Skocz do zawartości

Takie małe zapytanie


jaroos666

Recommended Posts

Na początku małe pytanko, mianowicie:

- Mam kolumny Jamo s718 i wzmacniacz pioneer A- 602, daje on około 30- 35 wat wzmocnienia, kolumny wiadomo 200+ wat. Czy gdybym zakupił taki np. 70-100 wat na kanał, ( Tutaj mam mały problem z wysłowieniem tego co mam na myśli, ale postaram się to wyjaśnić na przykładzie) Puszczam muze z DVD, wiadomo ma ono własny wzmacniacz, gdy daję na godzinę około 11-12 to zaczyna charczeć, czy gdybym kupił ten wzmacniacz 70-100 wat to mógłbym podkręcić więcej nie tracąc jakości? Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi, po prostu chcę przekroczyć tą granice 14-15 godzinki, mieć mocny bass i wyraźne soprany i gwizdek.

Ogólnie, czy jak zmienię na mocniejszy wzmach to polepszy się jakość na głośniejszym graniu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaroos666

Po pierwsze nie za bardzo kapuję meritum twojego problemu bo piszesz, że masz wzmacniacz Pioneera A602, kolumny Jamo s718 a potem dodajesz, że muzyki słuchasz z DVD co ma własny wzmacniacz. Coś poplątałeś. A paskudne objawy które ci przeszkadzają w dźwięku są moim skromnym zdaniem powodowane "przeginaniem pałki" w zabawie z potencjometrem wzmacniacza. Piszę to nie bez kozery bo mam NAD-a C315BEE o bardzo podobnych parametrach co Twój A602 i powiem szczerze, że na moich kolumnach o też zbliżonych parametrach do Twoich Jamo nigdy nie doprowadziłem do charczenia. Dlaczego. Ano dlatego, że przy potencjometrze w NAD-zie ustawionym już na 9:30 do 10:00 nie słucha się muzyki tylko kontempluje się potworny ból akustyczny. Oczywiście moje kolumny to wyrabiają bez charczenia. Nawet godzinę 12:00 też wydolą. Tylko po co? Kogo ty chcesz zamordować tym piekielnym łomotem? Sąsiad cię wkurzył? Odpuść mu jak prawdziwy chrześcijanin i sam się nie zabijaj. A przy okazji ocalisz wzmacniacz, kolumny, strop i ściany icon_mrgreen.gif Rekordu Guinessa nie pobijesz w "przekraczaniu granicy 14-15 godzinki".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mało rozumiem z tego co powiedziałem icon_razz.gif Ale ogólnie chodzi o to, iż wcześniej słuchałem muzy z kompa, była tam zintegrowana karta muzyczna i wtedy lekko dochodziłem do godziny 13-14, teraz zamiast kompa, słucham z DVD i max to 12 godzina, po 12stce zaczyna się bass taki "który nie wyrabia" i myślałem, że jak zmienię wzmak na lepszy i mocniejszy to przy głośniejszym słuchaniu poprawi się i jakość i "wyrazistość" dźwięku, powiedzmy, ta odwiecznie poszukiwana głębia icon_razz.gif

W ogóle to myślę o zakupie klocka CD z jakiejś wieży bądź typowego CD-ka Może to poprawi jakość?

A co do głośników, za 1200 zł myślę, że można z nich wyciągnąć coś więcej niż 12sta godzina?? icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzam z DVD, wzmak 35wat godzina 12sta na gałce to jest max jakie wyciągnę z dobrą jakością, czy po zakupie mocniejszego wzmaka typu 70-100 wat na kanał osiągnę np. godzinę 14stą z dobrą jakością, czyli tak jak wcześniej na 12stej jest dobra jakość tak z nowym wzmakiem będzie np. na 14stej??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...