Skocz do zawartości

LIST DO...


Gość

Recommended Posts

16 minut temu, Wolf Son napisał:

Czyli nadal słuchasz plików emoji3.png

Nawet nie mam takich możliwości.... Od wstępu je olałem.  Widziałem w swoim życiu parę rewolucji systemów, które miały być lepsze niż CD, albo przynajmniej konkurencyjne. okazywały się pomyłką...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem... Bo swoje twierdzenie oparłeś na paradoksie: 
Poznać czyjąś wiedzę jest absurdem, bo albo wiesz i wtedy nie ma co poznawać, albo nie wiesz co poznać, a wtedy trudno oczekiwać, że ją poznasz... 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny system jest oparty o źródło odtwarzające CD! Drugi system oparty jest i owszem na plikach bo podłączony jest do komputera, choć głównie służy do odtwarzania muzyki (nie tylko) z radia. Taka jest bardzo konkretna moja odpowiedź.

Ale co tam moje systemy.... Raczej pochwal się swoim co od pewnego czasu u Ciebie gra... (np nie wiem jakie głośniki głos dają)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, bo zapis źródłowy, w tym przypadku cyfrowy, zanim zostanie przetworzony w analogowy musi przejść inną drogę- ten w postaci plików komputerowych dłuższą. W efekcie muzyka też inna powstaje na wyjściu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Ale co tam moje systemy.... Raczej pochwal się swoim co od pewnego czasu u Ciebie gra... (np nie wiem jakie głośniki głos dają)


No właśnie jeszcze nie gra, bo nie ma co grać
To wszystko dopiero do mnie idzie...

"The speakers will take 5-7 days to arrive from storage at Tannoy.
Soon as they are ready to go we will ship to you on a next day service."

Tak mi Joe wczoraj napisał.
Mylisz się, bo zapis źródłowy, w tym przypadku cyfrowy, zanim zostanie przetworzony w analogowy musi przejść inną drogę- ten w postaci plików komputerowych dłuższą. W efekcie muzyka też inna powstaje na wyjściu.
Nie. Transport CD to też komputer. A dalej to już jest DAC. Podłącz wyjście z komputera na wejście daca w swoim CD, a będziesz miał to samo granie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które Tannoy'e wybrałeś? Znam Tannoy Canterbury... Podobały mi się.

16 minut temu, Wolf Son napisał:

Tak mi Joe wczoraj napisał.Nie. Transport CD to też komputer. A dalej to już jest DAC. Podłącz wyjście z komputera na wejście daca w swoim CD, a będziesz miał to samo granie.

 

Nie jest to to samo granie. Miałem nie raz okazję się o tym przekonać- przy użyciu  McIntosh'a MCD550 a nawet droższy Dac Meitner'a tez nie dawał rady....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olbrzymy. No i nie jestem pewien czy podział na 1100 Hz jest dobry dla 15" głośnika. GRF na 12" też są cięte na 1100 Hz. Ale już topowe Kingdom Royal,12" na 700 Hz.

I mi wyszło, że zwrotnica na 1100 Hz to najwyraźniej do 10" była pomyślana.
Aczkolwiek 10" w Definition - pomijając DC10A - podział był na 1400 i 1500 Hz, o ile dobrze pamiętam.

W każdym bądź razie, pięknie grają co by nie podłączyć. Wiem, że kupiłem głośniki na 50 lat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Nie jest to to samo granie. Miałem nie raz okazję się o tym przekonać- przy użyciu  McIntosh'a MCD550 a nawet droższy Dac Meitner'a tez nie dawał rady....


Ale zaraz, DAC musi być zawsze ten sam - czyli podłączasz kablem cyfrowym komputer do wejścia cyfrowego w CD. Inaczej nie porównasz komputera jako transportu z brzmieniem CD, które dobrze znasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Wolf Son napisał:

Ale zaraz, DAC musi być zawsze ten sam - czyli podłączasz kablem cyfrowym komputer do wejścia cyfrowego w CD. Inaczej nie porównasz komputera jako transportu z brzmieniem CD, które dobrze znasz.

 

...porównywałem na dwa sposoby i z wewnętrznego DACa (McIntosh) i zewnętrznego (Meitner)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos plików-
zastanawiam się czy pliki ściągane z sieci są tej samej jakości niezależnie od źródła z jakiego pochodzą. Skoro jakość CD zależy w głównej mierze od remasteru i z której tzw. "matki" pochodzi, a w następnej kolejności od wytwórni płyt czy formatu, to skąd wiadomo jakie było źródło plików? Albo z jakiego remasteru te pliki pochodzą? Pytam bo mnie nigdy to nie interesowało, więc moja wiedza uboga, jednak skoro temat wszedł na "wokandę" to czemu tego nie wiedzieć?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to jak zrobić kopię.... Kompletna pomyłka. To dopiero robi różnicę! Mój kumpel (ten który używał Meitnera) miał taką manię przez jakiś czas, ale mu już przeszło. Zostawił CD (ma Krella) a Meitnera sprzedał....

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...