Skocz do zawartości

kolumny do Yamaha 803D


ucan

Recommended Posts

Na wstępie chciałbym się przywitać ponieważ jestem tu pierwszy raz choć poczytałem jako nie użytkownik tego forum trochę. Teraz do rzeczy , noszę się z zamiarem zakupu amplitudera wspomnianego w tytule, i co za tym idzie potrzebne są też kolumny. Początkowo patrzyłem w kierunku elac uni-fi bs u5 ponieważ są nieduże , ciepłe, wiele osób potwierdza że grają przyzwoicie z tym ampli i mieszczą się w moim budżecie. Jedyna rzecz która mi nie pasowała to nieco wygląd. Później zacząłem powątpiewać w sens tych monitorków ponieważ moje pomieszczenie to pokój o wymiarach 4 x 5 m z czego zestaw będzie stał na krótszej części pokoju. Elaci miały stać na komodzie pod tv  o wysokości 40 cm i jak sądzę chyba za nisko , potrzebne były by podstawki i tu zataczamy koło ponieważ na 20m2 mógłby pomyśleć  jednak o podłogówkach i tu moje typy:

MONITOR AUDIO REFERENCE MR 4
Monitor Audio Bronze 6
Monitor Audio Bronze 5
Indiana Line Tesi 561
Sapphire 25 Pylona

Zdaję sobie że przekrój jest spory , cenowy również , chciałbym się zamknąć w cenie kompletu w okolicach 3 - 4 lub delikatnie ponad 4 tysiące max. Biorę tylko pod uwagę kolumny polecane do tego ampli z uwagi na to że yamahy grają ostro i trzeba im raczej cieplejszych kolumn , choć to kwestia indywidualna. Nie ukrywam, że znaczenie ma całość , brzmienie , spasowanie pod ampli , wygląd , estetyka. Macie coś do zaproponowania coś ponad to ? Jakieś doświadczenia ? Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i rady !

Edek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie kolumn podłogowych. Praktycznie każda z powyższych kolumn sprawdzi się dobrze w połączeniu z Yamaha, jedynie odrzuciłbym Monitor Audio Bronze 5. Model Bronze 6 jest znacznie lepszy dźwiękowo. Można natomiast dorzucić do listy bardzo przyzwoite i teraz w świetnej cenie Monitor Audio MR6. Monitor Audio to uniwersalna konstrukcja, oferująca dynamiczny, szybki, spójny dźwięk. Pylon Audio Sapphire 25 to bardziej szybkie, energiczne, analityczne brzmienie. Indiana Line natomiast to trochę przeciwieństwo Pylon - to kolumny ciepłe, miękkie, gęste, bardzo plastyczne. Do listy dorzuciłbym koniecznie Heco Aurora 700 oraz Dali Zensor 7, natomiast z tańszych rozwiązań świetne Q Acoustics QA3050i.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i wyceny do naszego salonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Q21 napisał:

 natomiast z tańszych rozwiązań świetne Q Acoustics QA3050i.

 

Dzięki za odpowiedź , chyba będę musiał skorzystać z takiej opcji , jeszcze może uściślę ponieważ o ile wyraziłem się że chcę się zmieścić w 3 - 4 k z kompletem to chodzi mi o same kolumny. Nie biorę pod uwagę ampli.

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Heco Aurora 700

A jeszcze zapytam coś w temacie skoro już o heco mowa modelu 900 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

podobnie jak Ty: przy podobnym budżecie chcę się skusić na ampli Yamahy 803, również mam 20 m2 do nagłośnienia oraz najlepiej chciałbym postawić tam podłogówki...

Tutaj ważna jest wg mnie kwestia muzyki jaką chcesz słuchać. Sprawdzałem do tej pory kilka modeli Bowersów z serii 600 pod kątem szeroko rozumianego rocka i na ten moment niestety nie mogę się przekonać do nich: 683/606 to są muzycznie OK, ale to już raczej KONKRET (!) w takim pomieszczeniu (czytaj: DUUUŻO dźwięku), a nowe monitory 606 (w połączeniu z w/w Yamaszką) wydają się zbyt szczegółowe. Oczywiście kwestia gustu, bo innym to się może podobać. Zresztą nie wykluczam, że ostatecznie np. 685 S2 by pasowały najlepiej?

Z innych kolumn: Pylon audio - raczej mało przekonywujące i nieco za delikatne jak dla mnie pod kątem dzwięku (oczywiście do moich preferencji muzycznych) .

 

Rozważam na tę chwilę Mission Qx 3 lub 4. Brzmią dość ciekawie i zarazem z 803 konkretnie. W tym przypadku szkoda, że nie ma w ogóle opinii w necie użytkowników tych kolumn.

Miałeś okazję je posłuchać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ucan napisał:

Dzięki za odpowiedź , chyba będę musiał skorzystać z takiej opcji , jeszcze może uściślę ponieważ o ile wyraziłem się że chcę się zmieścić w 3 - 4 k z kompletem to chodzi mi o same kolumny. Nie biorę pod uwagę ampli.

A jeszcze zapytam coś w temacie skoro już o heco mowa modelu 900 ?

Jeśli budżet 4 tys. zł. dotyczy tylko kolumn, to tak naprawdę jest jeszcze wiele innych, bardzo ciekawych propozycji. Na pewno warto spojrzeć na Focal Chorus 716. To kolumny o szybkim, mocnym, bardzo dynamicznym brzmieniu. Bardzo ciekawą opcją jest Kef, w tym przypadku zainteresowałbym dwoma modelami - albo Q550, natomiast lepszym rozwiązaniem będzie monitor R300, który klasowo jest zdecydowanie powyżej wszystkich powyższych propozycji. Warto także posłuchać świetne monitory Buchardt Audio S300 MK. Z podłogówek przy minimalnie wyższym budżecie dwie wyróżniające się polskie kolumny - Audio Academy Hyperion IV oraz Pylon Audio Diamond 25. Audio Academy to bardzo spójny, plastyczny, dobrze wypełniony dźwięk. Pylon natomiast to szybkość, dobra kontrola, swoboda, dynamika.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, S4Home napisał:

Witaj,

 

Prawdę mówiąc jeśli masz 4k do wydania to żadne. No może poza Bronze 6, które powinny się znaleźć na odsłuchu.

Dalej.

Heco 700, Magnat Quantum 727, Dali Oberon 7, STX Foton 300. To kolumny które pasują do 803ki.

Zapraszam

Wypożyczam

 

Piotr

Jak wygląda sprawa wypożyczenia ?? Żadne ? Co masz na myśli , budżetowość powyższych ? Nie szukam kolumn na zasadzie żeby przycebulić na max, raczej mógłbym sobie pozwolić nawet na jakieś hi endowe kolumny, jednak o ile lubię muzykę to nie uważam się za audiofila (choć jak będę miał na czym posłuchać to może się to zmieni :) ) ale mam też jakiś budżet którego nie chciałbym przekroczyć. Chyba chciałbym posłuchać Bronze 6 w dalszej kolejności STX jestem ich ciekawy, ciężko znaleźć jakieś opinie o nich w połączeniu z 803d w necie, widać że to w miarę nowa konstrukcja cena jest już wyższa ale ciekawe jak z jakością, w recenzjach i na stronie producenta chwalą się że to ich flagowiec, wyglądają przynajmniej na ekranie ciekawie , dla mnie są ładne może poza tym znaczkiem na dole , w dalszej kolejności chyba oberony, najmniej o nich znalazłem. Widzę że najczęstszym wyborem do tego ampli jest Heco 700, aczkolwiek w stosunku do trochę droższej konkurencji zdarza im się zadudnić. Ale to wszystko to raczej do posłuchania. Czy są jeszcze jakieś alternatywy ? Czy wspomniane wyżej Focale 716 (pytam bo nie słuchałem) które przemawiają do mnie estetycznie (i do żony też) nie są za jasne na 803d ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że w założonej cenie wybrałeś modele słabsze. Zaproponowałem kilka które są po prostu warte zakupu w wyższej cenie.

Wypożyczenie jest darmowe. Wpłacasz kaucję za sprzęt. Jest ona oczywiście zwrotna w przypadku braku zakupu. 

Moim zdaniem zarówno focal jak i monitor audio bronzer będą za jasne do rn803. Pozostałe propozycje mają nutkę ciepła która to niweluje.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2018 o 08:54, S4Home napisał:

Witaj,

 

Prawdę mówiąc jeśli masz 4k do wydania to żadne. No może poza Bronze 6, które powinny się znaleźć na odsłuchu.

Dalej.

Heco 700, Magnat Quantum 727, Dali Oberon 7, STX Foton 300. To kolumny które pasują do 803ki.

Zapraszam

Wypożyczam

 

Piotr

A te STXy to nie za duże na 20 m2 będą ? Wypożyczacie takie coś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Myślisz że te 13 cm membrany dadzą odpowiedni bas w 20m? Tylko pytam

Ja jakoś nie ufam basowcom poniżej 15 cm.

Pytanie - a pamietajmy, że mówimy o ~ 20m2 - jaki wg Ciebie powinien być zestaw średnic głośników?

Czy ładowanie dwóch głośników niskotonowych 170mm do takiego pomieszczenia to nie przesada? po godzinie słuchania może być już ciężko.

Wiadomo, że każda kolumna gra inaczej, ale fizyka to fizyka.

No chyba, że autor posta chce się skupić na dyskotekowej młócce... ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wchodzimy w fizykę to nie możliwe jest osiągnięcie basu w 20 m z takich 13 cm kolumn. 20 m to spokojne pomieszczenie na takie kolumny. Po raz kolejny zapraszam do wypożyczenia i monitorów i podłogowek. I wtedy ocenimy ? Albo osoba chcąca kupić oceni? Co wy na to?

Moim zdaniem 15 cm to minimum. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nieco zagmatwać, może nie będę odkrywczy, ale wydaje mi się, że czasem producenci podają średnice głośników wg własnej interpretacji, bo: jeśli przykładowe w/w mission Qx-3 mają wg producenta (tylko !) 13cm a np. bowersy 606 (aż !) 16,5cm to w realu trochę trudno znaleźć te 3,5cm różnicy patrząc na membrany głośnikowe...

u innych chyba podobnie...

Edytowano przez Yatza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...