Skocz do zawartości

DENON 1908 + Bose Acoustimass 10


edag

Recommended Posts

Proszę o Waszą opinię:
Posiadam Denona 1908 i zestaw Bose Acoustimass 10, zestaw grał dobrze przez 2 miesiące i pewnego pięknego dnia Amplituner się wyłaczył. W książce serwisowej przeczytałem że takie zachowanie może być spowodowane
1. Zbyt wysoką temperaturą w pomieszczeniu - nie wchodzi w grę
2. Dotykaniem niezaizolowanego kabla głośnikowego do obudowy amplitunera - ? przez 2 miesiące grało a nikt nie robił nic z kablami
3. Podłączeniem do amplitunera głośników o impedancji różnej od amplitunera - i tu jest różnica gdyż bose w opisie działają w zakresie od 4 do 8Ohm a Denon w zakresie od 6 do 16 Ohm.
Czy naprawdę mogże to powodować takie zachowania amplitunera? tym bardziej że nie słucham muzyki głośno
pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Opcja nr. 3 - na 100 %. Rozwiązanie - słuchaj ciszej icon_smile.gif



dzięki za poradę,
oddałem AVR-a do serwisu i okazało się że końcówki mocy są OK a problem był z zasilaczem, wspomnieli coś o spadkach napięcia w sieci ale nie bardzo chce mi się w to wierzyć gdyż jest on podłaczony do listwy ze stabilizatorem a poza tym mam w domu sporo innych urządzeń i dziwne by było żeby tylko AVR się popsuł od spadków napięcia,
pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
Cytat

Opcja nr. 3 - na 100 %. Rozwiązanie - słuchaj ciszej icon_smile.gif



Bzdura kompletna. miałem Denona tylko znacznie wyższy model i bez problemu radził sobie z kolumnami 4 ohm (zestaw Jamo D-6, potem D-7). A mocy nie żałowałem!
Bo na szczęście nie mieszkam w blokowisku i nie muszę słuchać każdego pierdnięcia sąsiada :!:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...