Skocz do zawartości

Nowe stereo


pietrek865g

Recommended Posts

Witam wszystkich. 

Pojawiam się tutaj po raz pierwszy i za wszelkie błędy z góry przepraszam. 

Poszukuję zestawu amplituner stereo z fajnym nagłośnieniem za rozsądny hajs. Wszystko będzie grało w salonie ok. 18m2. Wstępne rozeznanie mam już za sobą i biorę pod uwagę 2 amplitunery: onkyo z serii tx8250 oraz yamaha rn602. Mam świadomość że to są podobne urządzenia ale.. Muzyka jakiej słucham jest naprawdę różna ale głównie to hip hop trance house stary dobry rock jak również radio. Teraz sprawa kolumn, jestem już po przesłuchaniu takich połączeń: w/w onkyo z stx250, tannoy mercury 7.4 oraz melodika bl40 mk3 i powiem szczerze że najlepiej z tym amplitunerem zagrała melodika. Stx bardzo płaski, tannoy mercury troszkę lepiej ale za bardzo dudniące, a melodika dla mnie fajnie pod każdym względem dźwiękowym noi design w miarę także pozytywne zaskoczenie. Jutro jadę jeszcze na odsłuch w/w yamahy z elac debut f5 i indiana line tesi 561. Moje pytanie brzmi czy takie połączenie tych amplitunerów z tymi kolumnami są ok? Czy może któryś amplituner jest lepszy według was albo jego połączenie z czymś innym będzie lepsze? A i jeszcze kwestia okablowania, jakieś propozycje do powyższych zestawów? Tak aby wszystko stworzyło fajna i spójną całość. 

Czy naprawdę nikt nie jest w stanie pomóc ani doradzić? ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuję za odpowiedź a czy u was w sklepie taki zestaw da się zmontować? Jeżeli tak to w jakiej cenie? Oczywiście po znizce dla nowego kolegi z forum ? pozdrawiam

Dzisiaj słuchałem elac debut f5 z yamaha rn602 i nic szczególnego to nie było li zwykle granie dla mnie. Dla mnie jak do tej pory melodika była najlepsza. 

W sklepie w którym słuchałem melodiki maja tylko amplitunery z onkyo i pionierra więc postawiłem na onkyo tx 8250 a czy wedlug ciebie lepiej zagralyby z yamaha rn602? Czy podobnie to zabrzmi? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Yamaha kolumny Melodika zagrają bardziej otwartym, dynamicznym dźwiękiem. Yamaha wyraźniej eksponuje skrajne pasma. Ja osobiście wolałbym kolumny Melodika połączyć z Onkyo, ale to już kwestia gustu. W niewiele wyższym budżecie masz jeszcze bardzo dobrą konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25, to konfiguracja warta zainteresowania.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc , właśnie wróciłem ze sklepu u mnie w mieście i zestaw zamówiony. Uważam że to co według mnie najlepiej brzmiało to tego trzeba się trzymać, a im więcej słuchałem zestawów tym większy miałem mętlik w głowie. Pierwsza myśl i pierwsze wrażenie są najlepsze, także wybór padł na Onkyo tx 8250 z kolumnami melodika bl40 MK3. Po sporym rabacie wyszło to bardzo przyzwoicie a i w gratisie przyzwoite kable z końcówkami tak więc jestem mega zadowolony i z niecierpliwością czekam na odbiór sprzętu. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...