Skocz do zawartości

Kino 1.1


przemeklbn

Recommended Posts

To był pomysł jak zacząć budować zestaw do dobrego audio głównie przy oglądaniu filmów unikając na razie podłogówek, bo te wydają mi się ryzykowne przy półtorarocznym dziecku - kwestia wywrotki takiej kolumny. Myślałem, żeby zacząć w ten sposób od klipsch rp440c z adekwatnym ampli i subem. Wydaje się, że podłogówek nie da się tu niczym zastąpić, bo pomieszczenie z tv ma 43m częściowo otwarte na kuchnię mającą dodatkowo kilkanaście metrów. Szczerze mówiąc, myślałem, że takie miksowanie kanałów to nie jest wyzwanie dla współczesnych amplitunerów. Teraz mam tylko dźwięk z samego tv, a nie za bardzo chcę się bawić w jakieś półśrodki typu sounbar na przeczekanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem chwilę w manualu do amplitunera Onkyo 686 (którego nie posiadam, ale zakładam, że jest reprezentatywny w tej kwestii) i jest tam taki tryb 'Full Mono', który gdzie wszystkie głośniki emitują ten sam sygnał mono. Ten tryb jest dostępny dla wszystkich źródłowych formatów kinowych. Opis jest lakoniczny, więc nie wiem jak tam jest osbługiwana ścieżka subwoofera.

BTW co się zmieniło w 404C w stosunku do 440c, którego ma zastąpić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, S4Home napisał:

Ale mniej niż nie mając centralnego a posiadając fronty.

Piotrek , nie zgodzę się , że sam centralny jest lepszy niż fronty bez centralnego. Ponieważ mam podłączoną końcówkę stereo / fronty/ do amp.KD, to zdarza się żonie odpalić sam tylko amplituner bez jej włączenia , dźwięk idzie tylko przez centralny / na Domo + , nie ma wielu efektów na satelity :) / i jest lepiej niż z głośników telewizora ,ale nie ma tego efektu dla którego decydujemy się na KD tj. przestrzenności dźwięku. Dużo lepiej jest już w trybie stereo przy samych tylko frontach , często tak słucham , bo jest wg. mnie lepiej, niż sztuczne rozbicie przez amp. KD dźwięku PCM na wszystkie kolumny.

Dnia 23.11.2018 o 21:51, przemeklbn napisał:

To był pomysł jak zacząć budować zestaw do dobrego audio głównie przy oglądaniu filmów unikając na razie podłogówek, bo te wydają mi się ryzykowne przy półtorarocznym dziecku - kwestia wywrotki takiej kolumny. Myślałem, żeby zacząć w ten sposób od klipsch rp440c z adekwatnym ampli i subem. Wydaje się, że podłogówek nie da się tu niczym zastąpić, bo pomieszczenie z tv ma 43m częściowo otwarte na kuchnię mającą dodatkowo kilkanaście metrów.

Wielkość pomieszczenia faktycznie sugeruje kolumny podłogowe, ale priorytetem jest bezpieczeństwo dziecka .

Dnia 23.11.2018 o 21:51, przemeklbn napisał:

Teraz mam tylko dźwięk z samego tv, a nie za bardzo chcę się bawić w jakieś półśrodki typu sounbar na przeczekanie

Bez kompletu kolumn + sub. zawsze będziesz miał substytut KD. Ja bym na Twoim miejscu na razie nabył integrę stereo z możliwością pracy jako końcówka mocy / to na przyszłość/ i dwie kolumny typu monitor. Kolumny, o ile to możliwe umieszczasz po za zasięgiem dziecka / nawet na uchwytach ściennych/ , dźwięk z TV podłączonego do wzmacniacza będziesz miał dużo lepszy niż z głośników TV. Następnie jak już / w przyszłości/ będziesz mógł postawić podłogowe to :

- kupujesz amp. KD. / zyskujesz, bo do momentu pełnego wykorzystania potencjału amp. ,czyli ustawienia wszystkich kolumn trochę minie i w międzyczasie wyjdą cztery nowe modele :) / 

- kupujesz podłogówki i subwoofer

- obecne monitory dajesz na tył jako satelity / uchwyty się wówczas też przydadzą/

- obecną integrę stereo podłączasz pod zakupiony amp.KD i masz lepsze kino i oddzielny system stereo.

To oczywiście tylko moje przemyślenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, euforii co do mojej wymyślonej konfiguracji nie widzę ? Od której by strony nie pójść to bez frontów efekt będzie słaby jak rozumiem. Może faktycznie pomyślę nad monitorami, miejsce odsłuchowe (a.k.a. kanapa) znajduje się w okolicach środka pomieszczenia, więc myślę mniejsze głośniki dałyby radę. Wyzwanie to też estetyka, zwłaszcza jakby coś miało wisieć. Temat do przemyślenia

Co do wyjścia od zestawu stereo to jest to jakby podejście do sprawy z zupełnie drugiej strony. Prawda jest taka, że mimo, że z żoną bardziej lubimy muzykę niż filmy, to jakoś tak wychodzi, że łatwiej znaleźć czas na obejrzenie czegoś na netfliksie późniejszą porą niż posłuchanie. Chociaż pewnie jakby był dobry sprzęt do grania muzyki to przyciąganie byłoby w inną stronę ?

Tak wiem, że idealny finał to dwa spięte ze sobą systemy jeden do kina, drugi do muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...