Skocz do zawartości

Za mało basu nad326bee + Heco aurora 700


Michalek1

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja mam wrażenie ze te kolumny potrzebują więcej prądu aby grać głębiej basem. U mnie gra to z Onkyo 8270 i powiem tak na maxa się nie da rozwaliłyby je;) ale bas roznosi cały dom (mimo ze akustyka słaba i nie ma jeszcze wszystkich pierdol/nowy dom). Przy cichym słuchaniu nie ma tak dużo Basu (tak naprawdę od wartości 50 jest go dużo) aby go było czuć na sobie. Zauważyłem tez ze poziom basu zwiększa się z czasem chyba wygrzewanie kolumn. 

20FEAADF-B500-4065-B967-9E12590D501A.png

Edytowano przez rafalik1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2018 o 18:44, S4Home napisał:

Tak, ale nie trzeba za cała ściana. Wystarcsy za kolumnami aby zniwelować odbicie i znoszenie się fali. 

Powiem tak. Od czego bym zaczął. Od akustyki. Panele apamy będą kosztować 400-1000 zł. A one przy każdym sprzęcie się przydadzą. 

Później ewentualnie bawił bym się w wzmacniacz, na końcu kolumny. Z czego i wzmacniacz i kolumny pozycze przed zakupem aby nie robić drugiego błędu.

Panele to inwestycja bez zwrotna. 

Proponuję zacząc od poczytania działu akustyka i obejrzenia paru filmików na Youtubie ( https://www.youtube.com/watch?v=Gs1P-dTaXuI ) w temacie kreowania tejże w małych pomieszczeniach. Panel czy też ustroje trzeba dobierać z głową.

Inną sprawą jest kwestia ile basu to jest dobrze. Jak sie przesiadałem z mini wieży która miała i loudnes i Xbass i surround, czyli wszystko nienturalnie podbite (jak kolory na TV samsunga) na sprzęt stereo powiedzmy HiFi, to byłem załamany. Sterefonia owszem, ale bez basu bez góry itp. Ale miesiace odsłuchów pozwoliły mi się uwolnić od potrzeby czucia basu cały ciałem. Teraz dla mnie problemem raczej jest gdy basu jest za dużo, jest nie kontrolowany, gdy nie mogę odróżnic pojedyńczych szarpnięć strun i jest taki dudniący. Trzeba też mieć na uwadze, że dużo zależy od realizacji nagrań. Nagrani z lat 70/80 ubiegłego wieku nie epatują nadmiernym basem. Potężne uderzenia "po nerach" to główenie efetk XXI wieku i tzw. Loudness war.   

Czyli tak naprawdę musisz sobie odpowiedzieć na pytanie. Czy dążysz do dzwięków jak najbliższych intencjom twórców, "naturalnych" czy wolisz dzwięk takim jakim sobie go wyobrażasz. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, S4Home napisał:

No to zdecydowanie. 

Tu pracują dwa 16.5 basowe i jeden takowy na średnie tony. W jednej kolumnie. Wydajne wzmacniacze powodują że kolumny te grają nawet przy cichym sygnale. U ciebie jest też sporo twardej powierzchni.

 

Piotr

Dojdą dopiero zasłony, jakiś dywan itp. Kanapa jeszcze nawet nie ustawiona. Mam nadzieje że będzie tylko lepiej. Chociaż może kiedyś wymienię amplituner na wzmaka plus odtwarzacz sieciowy ale póki co (wykańczanie domu to raczej daleka przyszłość). Kolumny grają przy cichym sygnale szczególnie jak wzmacniacz dałem na 4 ohm i mam wrażenie że z biegiem czasu grają od cichszego poziomu najgorzej pamiętam grały przez pierwsze dni aż się dziwiłem i chciałem je oddać ;). Pewnie przydałby się mocniejszy wzmacniacz aby bas był bardziej wyczuwalny od niższych poziomów głośności ale póki co nie jest źle zobaczymy jak będzie po umeblowaniu pełnym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, S4Home napisał:

No to zdecydowanie. 

Tu pracują dwa 16.5 basowe i jeden takowy na średnie tony. W jednej kolumnie. Wydajne wzmacniacze powodują że kolumny te grają nawet przy cichym sygnale. U ciebie jest też sporo twardej powierzchni.

 

Piotr

Taka jak napisał Pan Piotr wydajny wzmacniacz tez by dużo poprawił, bo jednak nad 326 to nie jest demon mocy choć te kolumny napędzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, slaw0001 napisał:

A zagladałęś pod ten link? Myślę, dwóch doktorantów w dziedzinie akustyki i do tego praktyków są w miarę godnym zaufania źródłem.

Teraz zagladnalem. Znam ich już wcześniej. Tak oni są godni zaufania. Fajnie to opisują. Nie zmienia to jednak faktu że my, wy macie inne pomieszczenia i inne zespoły głośnikowe 

21 minut temu, Michalek1 napisał:

Taka jak napisał Pan Piotr wydajny wzmacniacz tez by dużo poprawił, bo jednak nad 326 to nie jest demon mocy choć te kolumny napędzi. 

Demon mocy to nie jest. Ale jest wydajny. Akurat starsze nady dzięki powerdrive potrafiły trzymać dobry poziom energii. 

Chodź wiadomo nie jest to czysta klasa A.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, S4Home napisał:

Teraz zagladnalem. Znam ich już wcześniej. Tak oni są godni zaufania. Fajnie to opisują. Nie zmienia to jednak faktu że my, wy macie inne pomieszczenia i inne zespoły głośnikowe 

Demon mocy to nie jest. Ale jest wydajny. Akurat starsze nady dzięki powerdrive potrafiły trzymać dobry poziom energii. 

Chodź wiadomo nie jest to czysta klasa A.

Piotr

A co do akustyki mojego pomieszczenia,   podpowiedzial mi właśnie Pan Bartek z Mega Acoustic ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kubakk napisał:

Nie wiem czy oglądając filmik słyszeliście jakie są ceny za przyjechanie ;) kolega wyda za samą poradę tyle ile wart jego zestaw :D

Ciekawe jak działa widoczne na fotkach lustro na tyle , pewnie kiepsko ...

Chcesz więcej basu , zainstaluj sobie apo equalizer i sobie podbijesz i będzie

Nie no może aż tyle by nie skasował ?

Teraz już mnie prawie satysfakcjonuje efekt jak gra zestaw. Jeszcze w niedługim czasie będę myślał nad zmiana tego nad 326. Na coś co przy cichym słuchaniu zwiększy bas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemek Ost napisał:

Sprobuj NAD 356 u mnie to bylo to czego szukalem ( a mialem taki sam problem, tyle ze akustyka dalej znaczaco nie jest poprawiona ;) )

Panowie, ale chyba się trochę oszukujemy. Prawda jest tak, że w tym przedziale cenowym cudów nie ma. Przy cichym słuchaniu trzeba pokręcic gałką bass i treble, albo w słuchawki zainwestować. NAD 356, którego użytkuje, też tu niestety za bardzo rady nie da.

Pozazdrościć tylko koledze Michalek1 swobody w instalacji ustrojów akustycznych. Ehhh...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przy swoim wzmacniaczu jak koledzy w klasie A. To co pisał kolega @Kubakk. Są mocne niskie, przestrzeń, świetna scena i wcale nie muszę głośno słuchać. Klocek ma 30 lat... A gra w klasie D. Chyba... Bo mało jest o nim informacji. Ale "bydle" jest bardzo wydajne prądowo. ? Zwłaszcza przy 4 omach (250W). Wzmacniacz obsłuży kolumny, które zejdą nawet do 2 omów (wówczas generuje 300W).

AKUSTYKA. Usuń wszystko co jest na drodze kolumn, wazon, plakat, stolik i fotel z lewej strony. Kanapę mocno do tyłu i lekko w lewo. Czy z prawej strony, ta część kanapy co tworzy narożniki jest dostawiany? Jak tak zostaw samą kanapę likwidując prawy narożnik, bo on też przeszkadza. Zrób to na próbę. (WAŻ) ? A jak będzie akceptacja, zostawisz. 

Kolumny lekko do przodu tak by się całe "widziały". Przeszkadza szafka rtv. Telewizor dobrze jest powiesić na ścianie ponad linią kolumn. Kolumny dokręć wokół osi w kierunku środka. Tak aby linie przecięcia prowadzone od głośników wypadały na środek kanapy. Na podłogę duży, gruby dywan do lini kolumn. Po obu stronach kolumn (zewnętrzne skrajne strony, lewa kolumna, po lewej, analogicznie prawa) ustaw gęste wysokie kwiaty z dużą ilością liści. Tak ze 3 doniczki. 

Kolumny ustaw na podstawkach granitowych izolujac je od podłogi podstawkami antywibracyjnymi.

Możesz spróbować wersji tańszej. Na próbę zastosuj duże kafelki ceramiczne, albo grubsze z kamienia naturalnego. Wielkość podstawek (kafelków) dobierz tak, aby ich obrys był większy od podstaw kolumn. Ważne jest, aby kolumna stała na jednej płaszczyźnie, tzn na jednej podstawie (kafelku), a nie na dwóch. I pod to podkładki antywibracyjne. A na to kolumny z kolcami. 

Powinna być znaczącą poprawa. ?

Z czego jest podłoga? 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 1Ender napisał:

Ja mam przy swoim wzmacniaczu jak koledzy w klasie A. To co pisał kolega @Kubakk. Są mocne niskie, przestrzeń, świetna scena i wcale nie muszę głośno słuchać. Klocek ma 30 lat... A gra w klasie D. Chyba... Bo mało jest o nim informacji. Ale "bydle" jest bardzo wydajne prądowo. ? Zwłaszcza przy 4 omach (250W). Wzmacniacz obsłuży kolumny, które zejdą nawet do 2 omów (wówczas generuje 300W).

Ile waży Twój wzmacniacz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...