Skocz do zawartości

Rozlewajacy się bas Edifier R1600TIIII


Recommended Posts

Słucham starszego rocka, hard rocka, heavy metalu.

Na przykładzie utworu Led Zeppelin - Nobody's Fault But Mine, a i wielu innych: żeby słyszeć gitarę basową, muszę pokrętło bas ustawione mieć na 0, ale wtedy bas wprost się wylewa z tych głośników. Stopa perkusyjna też się rozlewa niemiłosiernie... Mają przyjemną górę (talerze perkusyjne) , ale dól - dramat. Słuchać na bas -100% się da jako tako, ale tracę gitarę basową. Nie słucham głośno, bo blok to nie sala odsłuchowa. Głośniki na biurku metr od siebie (próbowałem w różnych miejscach na biurku, maja przedni BR), ulokowanie mojej osoby w pokoju pozostaje bez znaczenia. Muszą zostać na biurku, bo w tym celu zostały kupione.

Czy te głośniki nie stać na więcej i lepiej, bym je zwrócił (ustawowe 14 dni), czy zewnętrzna karta dźwiękowa zbije ten bas do kupy?

Głośniki stoją na biurku w odległości od siebie 1 metra, przy ścianie, dalej, jedno i to samo basowe bagno.

Zintegrowana karta dźwiękowa z ok.3-letniej płyty głównej.

pokój.png

Edytowano przez karolinox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz odpowiedź dlaczego tak grają: "zintegrowana karta dźwiękowa z ok.3-letniej płyty głównej.."

Druga sprawa to jakość samego utworu, słabej jakości mp3 czy bezstratny flac.

Trzecia sprawa to kupno dobrej jakości DAC'a, przynajmniej Cambridge Audio DacMagic 100

No i nie oszukujmy się, ale Edifier to nie jest sprzęt klasy Hi Fi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

nie jestem specjalistą ale według moich doświadczeń to głośniki za 200zl zupelnie inaczej brzmia(lepiej) gdy sie wymienia karte dzwiekowa na lepsza niz integra, edifier moze klasa hi fi nie jest ale jak na komputerowe glosniki to dobry sprzet  takze ja od wymiany karty bym zaczal, bo co  kupisz jeszcze lepsze glosniki i bedizesz jechal na badziewnej integrze? tymbardziej trzeba bedzie wymienic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Prawie identyczne pytanie mógłbym zadać więc tylko podłącze się do postu. Od razu zaznaczam, że ciut zielony jestem w temacie więc prosiłbym o wyrozumiałość.

Aktualne zestawienie.

Komputer +Creative Sound Blaster RX + Edifier 1600.

Jak widać przynajmniej jeden z elementów jest do wymiany.  Oprócz komputera znaczy.

Po prostu taka jakość dźwięku przestała mi wystarczać.

No i mam zagwodkę  bo nie wiem czy DAC mi jest potrzebny czy np. Asus Xonar Essence STX II.

Jeśli Dac to jaki?

Ten Cambridge Audio DacMagic 100 ma wcale dobre recenzje, ale przyznam, że o ile temat karty dżwiękowej obcy mi nie jest to D A C to coś nowego.

Planowany "system" 2.0 lub 2.1 .

Prosiłbym o jakieś nakierowanie.

Aha, przestrzeń życiowa niewielka w dodatku = brak miejsca na przykładowo normalny zestaw HI-FI.

Edytowano przez Miquet
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...