Skocz do zawartości

Zestaw 2.0 do pokoju ok. 40m2 - 5000zł


wojciech sysa

Recommended Posts

Cześć Wszystkim!

Szukam pierwszego zestawu stereo i chętnie posłucham podpowiedzi od tych którzy siedzą w temacie dłużej niż ja.

Budżet: 5000zł-5500zł
 

Sprzęt może być nowy lub używany (preferuje jednak używany) i będzie wykorzystywany przede wszystkim do słuchania muzyki, z możliwością podpięcia do telewizora.

Źródło do słuchania muzyki to głównie gramofon (Dual CS 505-4) + spotify (na dzień dzisiejszy to wszystko podłączone do Yamaha R-840 z przystawką bluetooth TP-LINK HA100).

Muzyka jakiej słucham to głównie rock i wszelkie odmiany metalu, ale znajdzie się i odrobina elektroniki. Jestem przed pierwszym odsłuchem i ciężko mi określić jakie brzmienie bardziej mi pasuje.

 

Powierzchnia pokoju (salon + kuchnia) to około 40 m2 – szczegóły na załączonym rysunku. Kolumny chciałbym postawić tak jak zaznaczone na rysunku (ewentualnie lewa kolumna po lewej stronie pianina, tak żeby odległość między kolumnami była większa).
 

Z tego co znalazłem w innych wątkach zebrałem listę takich potencjalnych urządzeń do przetestowania ---co warto byłoby dodać / usunąć?

Wzmacniacz: N602, RN803, NAD 356, NAD 326, Marantz PM 6006

Kolumny: Heco Aurora 700, Magnat Quantum 727, Dali Zensor 7, Monitor audio Bronze 6

 

Mam nadzieję że sugestie tutaj zaproponowane pozwolą mi ograniczyć zestaw(y) które potencjalnie chciałbym odsłuchać i potestować (jestem z Krakowa).

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Wojtek

 

 

359aasp.jpg

 

Edytowano przez wojciech sysa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Te modele które wysłałeś to wybór z modeli nowych. I faktycznie je warto wziąć pod uwagę. Nie zostaje mi nic innego jak zaprosić cię na odsłuch. Jeśli jednak twoje preferencje są w okolicy sprzętu używanego to na pewno nie te modele. Będą to starsze ale wyższe modele zarówno kolumn jak i elektroniki. 

Daj znać. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń albo napisz do Pumpurka , coś dobierzesz , słuchając od razu , daleko od Krakowa nie jest. 

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/sprzet-audio-dla-domu-11?order=pd 

Ja bym , idąc na maxa , dobrał do posłuchania :

https://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-roksan-kandy-ka-1-mkiii-l3-i7657502285.html +  https://allegro.pl/kolumny-stereo-monitor-audio-gold-20-myslenice-i7301028540.html 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku,

jesli system fabrycznie nowy, moja propozycja to wzmacniacz NAD C356 BEE połączony z kolumnami Focal Chorus 716. Korzystając z ofert Black Friday zmieścisz się z takim systemem w założonym budżecie, myśle że brzmieniowo powinien Cię w pełni usatysfakcjonować. To kolumny o klasę lepsze niż Heco czy Magnat, standardowo dużo droższe.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porownania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co ktoś lubi :) . Chorusy mają dość ofensywna górę. W połączeni z również dość jasną górą Yamahy ten efekt się wzmocni. Z Marantzem będzie coś pośredniego. Warto posłuchać zanim się coś wybierze. Ja bym NAD-a C356 BEE nie wybrał :) . Bas w Chorusach pasuje do Yamahy.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubimy mocny, rockowy dźwięk, świetna opcja do Focal Chorus jest Naim, z NAD trzeba posłuchać, góra jest wyraźna, ofensywna. Natomiast Focal swietnie współpracuje ze wzmacniaczami mocnymi, ale raczej równo zestrojonym. Niech to będzie Atoll, chociaż moim zdaniem jeszcze lepiej Advance Acoustics, hybrydy lampowe Vincent, Haiku Audio. Kwestie posłuchania i wybrania najlepszej opcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...