Skocz do zawartości

Podłączenie Amlituner vs PC vs TV


Sooya

Recommended Posts

Witam,

Przejrzałem trochę forum, próbowałem kilku rozwiązań ale już mi witki opadają, więc proszę o pomoc.

Sprzęt:
Kino domowe: YAMAHA MusicCast RX-V485 ( 4x wejścia HDMI i 1x wyjście HDMI)
Pc: Geforce 1060; WIN 10 (chyba tyle info starczy)
TV: SONY KD-49XE7096
Tuner TV: VU+ UNO 4k SE

 

Do amplitunera podłączony PC i Tuner, a od niego poprzez HDMI OUT do TV (Podłączenie PC->AMPLITUNER->TV )

3 kable HDMI wszystkie działają prawidłowo podłączone bezpośrednio do TV.



Jeśli chodzi o PC to zero sygnału, ani dźwięk ani wizji

Jeśli chodzi o tuner to tylko dźwięk.

Próbowałem różnych opcji co były na różnych forach (prócz innych niż HDMI połączeń)

m.in:

-Zmiana różnych wejść do amplituner i telewizora

-Zmiana rozdzielczości w PC z UHD na FHD

-Odłączenie wszystkiego od zasilania i różne sekwencje podłączenia

 

Amplituner chyba widzi jakiś sygnał, bo wyświetla na czerwono HDMI

ale może ktoś by jeszcze doradził coś.

 

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sooya napisał:

ale może ktoś by jeszcze doradził coś.

Trochę mnie zaskoczyłeś , z brakiem dźwięku się spotkałem, ale obrazu nigdy. Amplituner powinien przepuszczać sygnał z tunera TV nawet gdy jest wyłączony. Nie wiem czy zadziała ale jedyne co mi przychodzi do głowy to:

- wybierz na pilocie " Option" ---- Input select -------HDMI

możesz też sprawdzić :

"Option"-----Video Out ------powinno być "ON" dla wszystkich źródeł.

No i zostaje telewizor ,

- w ustawieniach AV masz "Format sygnału HDMI" , " Standardowy" i " Ulepszony" spróbuj tutaj coś przełączyć.

Zaznaczam , że to tylko moje domysły , ale spróbować można.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tomek4446 napisał:

Trochę mnie zaskoczyłeś , z brakiem dźwięku się spotkałem, ale obrazu nigdy. Amplituner powinien przepuszczać sygnał z tunera TV nawet gdy jest wyłączony. Nie wiem czy zadziała ale jedyne co mi przychodzi do głowy to:

- wybierz na pilocie " Option" ---- Input select -------HDMI

możesz też sprawdzić :

"Option"-----Video Out ------powinno być "ON" dla wszystkich źródeł.

No i zostaje telewizor ,

- w ustawieniach AV masz "Format sygnału HDMI" , " Standardowy" i " Ulepszony" spróbuj tutaj coś przełączyć.

Zaznaczam , że to tylko moje domysły , ale spróbować można.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

Dzięki, spróbowałem - dalej nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...