Skocz do zawartości

Podłogówki do Yamahy RN602


Koroner

Recommended Posts

Witam.

Rok temu szukałem pierwszego sprzętu do domu. Dzięki Wam kupiłem w dobrej cenie Yamahę RN602 plus kolumny Dali Zensor 3. Z zestawu jestem zadowolony, ale chciałem wymienić te kolumny na jakieś większe. Odtwarzacza nie mam zamiaru zmieniać. Pomieszczenie to ok. 20 m2, budżet ok. 2000 złotych za parę. Podpowiedzcie jakich modeli szukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki słucham różnej. Są to takie zespoły jak The Cure, Kult, Armia, The Clash, Lacrimosa, trochę koncertowych albumów, ale jakiś hip-hop też się znajdzie. Więc ciężko tu mówić o jakimś jednym konkretnym gatunku. Nie lubię przesadzonego basu, lubię słyszeć szczegóły. Lubie też czasem mocniej sobie posłuchać. Dali Zensor dobrze się sprawdzały, wydaje mi się że były one dosyć uniwersalne. Ale z drugiej strony niewielkie mam doświadczenie w tym temacie. Nie mam wiedzy poza odsłuchami paru kompletów kolumn przed kupnem rok temu i tyle. Chciałbym otrzymać jakieś propozycje kolumn do odsłuchu co może się fajne zestroić z tą Yamaha i wtedy będę się starał przetestować je u siebie w okolicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

można pozostać przy Dali Zensor, ale w tym przypadku najlepszą opcja będzie model Zensor 7, który nawet z największymi upustami wyraźnie przekroczy założony budżet. Zaproponowane Indiana Line Tesi 561 to bardzo dobra opcja. To kolumny o dobrym, nisko schodzącym basie, równej gorze pasma, dobrym wypełnieniu. Jeśli podoba Ci się dźwięk Dali Zensor, Tesi będzie ok. Jeśli stawiasz na wysokie tony, lubisz dużo szczegółów, można rozważyć Melodika BL40 MK3, chociaż jest to kolumna grająca bardziej ofensywnie. Moim zdaniem w takim systemie lepszą opcja będzie Monitor Audio Bronze 5. Zwróciłbym Rwoją uwagę jeszcze na Polk Audio Signature S50E oraz trochę spokojniejsze, cieplejsze Q Acoustics QA3050i.

Jeśli natomiast budżet jest sztywny, rozważ Monitor Audio MR6.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, porownania oraz wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naszej oferty, oprócz wspomnianych wyżej Indiana Line warto posłuchać Mission LX-3, oraz bardzo niedocenianych kolumn Yamahy NS-F330- wszystkie wymienione przeze mnie konstrukcje będą pasowały charakterem dźwięku do Twojego amplitunera. 

Masz jakieś salony audio w okolicy, żeby wybrać się na odsłuchy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Top Hi-Fi i dwa inne sklepy w niedalekiej okolicy. Nie wiem czy to kwestia lokalizacji, ale właśnie w jednym z salonów Top Hi-fi (nie był to Poznań) byłem mało fachowo obsłużony i według moich odczuć chciano mnie jako laika zwyczajnie naciągnąć. Dzięki pomocy między innymi tutaj na forum trafiłem na dużo fajniejszy sprzęt za mniejsze pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

bardzo niedocenianych kolumn Yamahy NS-F330

nie wiem jak grają te Yamahy w porównaniu do Zensor 3, ale jeśli w opisie kolumn z 13cm głośnikami nisko/średniotonowymi widzę "Dwa duże przetworniki gwarantują potężny bas", to zapala mi się lampka ostrzegawcza. BTW, Zensor 3 mają 16cm woofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Devialet, bo to już inna technologia, ale ten duży bas w tradycyjnych wysokich i smukłych obudowach okupiony jest 6-8dB podbiciem ch-ki w paśmie 100-200Hz. Na początku może się to podoba, ale potem okazuje się, że wszystkie nagrania brzmią basowo, nawet te, które nie powinny. Duże niskotonowce + nie za duża skrzynia i jest zupełnie inna jakość basu.

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2018 o 21:04, wallace napisał:

nie wiem jak grają te Yamahy w porównaniu do Zensor 3, ale jeśli w opisie kolumn z 13cm głośnikami nisko/średniotonowymi widzę "Dwa duże przetworniki gwarantują potężny bas", to zapala mi się lampka ostrzegawcza. BTW, Zensor 3 mają 16cm woofer.

Odnośnie tych 2 x 13cm (x2 kulumny): pamietajmy, że mówimy o 20 m2 - czy nie wystarczy tam jednak basu ? Oczywiście pomijam hasła typu "potężny bas", bo do tego tylko sub ?

Tylko pytam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...