Skocz do zawartości

Opinia o kolumnach.


raf44

Recommended Posts

Witam ponownie, wertuję to i nie tylko to forum i wiem że nic nie wiem icon_smile.gif. Znalazłem takie zestawy głośniczków:

1.Jamo S-406HCS - Pasmo przenoszenia kolumn przednich:48 Hz- 20 kHz/dwudrożne z systemem bass reflex/Skuteczność kolumn przednich 90 dB
2.Jamo S-408HCS - Pasmo przenoszenia kolumn przednich:42 Hz- 20 kHz/dwudrożne z systemem bass reflex/Skuteczność kolumn przednich 92 dB
3.Jamo PJ HCS6000P - Pasmo przenoszenia kolumn przednich:50 Hz- 20 kHz/trójdrożne z systemem bass reflex/Skuteczność kolumn przednich 90 dB
4.Sony SS-SFCR500 - Pasmo przenoszenia kolumn przednich:50 Hz- 50 kHz/dwudrożne z systemem bass reflex/Skuteczność kolumn przednich 85 dB
5.Pioneer S-V230 -Pasmo przenoszenia kolumn przednich:40 Hz- 20 kHz/trójrdrożne z systemem bass reflex/Skuteczność kolumn przednich 89 dB

i już troche ponad budżet :

6.JBL SCS178 SCS Pasmo przenoszenia kolumn przednich:90 Hz- 22 kHz/trójrdrożne z systemem bass reflex/Skuteczność kolumn przednich 88 dB

Który zestaw polecacie do pokoju 20m2,do "budżetowego ampa Pioneer 418 lub Yamaha.

PS. Co sądzicie o o tym pionku 418 do kd - film 60%, muza 40% - głównie pop/jazz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Nie sugerowałbym się danymi katalogowymi. One i tak niewiele wnoszą do dźwięku, a normalne jest że ni jak się mają do rzeczywistośći (patrz laboratorium "Audio"). Darowałbym sobie wszelkie Sony i Pioneery oraz Jamo z głośnikiem na bocznej ściance (może być problem z ustawieniem).
Tak poza tym, to powinny dać spokojnie radę.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, czyli JBL spokojnie mogą być -pasują mi bo nie są podłogowe. A co sądzisz o Tym amplitunerze ma współpracować albo z Pioneerem 410 albo Yamahą 661 (szykam info jak skalują na tv do HD) tu się jeszcze nie zdecydowałem , choć najlepiej pasował by mi zestaw panasonika bo mam tv z Vieralink,ale o panasach - przynajmniej amplitunerach nic dobrego nie słyszałem.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja mam zestaw kolumn JBL SCS 178 i one bardzo ładnie grają. W muzyce do średniej głośności nawet dają radę (oczywiście z subwooferem) a w kinie na prawdę dobrze się sprawdzają jak na zestaw za taką cenę. Ja zrobiłem sobie zestaw 6.1 z tym że 2 frontowe głośniki wymieniłem na JBL E30 i teraz wszystko już jest ok.

Co do amplitunera: może jesteś zainteresowany wysokim modelem SONY STR DB 790QS? w stanie igła za 700zł oddam.?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...