Skocz do zawartości

SMSL Sanskrit 10th. Czy ktos już słyszał, co myślicie?


Kacperek

Recommended Posts

Ja go nie słyszałem. Za to jest już w sprzedaży w przynajmniej jednym sklepie internetowym za niespełna 600 zł. W kraju z którego pochodzi kosztował ostatnio na 11.11 Trochę ponad 300 zł. Teraz jest za 360 zł. Myślę że może okazać się bardzo ciekawym rozwiązaniem ze względu na wyjście o regulowanym poziomie z pilota. Nie jestem pewien czy kolory czerwony i niebieski nie będą zbyt odważne dla naszych odbiorców, a innych wersji kolorystycznych brak.

SMSL-Sanskrit-10th-Digital-Audio-Dac-Usb

sankrit-sk10_5.jpg

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MobyDick napisał:

Ja go nie słyszałem. Za to jest już w sprzedaży w przynajmniej jednym sklepie internetowym za niespełna 600 zł. W kraju z którego pochodzi kosztował ostatnio na 11.11 Trochę ponad 300 zł. Teraz jest za 360 zł. Myślę że może okazać się bardzo ciekawym rozwiązaniem ze względu na wyjście o regulowanym poziomie z pilota. Nie jestem pewien czy kolory czerwony i niebieski nie będą zbyt odważne dla naszych odbiorców, a innych wersji kolorystycznych brak.

SMSL-Sanskrit-10th-Digital-Audio-Dac-Usb

sankrit-sk10_5.jpg

Kolor jest dla mnie drugorzędny. Zastanawiam się nad wykorzystaniem jako pre i jakością dźwięku, no i zasilaniem. Czy ktoś doświadczony może podpowiedzieć czy to wszystko się trzyma kupy i warto zaryzykować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę testu na audiosciencereview, jedynie krótki wątek TUTAJ. Jeżeli szukasz czegoś co może działać również jako preamp poczytaj o Topping DX3 Pro. Budowa oparta o 2x AK4493. Ma niezły wzmacniacz słuchawkowy, pilota oraz bluetooth ( protokoły  SBC, AAC, aptX, aptX II, oraz aptX HD). Aktualnie do wyrwania na massdropie za 175$. Polecam lekturę.

Sam czekam na przesyłkę i również zamierzam przetestować funkcjonalność przedwzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, kukocz napisał:

Nie widzę testu na audiosciencereview, jedynie krótki wątek TUTAJ. Jeżeli szukasz czegoś co może działać również jako preamp poczytaj o Topping DX3 Pro. Budowa oparta o 2x AK4493. Ma niezły wzmacniacz słuchawkowy, pilota oraz bluetooth ( protokoły  SBC, AAC, aptX, aptX II, oraz aptX HD). Aktualnie do wyrwania na massdropie za 175$. Polecam lekturę.

Sam czekam na przesyłkę i również zamierzam przetestować funkcjonalność przedwzmacniacza.

Tylko jak się doliczy VAT i cło to już trochę wychodzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety masz rację. Z zakupami z Dalekiego Wschodu trzeba się liczyć, że można oberwać cłem. Niemniej jednak jest to pewna loteria i trzeba brać pod uwagę najgorszy wariant. Można zyskać, a w najgorszym wypadku nie powinno być gorzej niż z europejskiej dystrybucji (na audiophonics.fr jest za 219€).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
11 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Mam go. Ogólnie bardzo fajny, ma wszystko czego potrzeba i jest dobrze zrobiony. To co kolega wyżej pisał to prawda, potrzeba użyć do niego ładowarki bo z samego USB z komputera nie jest tak dobry ale to chyba norma w DAC

A jak gra, coś dodaje od siebie? Do jakiego systemu bardziej pasuje ten DAC- rozjaśni, ociepli czy może odwrotnie? Z czym u Cibie gra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ociepli. Jeżeli chodzi o zmiany to jest jakby bardziej przestrzennie, otwarte, naturalnie, jasno i wyraźnie. Delikatne różnice ( 10-15 % ) w porównianiu do samego stremera czy mojego wzmacniacza, które są na AKM 4452 vs AKM 4490 w Smsl. Nie jestem najlepszą osobą do opisywania DAC-ów. Gra u mnie z Onkyo a-9150, Jamo C-103. Podłączałem do niego Chromecast audio, Onkyo NS-6130, laptopa. Ogólnie w tej cenie to świetny DAC, ponieważ ma wszystko a czasem więcej niż droższe odpowiedniki. Pożycze go jednemu koledze tutaj z forum, który będzie porównywał z DacMagic 100 i jeszcze jednym innym. 

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MariuszZ napisał:

Sinad 80 dB tylko ;) 106 dB

Co t znaczy?

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Delikatne różnice ( 10-15 % ) w porównianiu do samego stremera czy mojego wzmacniacza, które są na AKM 4452 vs AKM 4490 w Smsl. 

Na plus czy minus dla smsl?

Daj znać jak już będzie po testach z DM 100 i tym innym :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kacperek na + . Np podłączając chromecast audio bezpośrednio, zwykle musiałem sobie doregulować Bass czy Treble czy to na wzmacniaczu czy na chromcascie, a przez DAC już nie i sobie słucham w trybie direct . Wcześniej miałem przez chwilę NAD c326 i tam myślę sprawdziłby się świetnie taki DAC. Tam gdzie mi brakowało tej góry i przestrzeni ten DAC by jej dodał ( tak obstawiam bo nie miałem tych 2 urządzeń na raz )  6130 moim zdaniem i tak już na filtrze " sharp "  ma tyle przestrzeni ,że dodatkowy DAC nie jest potrzebny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kacperek napisał:

Co t znaczy?

To znaczy w dużym uproszczeniu, że ten DAC SMSL w porównaniu do "technicznie" lepszych ma ten współczynnik SINAD mały (większy = lepiej), co oznacza wyższy poziom szumów i zakłóceń w stosunku do sygnału użytecznego (muzyczki). W tle muzyki nikt nie oczekuje szumu i innych niechcianych zakłóceń więc patrząc na ten parametr oczekujemy by był jak najwyższy. Najlepsze DAC mają SINAD w okolicach 120 dB, te bardziej "szumiące" dużo mniej. Nie znaczy to, że zakłócenia i szumy będą słyszalne w tych z mniejszym SINAD`em ale to działa na psychikę i już jak zobaczysz taki wykres przedstawiający SINAD, nigdy Ci to już nie da spokoju ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...