Skocz do zawartości

Czas na zmiany..???


Krzyś

Recommended Posts

Witam serdecznie całe forum. Fachowców i Zapalenców.

Jestem szczęśliwym posiadaczem od ponad 20 lat mojego wymarzonego zestawu TECHNICS. Dodam, że był to mój pierwszy poważny zakup za ciężko zapracowane pieniążki. Myślę, że przyszedł czas na małe zmiany, ale nie chciałbym sobie "pogorszyć". Zainteresowało mnie Amplituner Yamaha MusicCast R-N803D + białe (rozkaz współlokatorki?)STX Electrino 250. Chciałbym wymieniać stopniowo i nie wiem, czy zacząć od amplitunera, czy wymienić kolumny?? Kiedy efekt będzie wyraźnie odczuwalny??

Dodaję poglądowe zdjęcia pomieszczenia i Technicsa.

Proszę o wstępną poradę i przepraszam za długość tekstu.

Pozdrawiam.

20181123_173039.jpg

20181123_171053.jpg

20181123_171121.jpg

20181123_173215.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak naprawdę to żeby uzyskać dobry efekt, należy zmienić obydwa elementy. Moim zdaniem bardziej korzystnie wpłynie wymiana kolumn i podłączenie ich na razie do Technicsa, chociaż z drugiej strony jeśli zakup miałby być dokonany już teraz, to do poniedziałku masz cenę Black Friday na Yamaha R-N803D, standardowo cena taka jest nie do uzyskania. Już wymiana jednego elementu wpłynie wyraźnie na polepszenie jakości dźwięku.

Zapraszam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Witam.

Tak naprawdę to żeby uzyskać dobry efekt, należy zmienić obydwa elementy. Moim zdaniem bardziej korzystnie wpłynie wymiana kolumn i podłączenie ich na razie do Technicsa, chociaż z drugiej strony jeśli zakup miałby być dokonany już teraz, to do poniedziałku masz cenę Black Friday na Yamaha R-N803D, standardowo cena taka jest nie do uzyskania. Już wymiana jednego elementu wpłynie wyraźnie na polepszenie jakości dźwięku.

Zapraszam serdecznie.

Chciałbym znów coś kupić na kilka lat ,a TECHNICSA tak zostawię z sentymentu. A czy ten zestaw który wybrałem będzie w miarę optymalny , czy do tego pomieszczenia coś jeszcze powinienem rozważyć?? Po zawężeniu kręgu zainteresowań i tak udam się gdzieś "TEGO" posłuchać, ale od czegoś muczę zacząć. A z tym białym kolorem to też nie na upartego, bo liczy się dźwięk( a jak będą białe to super). Czy do sprzętu typu YAMAHA też potrzebny będzie "korektor"?? Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam

1 godzinę temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Zgadzam się z kolegami, będzie trzeba wymienić wszystko. 

Spójrz na zestaw R-N803D + 683 S2, kolumny są w białym wykończeniu i dzięki br z przodu nie trzeba odstawiać je daleko od ściany. 

A czy te kolumny to te same, które macie po 2849zl???  Dlaczego w zestawie jest cena 6600??

1 godzinę temu, Krzyś napisał:

Chciałbym znów coś kupić na kilka lat ,a TECHNICSA tak zostawię z sentymentu. A czy ten zestaw który wybrałem będzie w miarę optymalny , czy do tego pomieszczenia coś jeszcze powinienem rozważyć?? Po zawężeniu kręgu zainteresowań i tak udam się gdzieś "TEGO" posłuchać, ale od czegoś muczę zacząć. A z tym białym kolorem to też nie na upartego, bo liczy się dźwięk( a jak będą białe to super). Czy do sprzętu typu YAMAHA też potrzebny będzie "korektor"?? Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam

A czy te kolumny to te same, które macie po 2849zl???  Dlaczego w zestawie jest cena 6600??

Nie,żeby narzekał, ale skoro przy zestawach jest aż taka różnica, to może jeszcze coś ciekawego mi Państwo podrzucicie?? Do Poznania mam godzinkę jazdy, więc nie ma problemu z odwiedzeniem salonu, ale wolę już się na coś nastawić i poczytać. A ta YAMAHA to mój wybór i jeżeli coś ma podobne funkcje i jakość, to się nie upieram. Pizdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawach jest zawsze taniej. Jeśli możemy obracać się w kwotach około 7000 zł., jest mnóstwo bardzo dobrych konfiguracji. Pozostając przy Yamaha R-N803D możesz dobrać świetne kolumny Audio Academy Phoebe III, może Heco Aurora 700, Pylon Audio Sapphire 25, Monitor Audio Bronze, nie wspominając o Kef serii Q lub jeszcze lepiej R. Są także dobre alternatywy amplitunera - spójrz np. na Audiolab 6000A lub Cambridge Audio CXA60 w połączeniu z Yamaha WXAD-10, Marantz PM6006 / NA6006. Zestawy takie zagrają nieporównywalnie lepiej. To tylko drobny ułamek urządzeń i kolumn jakie mamy w ofercie i jakie możesz u nas posłuchać w komfortowych warunkach.

Zapraszam serdecznie do naszego salon na odsłuchy, porównania oraz wyceny. Poza prezentowanym zestawami przy każdej innej konfiguracji kupowanej w komplecie możesz u nas liczyć na indywidualną ofertę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Taki RN803 spokojnie zastąpi te klocki które tam lezą. Oprócz kaseciaka :P

Pytanie tylko jakie brzmienie Cie interesuje. Nie zestawiał bym z 803, STX 350 mimo że to dobre kolumny.

Obstawiał bym Melodika BL40MKIII, Magnat Shadow 207 czy Heco Aurora 700, Dali Zensor 7.

 

Zapraszam na odsłuch.

 

Piotr

A jak według Ciebie ta 803?? Iść w tym kierunku, czy rozbijać na MARANTZE?? I czy iść w modele 6006?? Sluchamy głównie pop, polski rock, "muzyka filmowa" i DUŻA ILOŚĆ PRYWATEK NA TYM SPRZĘCIE?  p.s.A TAKI ZAUROCZONY JESTEM TYMI BIAŁYMI, POCHYLONYMI STX 250....?

RADY SŁUCHAM I NOTUJĘ. DZIĘKI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem ci tak. 

Biorąc pod uwagę że rn803 to as701 który jest deczko lepszy od pm6006 to już jedno z głowy. Do tego masz stremer na6006 który niczym szczególnym się nie wyróżnia. 

Jeśli za 3k dostaniesz system marantza to idź w niego. Jeśli nie to Yamaha.

Stx electrino 250 to spoko kolumny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No powiem ci tak. 

Biorąc pod uwagę że rn803 to as701 który jest deczko lepszy od pm6006 to już jedno z głowy. Do tego masz stremer na6006 który niczym szczególnym się nie wyróżnia. 

Jeśli za 3k dostaniesz system marantza to idź w niego. Jeśli nie to Yamaha.

Stx electrino 250 to spoko kolumny.

Piotr

Tak zacząłem z tym 803, bo mógłbym ogarnąć według mnie  dodatkowymi kolumnami pokój gości jak i łazienki i taras po BLUETOOTH.(wiem , że to inna jakość, ale myślę, że na domowe warunki dla mnie byłoby ok.)  Wszystkie rady pozbieram i na spokojnie zacznę "wycieczki odsłuchowe", bo bez nich tak ta cała wymiana nie miałaby  sensu. Pozdr.

 

 

7 godzin temu, S4Home napisał:

Taki RN803 spokojnie zastąpi te klocki które tam lezą. Oprócz kaseciaka :P

Pytanie tylko jakie brzmienie Cie interesuje. Nie zestawiał bym z 803, STX 350 mimo że to dobre kolumny.

Obstawiał bym Melodika BL40MKIII, Magnat Shadow 207 czy Heco Aurora 700, Dali Zensor 7.

 

Zapraszam na odsłuch.

 

Piotr

A jak według Ciebie ta 803?? Iść w tym kierunku, czy rozbijać na MARANTZE?? I czy iść w modele 6006?? Sluchamy głównie pop, polski rock, "muzyka filmowa" i DUŻA ILOŚĆ PRYWATEK NA TYM SPRZĘCIE?  p.s.A TAKI ZAUROCZONY JESTEM TYMI BIAŁYMI, POCHYLONYMI STX 250....?

RADY SŁUCHAM I NOTUJĘ. DZIĘKI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...