Skocz do zawartości

Dobór kolumn do amplitunera


bystry1984

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników. Potrzebuję porady, wsparcia technicznego, a mianowicie...chciałbym wymienić swoje kolumny. Do tej pory używam zestawu M-audio MKII. Chciałbym wymienić same fronty, a że się nie znam aż tak to nie wiem jakie wybrać. Mam swój typ ale się wacham. Mam aplituner Onkyo TX-SR505E.

https://www.eu.onkyo.com/en/products/tx-sr505e-43389.html

Chciałem do niego dokupić kolumny firmy STX:

https://stx.pl/stx-graviton-900.html

Nie wiem czy to jest dobry wybór. Czy nie mają za dużo mocy. Czy może coś innego grałoby lepiej. Chciałbym o jakieś porady... jakieś sugestie. Za wszystkie dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

oj, nie wiem czy to najlepszy pomysł. Z oferty STX znacznie lepszą opcja jest np. STX Electrino 250.

Ale wracając do naszego tematu, aby zaproponować konkretne rozwiązania, podaj proszę więcej informacji, przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie. Jaki masz maksymalny budżet w jakim możemy poruszać się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W tym momencie stałyby w pomieszczeniu 17m2, ale za ok. 2lata byłyby w pomieszczeniu 30m2 i docelowo do takiego pokoju chcę dobrać kolumny

2. Gatunki prócz metalu to wszystkie, Od hip hopu  po instrumental

3. Lubię jak słychać bass, aczkolwiek jakimś tam melomanem nie jestem. po prostu muszą mieć odpowiedni zapas mocy i przy głośnym odtwarzaniu żeby nie harczały sopran czy bass

4. Budżet ok 2 tyś złotych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...