Skocz do zawartości

Proszę o dobór sprzętu do małego (20 m2) pokoju; do 4.000 zł


azymut38

Recommended Posts

Jestem po pierwszych dniach z system 2.1 Yamaha 685 + Dali Zensor 3 + SVS SB-1000. Pierwsze wrażenia: nigdy wcześniej nie miałem styczności z takim dźwiękiem w domu. Jest niesamowity.  System wg mnie ma ciepły bas i bardzo czytelne górne częstotliwości. Jest jeszcze za wcześnie by pisać konkrety, ale teraz dopiero słychać jak bardzo brzmienie uzależnione jest od jakości źródła, np. próbki 24bit wokalów z youtuba, czy demówki HQ albo nagrania HI-FI z Tidala pokazują o niebo lepiej możliwości sprzętu niż sygnał z dekodera NC+ na niektórych kanałach, czy teledyski z YT z gorszym dźwiękiem. Wprawdzie amplituner wygładza sporo, ale rozwija skrzydła dopiero po zetknięciu się z wysokiej jakości materiałem. Co jeszcze zauważyłem - przy transmisji BT z iphona wymaga jest korekcja lip sync, dźwięk rozjeżdża się z obrazem, tego efektu nie ma przy Airplay (zapewne chodzi o szerokość dostępnego pasma). Subwoofer to wielkie bydle jak na moją przestrzeń, spodziewałem się mniejszych gabarytów. Jego brzmienie w pełni jednak mnie zadowala. Nie robiłem jeszcze korekcji akustyki YPAO R.S.C., nie wiem czy ona jest możliwa i celowa przy systemie 2.1. Generalnie dopiero teraz widzę, że pomysł na kolumny podłogowe w moim pomieszczeniu był bez sensu i jedynym sensowym rozwiązaniem były właśnie kolumny podstawkowe.

Jestem w trakcie dalszej rozbudowy do 5.1.

Mam w związku z tym 2 pytania: głośniki surround (Dali Zensor Pico) tak jak i przednie chcę umieścić na standach. Przednie stoją na standach wysokości 70 cm, do tylnych mam możliwość dokupienia standów o wysokości 76 cm lub 90 cm (nie mogę niższych). 

1. Czy głośniki surround mogą stać wyżej niż przednie, tj. 70 cm przód vs 90 cm tył?

2. Czy głośniki surround mogą stać szerzej niż przednie (mam taką możliwość)?

 

Edytowano przez azymut38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, azymut38 napisał:

1. Czy głośniki surround mogą stać wyżej niż przednie, tj. 70 cm przód vs 90 cm tył?

Tak. Moga byc wyzej. Ale zapomnij wowczas o atmosie. 

 

1 godzinę temu, azymut38 napisał:

Czy głośniki surround mogą stać szerzej niż przednie (mam taką możliwość)?

A nawet powinny byc szerzej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...