Skocz do zawartości

Black Friday - Czarny piątek promocje 23.11.2018


Kubakk

Recommended Posts

Sprzęcik zamówiony w q21 na black friday dziś dotarł , ciekawe ile tych dac 100-ek poszło bo widzę iż na www z zakładki w cenie 480zł zniknęły ;)  Mimo iż to filigranowe urządzenie , to nie jest to jakiś paździerz , porządna "stal"(aluminium) + mocno umiejscowione gniazda.

Co prawda by zainstalować sprzęt pod win 7 tak by szło do 192kHz to straciłem trochę czasu , a wystarczyłby prosty schemat blokowy (wtedy to zajmuje ~minutę).

DAC niby z tych tańszych ,ale to jest słyszalna przepaść do ori dac-a w moim amplitunerze onkyo ... z ciekawości odpaliłem sobie 192kHz pliczek , słucham , fajnie dużo szczegółów itd. przełączam na dac z ampli , a tam jakbym jakąś "pikseloze" komputerową odnotował , co prawda basu po hdmi z ampli więcej , ale czy o taki nam chodzi + te nie wiem co to jitter ? zniekształcenia takie dziwne. Jeśli jest ktoś lepiej obeznany w temacie daców , może potwierdzi iż mnie słuch nie myli.

Dźwięk na zewn. dac-u jest taki jakby pełniejszy , riffy gitarowe mają więcej barw , "bas" z gardła także lepiej słyszalny , oraz ogólnie wydaje mi się ,że lepsza spójność w brzmieniu.

Wiem ,że wielu przyzwyczajonym do "gorszego" odbioru może to nie przypaść do gustu , wiem bo sam muszę się przyzwyczaić do tego co realizator chciał mi przekazać , tak więc podsumowując uważam iż w tak okazyjnej cenie zakup udany. Przy ewentualnej odsprzedaży będzie mniejsza strata :D

 

DSC_0039.JPG

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, S4Home napisał:

Normalny. Moim zdaniem nieco niższej klasy. Ale nie jest tak dokładny. Co niektórym się może podobac.

Piotr

Widać ,że jest doświadczenie z odsłuchów.

Ciekawe czy dac musi się "wygrzać" , tak czy siak widzę iż scena jest lekko szersza , natomiast bardziej głęboka aniżeli na dacu akm z ampli onkyo. Niskie tony może nie są tak soczyste ,ale dają więcej barw (kontur?) , i potrafią troszkę dłużej wybrzmiewać.

Gitara akustyczna Nilsa Lofgrena daje teraz ~2x więcej doznań , nagrania koncertowe live , potrafią stworzyć prawie odbiór 3d , jakbym na ów koncercie się znajdował :D Nie wyobrażam sobie jak lepsze zmiany muszą dawać droższe dac-i + lepszy wzmacniacz stereo , ale wydaje mi się ,że jednak all-in-1 to średni sens dla jakości brzmienia jednak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety albo stety ale audio to już taka choroba i nie ważne ile kasy się wyda to i tak zawsze będzie coś do zmiany. Mam kolegę który na sprzęt wydał prawie tyle co na mieszkanie i dalej coś mu nie pasuje i coś udoskonala, szuka aktualnie jakiegoś daca i aż strach pomyśleć w jakiej cenie patrząc na jego obecne sprzęty. Ale to jest ten typ czlowieka który ostatnio usłyszał że ma jeden z  kabli kierunkowych odwrotnie wpięty. Mnie do takich jeszcze lata świetlne brakuje ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...