Skocz do zawartości

Prosze o rade


kristofko

Recommended Posts

Co myslicie o tym zestawie dla poczatkujacego. Zamierzeniem bylo wszystko w jednym. Czy te glosniki nie sa aby za mocne? Czy ten wzmak pogra dobrze tez w stereo?

Yamaha rx-v461dab + epos els303

Caly zestaw £185 + £220 = £405 czyli jakies 1700 PLN

Poczatkowo miala byc yamaha rx-479, ale niestety na tej wyspie gdzie miszkam nie mozna jej nigdzie kupic.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek,

Poczatkowo chcialem uruchomic na dwoch kolumnch, pozniej dokupic reszte.

Nie moge sie zdecydowac. Mialem juz upatrzone ze wchodze w stereo. Jednak muza ktora mam jest przede wszystkim w mp3, wiec i tak nie bedzie pewenie roznicy na stereo (moze sie myle). Bylem wczoraj na odsluchu w jednym z tutejszych sklepow. Gosc zaprezentowal mi dzwiek surround yamaha n600d + B&W MT30 5.1 powalilo mnie z nog. Fakt ze zestaw nie na moja kieszen, ale zdecydowanie mozna sluchac muzyki przez zestaw kina domowego. I teraz chcialbym cos podobnego zlorzyc.

arti

Mieszkam w irlandii polnocnej. Sprzetem hi fi zajmuje sie tu tylko kilka osob i ceny w tych sklepach sa dos wysokie. Zamawiam wszystko online. Jednka i tu jest problem. Wiekszosc sklepow nie wysyla poza tzw. mianland.

Dodam ze pokoj w ktorym to postawie ma ok 15 m2, wiec nie ma co szalec.

Wzmacniacz powienien miec wejscie usb i radio. Ciezko takie cos znalezc za przystepna cene. Na razie opcja hdmi jest mi nieprzydatna.

przykladowy zestaw:
Denon AVR1509 (chyba na niego sie zdecyduje) troche drozszy, jest w cenie DSP-AX563. Co lepsze?
Yamaha RX-V461DAB (bo tania L185 (770zl) (nie ma usb)
Yamaha DSPAX463 (L210) (nie ma radia)

Yamaha NS-P440 (L200)
Wharfedale-DIAMOND9-0CHERRY (L90) mozliwosc dokupienia pozniej calego zestawu 5.1

Myslalem tez o yamaha e-810. takie wszystko w jednym.


Pozdrawiam

Ps. Nie wiem czy ten watek nadaje sie do tego dzialu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Jeżeli założenie z góry jest takie, że chcesz mieć kino domowe, to masz jak najbardziej racje. Oczywiście że przez KD do się słuchać muzyki, lecz poprzeczka idzie w górę a wraz z nią kwota jaka trzeba zapłacić. Z drugiej strony, 15 m2 to nie za dużo jak na poważny system 5.1. Pokazami w salonach bym się nie sugerował, liczy się efekt końcowy, czyli jak to będzie grało u ciebie. Ja mam pokój trochę większy od twojego (ok.18-19 m2). i też mam system KD, ale "mały" to znaczy z jednego "pudełka". Większy by się po prostu według mnie nie sprawdzał. Moc jaką dysponują takie systemy, a co za tym idzie ciśnienie akustyczne z większych membran normalnych kolumn (frontowych jak i satelit), nie miało by ujścia. To powoduje odbicia, zniekształcenia dźwięku i inne nieprzyjemne efekty. Równolegle posiadam system stereo do którego podłączony jest odtwarzacz DVD (uniwersalny) i tak na prawdę tylko z niego korzystam. W zupełności wystarcza, nawet do filmów. Na marginesie mam amplituner HK 3480 który posiada przypadłość w postaci systemu VmAX, który to kreuje dźwięk przestrzenny z sygnału stereo. Jako jeden z nielicznych, dobrze wywiązuje się z powierzonego zadania. Co do mp3, to polecam któryś z systemów JVC z technologią K2. Posiada ona możliwość odtwarzania sygnału mp3 w jakości CD np.; http://www.megamedia.pl/system-kina-domowego-jvc-nx-f7.php.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...