Skocz do zawartości

Kolumny Magnat vs STX


Printer

Recommended Posts

Witam.

Mam salon ok. 45m2, nabyłem ostatnio wzmacniacz lampowy 2x45W i teraz chcę kupić kolumny. Budżet to ok 2000 zł. Muzyka jaką głównie słucham to POP i ROK, lubię jak z głośników dochodzi porządny bas.

Dodam, że kolumny te będą używane też do kina domowego z amplitunerem Sony STR-DB830. Przejrzałem sporo informacji i wstępnie wytypowałem następujące kolumny:

1- MAGNAT SHADOW 207 (Efektywność 92 dB, Pasmo przenoszenia 22 - 48.000 Hz, moc 180W, Konstrukcja 3- drożna, podwójny, tylny Bass - Reflex) - niemieckie

2- HECO VICTA PRIME 702 (Efektywność 91 dB, Pasmo przenoszenia 25 - 40.000 Hz, moc 170W, Konstrukcja 3- drożna, tylny bass- reflex) - niemieckie

3-STX ELECTRINO 250 (Efektywność: 90 dB (2.83 V/m),Pasmo przenoszenia: 37 - 23000 Hz (-3dB), moc 125W, Konstrukcja: 3 drożna bass-reflex) - polskie

Na papierze najlepiej wyglądają te z nr 1, ale nie wiem jak wypadną podczas pracy, niestety nie mam możliwości odsłuchu żadnych z tych kolumn, dlatego też proszę o Waszą pomoc w podjęciu decyzji, może ktoś z Was ma takie kolumny i mógłby coś doradzić. A może powinienem kupić zupełnie inne kolumny? Wszystkie sugestie mile widziane. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Q21 napisał:

Witaj,

wybierałbym pomiędzy propozycją 1 i 3. Magnat to mocne, szybkie, dynamiczne granie ale z dobrym wypełnieniem. STX jest bardziej efekciarski, wyraźniej eksponuje skraje pasma, gra bardziej swobodnie. Kwestia indywidualnych preferencji.

Te propozycje są moimi faworytami, patrząc na parametry ciągle skłaniam się ku Magnatom, szerokie pasmo przenoszenia, wysoka efektywność, znacznie przeważają nad STX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Q21 napisał:

Parametry oczywiście dają pewien obraz, co można od kolumny wymagać pod względem charakteru, jednak niestety często są nieprecyzyjne. Na pewno wybór Magnat będzie bardzo dobrą opcją. Natomiast jeśli jest możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz wyceny.

Niestety z uwagi na sporą odległość (300 km) nie będziemy mogli się spotkać na odsłuch, chętnie skorzystam z ewentualnej wyceny z opcją wysyłki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa wygląda z pylon pearl 27 ? Kiedyś chyba na audio show pearl 25 parowano z jakimś fezzem ?

https://www.q21.pl/pylon-audio-pearl-27.html

pokaż jaką masz lampę , mocowo powinna napędzić wszystko tylko jak z wydajnością prądową oraz jakie lampy , kt88 ?

STXy ciekawie wyglądają dzięki temu iż średniotonowy mają "inny" niż 2 niskotonowce a to potrafi wpływać na dźwięk ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...