Skocz do zawartości

LIST DO...


Gość

Recommended Posts

@Kraft, Ty tego nie wiesz? Nie wierzę... (pardon, że użyłem słowo "wierzę" ale znaleźć bardziej odpowiedniego nie potrafiłem)

Pomogę w domysłach-
A co w Twoich analogiach sprzed paru ostatnich postów jest naukową rozprawą? (to oczywiście tylko pytanie, bo ja nie wiem)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Ateiści kontra wierzący.


Uważasz, że świat jest czarno-biały?



I tu wkraczam ja, cały na biało, który na własnych uszach postanowił to sprawdzić i nakupował cd`s jak leci.


I jeszcze kabli i innych takich dokupił.

O ile to jest wpis ironiczny.
A więc Chesky się nie zna. No dobra, każdy sam sobie dobiera autorytety.
A Kolega wykształcenie posiada? Że tak w kwestii autorytetów pozwolę sobie zapytać
A kto by to dzisiaj pamiętał?  dycha poszła na kable, nawet Technics na ósemkę AQ NRG - X2 choć jego przeznaczeniem jest Node2 jak już kupie a reszta ponad 30, lepiej o tym nie mysleć.
Bogusław, szanujmy się nawzajem, proszę. Ok?



Bravo! Świetna analogia! Nawet bardzo słusznie uczyniłeś narzucając jak tę analogię mamy odczytywać. Nie wpasłbym na taki znakomity sposób robienia w balona tych "słyszących"... Nawet nie muszą się zastanawiać.
Przypomina mi się analogia do przepływu wolnych elektronów w przewodniku... Otóż ta analogia mówi, że to jak przepływ wody (proste? No proste! I już wiemy co to prąd elektryczny, zwłaszcza ten przemienny)


Wojtku, jeszcze raz tylko trochę wolniej prosiłbym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Wolf Son napisał:

Wojtku, jeszcze raz tylko trochę wolniej prosiłbym.

A nie lepiej pomału przeczytać?
 

19 minut temu, Wolf Son napisał:

Uważasz, że świat jest czarno-biały?

A propos widzenia świata... Wiem, że pytanie nie było do mnie kierowane, ale wiem od muchy, że nie jest taki jakim my go widzimy.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bomba... Masz same świetne pomysły dziś.
A więc poznajmy się wreszcie- ja mam za sobą trzy uczelnie (ukończone) - Politechnikę Gliwicką, Uniwersytet Śląski w Katowicach i Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Częstochowie, a Ty?
No ja tylko PhD.




A propos dzieci.... Często są rzeczywiście mądrzejsze od dorosłych, ale na to dowodów naukowych nie mam.


Wojtku, no offence, please. Zachowajmy pełne standardy dyskusji.

A dowody akurat są. Testy IQ mają na przykład cezurę na 16 lat. I to nie dlatego, że młodsi są głupsi, a wręcz przeciwnie - są o wiele bardziej kompetentni w testach niewerbalnych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I świetnie.... Mam nadzieję, że zadbasz o logikę myślenia (filozofowi łatwiej) co poniektórych bywalców tego forum (ze mną włącznie rzecz jasna, bo przeca "siedzę na tym samym fotelu")

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I świetnie.... Mam nadzieję, że zadbasz o logikę myślenia (filozofowi łatwiej) co poniektórych bywalców tego forum (ze mną włącznie rzecz jasna, bo przeca "siedzę na tym samym fotelu")
Odpowiadałem Ci normalnie - na poważnie - i jakoś zauważyłem, że coś tam jednak dodałeś. I zupełnie odwróciłeś swój wpis.

Szczęśliwie Tapatalk trzymał oryginał. I niech inni oceniają.978a7ad3316d36b8a71574d5b5cdaf73.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wolf Son napisał:

Odpowiadałem Ci normalnie - na poważnie - i jakoś zauważyłem, że coś tam jednak dodałeś. I zupełnie odwróciłeś swój wpis.

Szczęśliwie Tapatalk trzymał oryginał. I niech inni oceniają.978a7ad3316d36b8a71574d5b5cdaf73.jpg

 

Nie mam prawa poprawiać swoich tekstów? Przepraszam za tę zmyłkę, choć uważam zmianę za mniej istotną niż Ci się wydaje.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, o ile to prawdziwe, to nie jest tak źle. Bravo Ty
 
Kolumny na 50 lat. A reszta? Tyle miałem do wydania to wydałem. Zobaczymy jak to będzie grało u mnie po wygrzaniu.
[mention=44489]Wolf Son[/mention], zadam pytanie z pozycji "siedzącego w fotelu"- dlaczego wybrałeś kable QED?
Wojtku, ja się gubię tu powoli. Dajcie mi trochę czasu aby poznać specyfikę, ok?

QED? Dobre ceny i dobra jakość - jak mniemam.
 
Nie mam prawa poprawiać swoich tekstów? Przepraszam za tę zmyłkę, choć uważam zmianę za mniej istotną niż Ci się wydaje.
A któż to powiedział, że nie?

Ale i tak przykład:

Ty ch*ju!

Vs.

Bardzo Cię lubię
[mention=44489]Wolf Son[/mention], jaki czarno biały? Jak już to zero jedynkowy
Ale jak udało Ci się w tym temacie nawiązać do Solidarność, i tej kreatury człowieka, chyba nie pojmę.
On był, jest i będzie legendą. A że żywe legendy sobie z tym często nie radzą? Spokojnie, umrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Wolf Son napisał:

QED? Dobre ceny i dobra jakość - jak mniemam.A któż to powiedział, że nie?

Dobrze mniemasz. Co prawda QED więcej żąda za 1mb swojego kabla niż 1,5zł (zważ, że to dla wielu cena graniczna... I słusznie, bo za druta nie warto więcej płacić), ale że używałem przez lat 4 to wiem, że są niezłe, choć od przedwczoraj żałuję, że tyle kasy wydałem na kable, które wydawały mi się inne od druta co do lampki nocnej ciągnę co wieczór (moglem od niej pożyczać w dzień do połączenia głośników ze wzmacniaczem, bo ta lampka przeca nie potrzebuje w dzień przewodnika elektryczności, natomiast wzmacniacz i głośniki przeciwnie- potrzebują)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dla zamknięcia wątku mam do Was prośbę odnoszącą się nie tylko do tego jednego wątku:

Jeśli nie macie doświadczeń w jakimś temacie to powstrzymujcie się z komentarzami nieodpowiedzialnymi. Interesuje Was coś to ograniczcie się do pytania, a gdy ktoś odpowie to z szacunkiem się odnoście.
Czy widzieliście choćby jeden mój post w tematach dotyczących "kina domowego"? Czy wypowiedziałem się choć raz w bardzo popularnym wątku "Audioquest NightOwl kontra kilku koleżków" nie bo nie używałem tych modeli, czy widzieliście choćby pół mojego słowa w wątku "Dirac Live i Room EQ Wizard - leki na całe zło?", nie, bo nie mam opinii na ten konkretny temat (choć miałem z podobnymi urządzeniami styczność, ale zbyt może małą).

Podobnego podejścia Wam życzę w nowym- 2019 roku (i nie dlatego, że ja akurat tak robię, albo że chcę być wzorcem... .Jeno dla zwiększenia merytoryczności, a w konsekwencji ku łatwiejszemu ich przeglądaniu przez nowicjuszy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo doskonałej pamięci zapomniałeś jednak Wojtku o tym, że w temacie "Szkiełko i ucho... (ale i w paru innych podobnych) wypowiadałeś się niezwykle intensywnie, choć wielokrotnie deklarujesz, że pomiarów żadnych nie dokonujesz, a tak w ogóle, to Ciebie te pomiary nic a nic nie interesują. 

 

Tobie też Wojtku życzę wszystkiego najlepszego w 2019 r (a i później też)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, Kraft napisał:

Mimo doskonałej pamięci zapomniałeś jednak Wojtku o tym, że w temacie "Szkiełko i ucho... (ale i w paru innych podobnych) wypowiadałeś się niezwykle intensywnie, choć wielokrotnie deklarujesz, że pomiarów żadnych nie dokonujesz, a tak w ogóle, to Ciebie te pomiary nic a nic nie interesują.

Chyba źle odczytałeś moje przesłanie. Wypowiadałem się, bo mam negatywny stosunek do zastępowania wrażeń słuchowych mierzeniem narzędziami technicznymi (to jednak temat dość ogólnikowy, o charakterze czysto teoretycznym). Ostatecznie też mam w szufladzie miernik elektryczny, którym się czasami posługuję (ot choćby wtedy gdy składam jakieś urządzenie elektroniczne, bądź elektryczne). Akurat w tym temacie jaki wymieniłeś mam wiele do powiedzenia- mniej więcej drugie 50% w stosunku do Twoich pierwszych 50%.
Pozdrawiam Ciebie (dziękuję, że przeczytałeś co tu wyżej napisałem). WP

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wpszoniak napisał:

Wypowiadałem się, bo mam negatywny stosunek do zastępowania wrażeń słuchowych mierzeniem narzędziami technicznymi. 

A ja na zasadzie wzajemności (wdzięczności?) wypowiadam się, gdyż mam negatywny stosunek do przeceniania wrażeń słuchowych i wyciągania na ich podstawie (zbyt)daleko idących wniosków. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...