Skocz do zawartości

Pierwszy uniwersalny zestaw


runo

Recommended Posts

Witam, zdaje sobie sprawie, że to kolejny ten sam temat wałkowany xxx razy ale... niby ten sam a jednak inny. 

Tak wiec szukam - i tu do końca sam nie wiem czego, im bardziej się zagłębiam w temat tym mniej wiem ale... do zestawu chce podłączyć komputer + tv z dekoderem (LG 32LK330 - do pół roku wymiana + dekoder horizon go od UPC). Pokój 4mx5m - bryła z umieszczonymi na jednej ścianie oknami wg. wstępnego rozeznania daje mi możliwość bardzo dobrego rozłożenia nawet zestawu 5.1. 

Teraz kilka wytycznych z mojej strony: budżet 4-4,5k,(+powiedzmy ze jakieś 600 w gotówce na suba np.) zestaw stety/niestety muszę wziąć na raty(wiec sprzęt raczej nowy chociaż spotkałem na allegro sprzedawców którzy mają wystawiony używany sprzęt w systemie ratalnym), będzie służył zarówno do filmów jak i muzyki ( bez audiofilskiej jakości to co z kompa albo telefonu puszcze: spotify, yt, mp3 oraz od święta flac bo posiadam kilka albumów) to czego słucham to muzyka wszelakiej maści zaczynając od disco lecąc przez muzykę clubową nawet po rock i rap.

Jestem po odsłuchach kilku "marketowych" zestawów ale niestety nie słyszę jakiejś super wyraźnej różnicy a z drugiej strony to wszystko robi- WOW gra lepiej niż moje komputerowe Creative Inspire T6100, tak więc po przeczytaniu kilkuset postów szukam zestawu 2.1 - na początku chciałem 5.0/5.1 ale czy jest sens ze względu na budżet i czy da mi to możliwość rozbudowania/upgrade w przyszłości ze względu iż moje ucho zacznie wymagać czegoś więcej czy to muzyka czy kino.

Ode mnie to co udało mi się wychwycić z jakiś tam poleceń 

ampli- TX-NR686, RX-V685

sub- Magnat Monitor Supreme Sub 302A

głosniki- i tu wielki problem bo propozycji mnóstwo a się nie znam- MAGNAT SUPREME 2002 , Pylon Audio Pearl 25, Taga Harmony TAV-606F SE oraz wiele innych które były polecane i mi się przewinęły typu M-audio, TAGA, WILSON itd.

Tak już na koniec szukam zestawu na teraz który da mi jakieś możliwości na przyszłość albo rozbudowa do 5.1 albo/i wzmacniacza do ampli i cieszenie się stereo, zgaduje że prze to iż chciałem być jak najbardziej dokładny pominąłem jakieś podstawy dlatego jak coś jest niezrozumiałe to wytłumaczę dokładniej. 

Edytowano przez runo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli zależy Ci na dobrym, uniwersalnym zestawie, który sprawdzi się tak w muzyce, jak i kinie domowym, oparłbym go na bazie amplitunera Onkyo TX-NR686. To nowoczesny, dobry amplituner, który daje duże możliwości dobrania odpowiednich kolumn. Moja pierwsza propozycja to Pylon Audio Pearl 25 / Center / Sat. To polski zestaw, który dzięki swojemu charakterowi dźwięku (raczej równy, dobrze wypełniony, dynamiczny) świetnie sprawdzi się w połączeniu z amplitunerem wielokanałowym klasy średniej. Dobrą alternatywą jest Indiana Line Nota 550X / 240X / 740X. To brzmienie bardziej ciepłe, miękkie, plastyczne, dobrze wypełnione. Jako alternatywa warto także spojrzeć na Magnat Shadow 207 / 203 / 213. Do kina domowego warto zastosować dobry subwoofer, jeśli zakup byłby dokonany podczas tego weekendu, naprawdę warto spojrzeć na Klipsch R-100SW. Za niewiele ponad 1000 zł. dostajemy naprawdę solidny, mocny, szybki subwoofer.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwroc jeszcze uwage na uzywany sub jbl e150 ja mam przy 25m2 daje super rade. Ale do stereo wylanczam go.  Z tego co kiedys czytalem taki subwoofer do sluchania w stereo kosztowalby sporo.  Odpowiednie ustawienie suba i  sprzetu to 50% sukcesu. Jak masz pytania wal smialo. Podoba mi sie twoje zdanie, ze twoje ucho za jakis czas bedzie wymagało więcej. :)

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie model Supreme 1002 będzie optymalny, zestaw dający możliwość w przyszłości rozbudowy. Ale jeśli pytasz, czy będzie rozsądnym wyborem, z mojej strony gorąco namawiam na serie Shadow. Będzie trochę drożej, ale to nieporównywalnie lepsze kolumny. Jeśli budżet jest sztywny, to zejdź to niższego i tańszego modelu amplitunera, ale kup lepsze kolumny.

Zapraszam na odsłuchy oraz indywidualne wyceny. W pakiecie zawsze jest taniej, może okaże się, że zmieścisz w założonym budżecie w lepszymi kolumnami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...