument "dopiero od wczoraj mamy sprzęt" to raczej kpina niz usprawiedliwienie. icon_twisted.gif
Na tej samej zasadzie - od piątku były w AudioForte Totemy Wind - ale panom z tej firmy chciało sie je wystawic i podłączyć... no i zagrały nieźle.
Jak widać - ważne jest szczere i zaangażowane podejście do klienta, a nie wciskanie kitu...

Generalnie panowała zasadza: jak pokój mały, to lepiej podłączyć monitory by zagrały prawidłowo- i zagrały icon_cool.gif
A jak firma chce się pokazać- ale nikt wczesniej nie pomyśli - to na 15 metrach grają (a raczej usiłują grać) duże podłogówki. I efekt wiadomy - samobójstwo!
Jak zapewne zauważyliście - opinie są dość zróżnicowane: jedni zwątpili i uciekali czym prędze, inni natomiast usiłowali się (i muzykę)odnaleźć.
I np. podstawkowe KODY w połączeniu z Xindakiem (modele 06, czyli średniaki) potrafiły wytworzyć ładny, spójny dźwięk (szacunkowe ceny: wzmacniacz 1500. CD - 1500zł, kolumny podstawkowe - 1200zł).

I nie można uogólniać - bo niezależnie od wielkosci i potencjału firmy - niektórym się po prostu chciało i personel chętnie rozmawiał z gośmi, a w innych panowało totalne "olewanie" klientów.
Warto przy okazji odnotować, że sporo było wystawionych wzmacniaczy (bądź zestawów preamp + końcówka/lub 2x monobloki) lampowych. I to byli zazwyczaj zwycięzcy AudioShow2008! icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyczny przyjecielu!
Widzisz - primo - ograniczenia w ilości zamieszczanych zdjęć są dość sporym problemem!
Secundo -ze mnie fotograf, jak z koziej d.... trąba, więc czekamy na RoRo!
Tertio - kwestia najważniejsza - moja domowa wersja Opery, po upgrade'ach wydziwia strasznie - nie sposób zamieścić zdjęć! Potrafi przez 2-3 godziny przetwarzać załączniki! Obłęd!!! icon_neutral.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku
Również otrzymałem od redakcji HiFi i Muzyka ten piękny reportaż. Teraz mogę sobie po przeglądnięciu uporządkować pewne fakty. Myślę, że po otrzymaniu zdjęć od Romana będzie już pełnia szczęścia.
Do poprzednich wypowiedzi dodam, że mile zaskoczył mnie dźwięk w pokoju firmy Ansae. Wchodzę i co widzę. Sprzęt odwrócony do słuchacza „tyłkiem” jedynie Audio Notki prezentują się w całej okazałości. Fajna muzyczka, porządnie dobrany i skonfigurowany sprzęt i miłe wrażenia. Czyżby filtry sieciowe i przewody tak zagrały ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bartku
masz racje to były Spendory. Trochę mi się omsknęło, ale to z emocji a poza tym starość nie radość icon_mrgreen.gif

Marek!
Jak już będziemy mieli wolne soboty to wszystko wróci do normy.
A teraz trochę fotek dotyczących ANSAE i kolumn Splendor icon_cool.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



a jak widać poniżej również parę innych firm używało okablowania firmy ANSAE

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


Pozdrawiam
PS. Bartek - pierwsze koty za płoty, będzie lepiej icon_cool.gif
Najwygodniej jest zmniejszyć fotki do wielkości ok. 100Kb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej troszkę szczegółów z Hotelu Kyriad icon_cool.gif

AS-2008 w hotelu Kyriad

Na razie - jako odnośnik do strony na innym serwerze.
W prawym górnym rogu możemy zmienić "pokaz slajdów" na "galerię zdjęć"

Pozdrawiam
PS. Kolumny Lipinski zostały potraktowane bardzo ulgowo - akurat kinem domowym nie byłem zainteresowany. Muzyczny_Gościu - wybacz... icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotoreportażu ciąg dalszy!

1, 2. W pokoju Black Note;

3, 4. Kolumny German Physic oraz elektronika MBLa i Cary;

5, 6. Kolejny raz Cary - tym razem z Audio Physicami;

7. Utopie oraz Unison Research wraz z Zukzukzukiem i Houkiem bawiącym się w reportera;

8. Excentric Audio - ekscentryczne "wydumki" z Poznania

9, 10. WLMy oraz cześć elektroniki napędzającej.



DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fory u Adminów. Limit przesyłanych zdjęć odnawia mi się niczym dżdżownica!

Dlatego kontynuuję...

1. Małe WLMy;

2, 3. W pokoju Audiostereo;

4. Luxmany i Bryston;

5. Kolumny - zdaje się, że PMC;

6. Były też tuby...

7, 8, 9. Elektronika Audio Research oraz dCS. Zwróćcie uwagę na kondycjoner oraz świetne mebelki;

10. Kończą się zabawy - duże Luxmany oraz topowe kolumny Monitor Audio.



DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że pourywane - limit 1 MB nie pozwala na zamieszczanie w poście większej ilości zdjęć!

Ciąg dalszy.

1. Luxmany po raz wtóry (szczerze powiedziawszy ujmująca prostota);

2. Crafty - przemilczę na temat ich dźwięku  icon_wink.gif

3, 4. w pokoju QBA; (Marku, czy elektronika to przypadkiem nie Atoll?);

5, 6. Magnepany i Moon;

7. Księżycowo było często - tu z topowymi Totemami;

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...