Skocz do zawartości

Za mało basu nad326bee + Heco aurora 700


Michalek1

Recommended Posts

Witam, jestem świeżym posiadaczem zestawu Nad326 + Heco aurora 700 odtwarzacz strumieniowy onkyo ns-6170. Zestaw wygrzany pracuje u mnie już ponad 3 tyg po 10h godzin dziennie...   Cały czas ma niedosyt dolnych rejestrów bas jest taki słaby w ogóle nie ma tego czegoś nie ma mięsa. Myślałem ze coś z akustyka odsowalem kolumny bliżej dalej  praktycznie żadnego efektu... bas jest taki płaski jakby z kolumn za 100zl. Podalczylem kolumny pod stary amplituner sony str-de325 chyba z lat początek 2000. i odrazu basu o wiele więcej, cieplejszy, stereofonnia lepsza lokalizacja instrumentów... dźwięki wydaje się bardziej klarowny... Nad dopiero przy skali głośności na godzinie 10 ten bas zaczyna być  o wiele lepiej słyszalny, wydaje ze dziwek z niego taki bez wyrazu , suchy jest. Stare sony o wiele lepsze bardziej muzykalne tylko mocy mu brakuje i tyle, a jak mu włączę bass boost to jest tyle ile trzeba dołu :). Co możecie drodzy koledzy poradzić? Szukać lepszego wzmacniacza ?? 

Edytowano przez Michalek1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja mam problem odwrotny tzn.mam w tych kolumnach za dużo basu ale z innymi wzmacniaczami. Najlepszy bas był z połaczenia auror z nad c356bee. Testowalem yamahe 803d - bas dudnił, cxa80 - jest lepiej ale dalej zadudni, teraz czekam na magnata mr780 i zobaczymy jak nie to wracam do 356. Trzeba było wypożyczyć tak jak ja i miałbyś mniej problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Nowy123 napisał:

Ja mam problem odwrotny tzn.mam w tych kolumnach za dużo basu ale z innymi wzmacniaczami. Najlepszy bas był z połaczenia auror z nad c356bee. Testowalem yamahe 803d - bas dudnił, cxa80 - jest lepiej ale dalej zadudni, teraz czekam na magnata mr780 i zobaczymy jak nie to wracam do 356. Trzeba było wypożyczyć tak jak ja i miałbyś mniej problemów.

Masz racje mogłem wypożyczyć kilka zestawów.

 

7 minut temu, Kubakk napisał:

Słaby bas bo słaby ~1400zł wzmacniacz i nie chodzi o samą moc 2x 50w @4om , ale o wydajność prądową - zresztą sam to widzisz podpinając starsze zasilanie ,że jest lepiej = sam sobie odpowiedziałeś

Maskara powiem szczerze, dla mnie za małe  dociążenie. Przy cichym słuchaniu jakbym   Radia na baterie słuchał ... ogólnie nad jakiś suchy jest. W porównaniu do starego sony gra półkę albo dwie lepiej Sony... 

 

i co teraz ????

Edytowano przez Michalek1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Nowy123 napisał:

Wystaw na allegro i kup/wypożycz inny co innego mozna zrobić jak już wszystkiego spróbowałeś. Chyba że jakieś kable ale to ktoś bardziej doświadczony niech się wypowie bo ja w tym temacie troche zielony.

Kable głośnikowe chord clearway ;) wcześniej miałem melodika Purple. Interconncect wireworld :) wiec chyba półka lepsza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubakk napisał:

Kable nie pomogą jak wzmacniacz słaby , ma za słaby DF i nie kontroluje należycie pracy przetworników (np. ich powrotu na tyle skutecznie iż nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia na basie)

Tez się skłaniam ku temu ze jest za słaby ... Kubakk czy masz rozeznanie w sprzęcie ? Może cos podpowiesz żeby dobrze napedzilo te kolumny ? Z dobrym dołem oczywiście ? :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj Nowego123 , gdyż testował nada356 , cacxa80 , yamahe 803 , a będzie badać magnata mr780 ;)

Nie wiem jaki masz budżet , ja póki co gram na ampli kd onkyo 676 i nie mam problemów z żadnym z pasm (co prawda kolumny focala) , na starym wzmaku yamahy bas był mocno dyskotekowy (trzęsło podłogą).

Więc mogę polecić np. onkyo 8250 (ew. odpowiedni wzmacniacz , tylko nie wiem który to już branża musi doradzić)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te kolumny podpięte pod Marantza pm6006 i początkowo miałem ten sam problem. Po dłuższym czasie i wielogodzinnych odsłuchach stwierdziłem, że basu jest calowym sporo, czasami nawet na direct wystarczająco. Po prostu byłem przyzwyczajony do dudnienia z subwoofera. Może tak jest też w Twoim przypadku? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, D3e napisał:

Mam te kolumny podpięte pod Marantza pm6006 i początkowo miałem ten sam problem. Po dłuższym czasie i wielogodzinnych odsłuchach stwierdziłem, że basu jest calowym sporo, czasami nawet na direct wystarczająco. Po prostu byłem przyzwyczajony do dudnienia z subwoofera. Może tak jest też w Twoim przypadku? 

Hmmm nie do końca tak jest ze jestem przyzwyczajony do suba, ale lubię jak bas schodzi bardzo nisko  nawet już się zastanawiałem żeby dokupić jakiś subwoofer do stereo. Ale podłączając stary amplituner sony bas odrazu staje się prężniejszych i schodzi niżej porostu go słuchać, ogólnie dźwięk ze starego sony jest ładniejszy... jakieś czary albo Nad jest po prostu słabym sprzętem... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, Michalek1 napisał:

Nad jest po prostu słabym sprzętem... 

Nad C 326 w swoim przedziale cenowym na pewno nie jest słabym sprzętem, wręcz przeciwnie. Moim zdaniem to jeden z lepszych urządzeń. Ale czy pasuje do Heco Aurora 700? Rzecz gustu. Nad sam w sobie ma dośc pokaźny bas. Jest on podpompowany w swoim średnim zakresie, średnicę też ma całkiem dogrzaną jak  na ten przedział budżetowy a nawet i wyższy. Heco Aurora 700 mają znowu bardzo mocny bas, suchą średnicę, wyostrzoną tą wyższą, a małe podgrzanie niższej no i wysokie niezbyt rozdzielcze, ale nie ostre. Generalnie powinno się to uzupełniać, a niskie tony powinny być całkiem pokaźne, choć nie super kontrolowane. Dlatego dziwi mnie fakt , że u Ciebie jest brak niskich tonów z takiego zestawienia.

Albo grubo akustyka kuleje, albo jesteś przyzwyczajony do mocno podbitego nienaturalnego basu. Taka jest moja subiektywna opinia.

W jakim metrażu to gra u Ciebie? Jest to kwadrat, prostokąt? Najlepiej wrzuć jakiś szkic.

Z mocniejszym wzmacniaczem bas byłby na pewno bardziej trzymany "za mordę", jednak nawet z tym NAD'em nie powinno być za mało niskich tonów.  No chyba , że grasz w 40 m2. To co innego.

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Michałek przyzwyczajony jest do bass boost w wieży Sony i to wszystko wyjaśnia, jak dudni to jest super ? cos mi to przypomina, tu jedna osoba kiedyś też przesiadła się z takiej wieży i zaskoczył ją inny dźwięk, tą są stare przyzwyczajenia z byle jakich wież i nagle człowiek nie wie co się dzieje, co to za dźwięk? Hmmm ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mordor12 napisał:

 

Nad C 326 w swoim przedziale cenowym na pewno nie jest słabym sprzętem, wręcz przeciwnie. Moim zdaniem to jeden z lepszych urządzeń. Ale czy pasuje do Heco Aurora 700? Rzecz gustu. Nad sam w sobie ma dośc pokaźny bas. Jest on podpompowany w swoim średnim zakresie, średnicę też ma całkiem dogrzaną jak  na ten przedział budżetowy a nawet i wyższy. Heco Aurora 700 mają znowu bardzo mocny bas, suchą średnicę, wyostrzoną tą wyższą, a małe podgrzanie niższej no i wysokie niezbyt rozdzielcze, ale nie ostre. Generalnie powinno się to uzupełniać, a niskie tony powinny być całkiem pokaźne, choć nie super kontrolowane. Dlatego dziwi mnie fakt , że u Ciebie jest brak niskich tonów z takiego zestawienia.

Albo grubo akustyka kuleje, albo jesteś przyzwyczajony do mocno podbitego nienaturalnego basu. Taka jest moja subiektywna opinia.

W jakim metrażu to gra u Ciebie? Jest to kwadrat, prostokąt? Najlepiej wrzuć jakiś szkic.

Z mocniejszym wzmacniaczem bas byłby na pewno bardziej trzymany "za mordę", jednak nawet z tym NAD'em nie powinno być za mało niskich tonów.  No chyba , że grasz w 40 m2. To co innego.

 

Pokój 20m, ja nie mówię ze z  akustyką jest wszystko dobrze bo może nie jest, jest to temat ciężki. Postaram się wrzucić fotki wieczorem jak to wszystko wyglada w pokoju. Co  do starego sony to nie wieża... napisałem z tym bass boost tak tylko ze jest dużo wtedy basu. Ale odpinając NAD i podłączając Sony bez włączania bass boost i bez żadnych dodatkowych efektów odrazu słuchać  więcej dołu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czekamy na fotki. 

Sprawdzilem ten Twoj amplituner Sony i wedlug specyfikacji oddaje on 2x90 W przy 4 ohm. Pobor z gniazdka ma max 190 W. W srodku ma malutkie kondensatorki w torze zasilania.

Nad 326 oddaje 2 x 50 W przy 8 ohm i 4 ohm, ale on ma uklad Power Drive wiec to tylko suche dane i inaczej sie to przelicza. W rzeczywistosci to wydajny wzmacniacz jak na takie parametry. Pobor z gniazdka ma max 290 W a same kondensatory elektrolityczne w torze zasilania maja lacznie 3200 mikrofaradow wiec baardzo duzo jak na ta polke cenowa a nawet i wyzsza i swiadczy to o jego wydajnosci pradowej.

Reasumujac mocowo i pod wzgledem basu ten Nad powienien zostawic w tyle ten amplituner Sony.

Bass boost w tym amplitunerze Sony podbija niskie tony w pasmie 70hz az o 10 db. To bardzo duzo wiec nie dziwne ze tak podbija niskie tony.

Oczywiscie piszesz ze na Sony jest wiecej basu niz Nad. Jak tak twierdzisz to tak musi byc w jakis sposob. A czy czasem w tym Sony nie ma gdzies w ustawieniach podbitych niskich tonow? Porownujesz go do Nad'a na ustawieniu Direct ?

Pokaz te zdjecia i bedziemy myslec. 

Oczywiscie co by nie pisac mocjnejszy wzmacniacz dopasowany dzwiekowo do Twojego gustu na pewno przyniosl by poprawe jakosci w odbiorze muzyki z tymi Heco.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Arturas napisał:

Kolega Michałek przyzwyczajony jest do bass boost w wieży Sony i to wszystko wyjaśnia, jak dudni to jest super ? cos mi to przypomina, tu jedna osoba kiedyś też przesiadła się z takiej wieży i zaskoczył ją inny dźwięk, tą są stare przyzwyczajenia z byle jakich wież i nagle człowiek nie wie co się dzieje, co to za dźwięk? Hmmm ?

No wlasnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mordor12 napisał:

W takim razie czekamy na fotki. 

Sprawdzilem ten Twoj amplituner Sony i wedlug specyfikacji oddaje on 2x90 W przy 4 ohm. Pobor z gniazdka ma max 190 W. W srodku ma malutkie kondensatorki w torze zasilania.

Nad 326 oddaje 2 x 50 W przy 8 ohm i 4 ohm, ale on ma uklad Power Drive wiec to tylko suche dane i inaczej sie to przelicza. W rzeczywistosci to wydajny wzmacniacz jak na takie parametry. Pobor z gniazdka ma max 290 W a same kondensatory elektrolityczne w torze zasilania maja lacznie 3200 mikrofaradow wiec baardzo duzo jak na ta polke cenowa a nawet i wyzsza i swiadczy to o jego wydajnosci pradowej.

Reasumujac mocowo i pod wzgledem basu ten Nad powienien zostawic w tyle ten amplituner Sony.

Bass boost w tym amplitunerze Sony podbija niskie tony w pasmie 70hz az o 10 db. To bardzo duzo wiec nie dziwne ze tak podbija niskie tony.

Oczywiscie piszesz ze na Sony jest wiecej basu niz Nad. Jak tak twierdzisz to tak musi byc w jakis sposob. A czy czasem w tym Sony nie ma gdzies w ustawieniach podbitych niskich tonow? Porownujesz go do Nad'a na ustawieniu Direct ?

Pokaz te zdjecia i bedziemy myslec. 

Oczywiscie co by nie pisac mocjnejszy wzmacniacz dopasowany dzwiekowo do Twojego gustu na pewno przyniosl by poprawe jakosci w odbiorze muzyki z tymi Heco.

Wszystko w Nad ustawione na zero nic nie podkręcam jak gałka od basu podkrece to zaczyna bas chodzić tylko ze to więcej szkody nie lubię takie sztucznego rezonansu bębniącego...  wydaje mi się ze wszystko powylaczalem w sony bez żadnych podbić ale to sprawdzę wieczorem jak będę w domu. 

 

22 minuty temu, T Z6 napisał:

No wlasnie?

Nie no właśnie :) nie lubię kolego T Z6 i kolego Arturas takiego basu jak wam się wydaje ze jak bębni to jest fajnie. Wiem co to jest dobry prężny bas który nie dudni.. a wieże to miałem w 1995 roku i tam nie bylo bass boost... a bas był ... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem na poczatku podobny problem z basem.Kupilem audiolaba 8000s i totalne rozczarowanie.Zabawa w kolumny itd.I basu malo.Szlag mnie trafial.Bylem faktycznie przyzwyczajony do sprzetu typu sony panasonic philips...Tam byl potezny bas a tu....No tak.Ale te stare wiezyczki nie mialy zadnej kontroli nad niskimi rejestrami.O ile sluchasz niezbyt gosno to ok.Podkrecisz i zaczynaja sie problemy.Szczegolnie w utworach gdzie basy schodza naprawde bardzo nisko.Taki nad czy chocby yamaha to inna szkola.Do tego nie wszystko dobrze wspolgra ze wszystkim.Trzeba dobrze dopasowac i poprawic co nieco w pokoju bo akustyka moze ci popsuc nawet dzwiek z bardzo drogiego sprzetu.A poza tym przeciez kazdy z nas tak naprawde lubi cos zupelnie innego.Slucham yamaszki 803d z melodikami bl40 i mimo iz slysze pewne niedociagniecia to juz nie kombinuje nic.Bo wiem ze do tak zwanej doskonalosci i tak nigdy nie dojde.Za jakis czas pomysle o nowym wzmacniaczu.Moze lepsze kolumny.Tak czy siak nawet gdy po drodze napotykamy jakies problemy to jest to i tak bardzo fajna przygoda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje tego glownie jak muzyka gra nie za głośno, tak jak pisałem wcześniej dopiero jak podgłosze dobrze to wtedy zaczyna grać i bas się pojawia w sumie mógłby być mocniejszy ale ja jestem baso Lubem. Może być ze z akustyka jest dość słabo dlatego tak się dzieje. Może jakbym spróbował ze wzmcniaczem z wyższej polki i zobaczył jak to gra :) ewentualnie jak będzie jeszcze mało dokupił subwoofer do stereo i problem z głowy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pokój ma 20 m2 to basu z tych kolumn powienieneś mieć pod dostatkiem, a nawet i na wyrost. Czego jak czego, ale basu to im na pewno nie brakuje. Słuchałem tych kolumn m.in w 20m2. 

Co do cichych odsłuchów, aby bas był dość mocny to potrzebujesz po prostu mocnego wzmacniacza z bardzo dobrą wydajnością prądową. Druga sprawa, że zależy to też od samego nagrania. Jak płyta ma małą ilość niskich tonów to takie też one będą. Nie wszystkie płyty są zrealizowane tak samo.

Suba nie kupuj , nie tędy droga. Uwierz mi zgrać suba z resztą pasma nie jest tak łatwo. Druga sprawa, że na suba do muzyki musiałbyś sporo wyłożyć.  Wszelkie te do kina domowego opadają z miejsca. Miałem Rela T7, Velodyne za kwotę około 4k a i tak finalnie się ich pozbyłem. Odpowiednie dopasowanie toru i akustyka to sukces gwarantowany. Sub to proteza zestawu stereo. Takie jest moje zdanie.

Ja widzę tu dwie opcje:

1. Akustyka. 

2. Mocniejszy wzmak. 

Co do wzmaka to ja bym zapolował na coś ze starszych używek. W rozsądnych pieniądzach kupisz solidne wydajne wzmacniacze dobrze brzmiące, kwestia tylko o jakim charakterze byś je chciał, aby się zgrały z kolumnami pod Twój gust. No chyba , że chcesz nowe, ale szykuj wtedy od 4K wzwyż.

Co do akustyki to takie pytanie: nie masz czasem tak , że w innym pomieszczeniu, w kuchni, korytarzu itp słychać go więcej niż w pokoju odsłuchowym? A może jest on u sąsiada za ścianą?

No i co z fotkami, będą?

Albo gdzieś przeoczyłem , albo nie napisałeś, jakiej muzyki słuchasz?

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, mordor12 napisał:

Jak pokój ma 20 m2 to basu z tych kolumn powienieneś mieć pod dostatkiem, a nawet i na wyrost. Czego jak czego, ale basu to im na pewno nie brakuje. Słuchałem tych kolumn m.in w 20m2. 

Co do cichych odsłuchów, aby bas był dość mocny to potrzebujesz po prostu mocnego wzmacniacza z bardzo dobrą wydajnością prądową. Druga sprawa, że zależy to też od samego nagrania. Jak płyta ma małą ilość niskich tonów to takie też one będą. Nie wszystkie płyty są zrealizowane tak samo.

Suba nie kupuj , nie tędy droga. Uwierz mi zgrać suba z resztą pasma nie jest tak łatwo. Druga sprawa, że na suba do muzyki musiałbyś sporo wyłożyć.  Wszelkie te do kina domowego opadają z miejsca. Miałem Rela T7, Velodyne za kwotę około 4k a i tak finalnie się ich pozbyłem. Odpowiednie dopasowanie toru i akustyka to sukces gwarantowany. Sub to proteza zestawu stereo. Takie jest moje zdanie.

Ja widzę tu dwie opcje:

1. Akustyka. 

2. Mocniejszy wzmak. 

Co do wzmaka to ja bym zapolował na coś ze starszych używek. W rozsądnych pieniądzach kupisz solidne wydajne wzmacniacze dobrze brzmiące, kwestia tylko o jakim charakterze byś je chciał, aby się zgrały z kolumnami pod Twój gust. No chyba , że chcesz nowe, ale szykuj wtedy od 4K wzwyż.

Co do akustyki to takie pytanie: nie masz czasem tak , że w innym pomieszczeniu, w kuchni, korytarzu itp słychać go więcej niż w pokoju odsłuchowym? A może jest on u sąsiada za ścianą?

No i co z fotkami, będą?

Albo gdzieś przeoczyłem , albo nie napisałeś, jakiej muzyki słuchasz?

 

Fotki będę koło 22 ;) będę dopiero wtedy  w domu. Jeśli chodzi o to czy w innym pomieszczeniu jest go więcej to nie zauważyłem tego. Muzyki słucham głównie elektronika Trance, Tech-House, House,  Dance, DubStep, Pop a na samym końcu czasami Hip-hop, Rock, Instrumentlana i Gospel ? z tym gospel to żarty ;) źródło to TIDAL w wersji Hi-Fi i komputer wszystko strumieniowo. Ja dużych możliwośći nie mam żeby przestawiać kolumny praktycznie żadnych od ściany trochę odsunąć i trochę w prawo i w lewo. Zauważyłem ze jak siędę przy kolumnie jakieś 60-70cm na przeciwko kolumny to basu jest więcej. Ewatulanie jak jestem za sfoą blisko okna to tez basu przybywa ale to jak wrzucę fotki to wytłumaczę gdzie go czuje trochę bardziej. Ale z tym mocniejszym  wzmaczniaczem będę musiał pomyśleć tak mi się wydaje ...

 

  

Tak to u mnie wygląda.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

6.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...