Skocz do zawartości

brak dźwięku z tv przez kino


bogaty

Recommended Posts

Witam

Mam amplituner i dvd Harmana. Wszystko działa, dvd z dźwiękiem można oglądać na tv. Radio też z głosem. Tylko jak chce aby grał tv przez kino, nie ma dźwięku. W sprzęcie nie mam wyjść EURO, tylko HDMI., przez które mam połączone dvd z ampli, oraz tv z ampli. Dlaczego nie mam tego dźwięku z tv przez kino, skoro z dvd jest?? Proszę o pomoc, czy pomoże euro do tv - 6x chinch do amplitunera??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Jaki to telewizor? Czy posiada on wyjście opisane jako "Audio out"? Więcej danych. Z tego co się orientuje HDMI nie jest łączem dwukierunkowym, tym bardziej jeżeli jest opisane jako np. : "HDMI In", więc przesył z telewizora musisz zrealizować torem analogowym poprzez łącza stereo RCA lub znane też jako chinch. Jeżeli w telewizorze nie ma takiego wyjścia, to możesz spróbować za pomocą takiej przejściówki; http://img.nokaut.pl/p/6b/be/6bbed217e66fe...e79a500x500.jpg , podpiąć się do któregoś z wejść SCART. Jeżeli są dwa, to przeważnie jedno z nich jest tzw. dwukierunkowe. Na tej przejściówce jest jeszcze mały przełącznik do wpuszczania lub wypuszczania sygnału odpowiednio do (Input) i z (Output) telewizora. Ciebie będzie interesować "Output". Kable podłączasz do końcówek o kolorach biały i czerwony. Reszta cię nie interesuje, tymi płynie obraz.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Musisz jeszcze aktywować to wejście w amplitunerze, czyli wybrać je selektorem wejść. Z tego co widzę na podglądzie tylnego panelu Twojego Harmana, ma on pogrupowane wejścia i wyjścia w "Analog Audio". Podpinasz się pod które kolwiek oznaczone jako "In" np."Analog 2 In" i wybierasz to wejscie w amplitunerze.
I to by było na tyle.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...