Skocz do zawartości

Nowe stereo


pietrek865g

Recommended Posts

Witam wszystkich. 

Pojawiam się tutaj po raz pierwszy i za wszelkie błędy z góry przepraszam. 

Poszukuję zestawu amplituner stereo z fajnym nagłośnieniem za rozsądny hajs. Wszystko będzie grało w salonie ok. 18m2. Wstępne rozeznanie mam już za sobą i biorę pod uwagę 2 amplitunery: onkyo z serii tx8250 oraz yamaha rn602. Mamświadomość że to są podobne urządzenia ale.. Muzyka jakiej słucham jest naprawdę różna ale głównie to hip hop trance house stary dobry rock jak również radio. Teraz sprawa kolumn, jestem już po przesłuchaniu takich połączeń: w/w onkyo z stx250, tannoy mercury 7.4 oraz melodika bl40 mk3 i powiem szczerze że najlepiej z tym amplitunerem zagrała melodika. Stx bardzo płaski, tannoy mercury troszkę lepiej ale za bardzo dudniące, a melodika dla mnie fajnie pod każdym względem dźwiękowym noi design w miarę także pozytywne zaskoczenie. Jutrojadę jeszcze na odsłuch w/w yamahy z elac debut f5 i indiana line tesi 561. Moje pytanie brzmi czy takie połączenie tych amplitunerów z tymi kolumnami są ok? Czy może któryś amplituner jest lepszy według was albo jego połączenie z czymś innym będzie lepsze? A i jeszcze kwestia okablowania, jakieś propozycje do powyższych zestawów? Tak aby wszystko stworzyło fajna i spójną całość. Potrzebuję porady fachowców bo ja aż tak obeznany nie jestem. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Zacznę od amplitunerów - to dwie konkurencyjne konstrukcje. Pod względem wyposażenia jest bardzo podobnie, chociaż Yamaha ma MusicCast. Brzmieniowo natomiast urządzenia odróżniają się. Yamaha jest bardziej efektowna, wyraźniej eksponuje skraje pasma. Onkyo jest równiejsze, dokładniejsze, bardziej analityczne. Wybór tak naorawdę zależy od indywidualnych preferencji oraz dobranych kolumn.

Jeśli podoba Ci się dźwięk kolumn Melodika BL40 MK3, to Indiana Line i Elac raczej nie sprawdzą się, to bardziej miękkie, ciepłe, gęste granie. Spróbowałbym natomiast posłuchać Pylon Audio Sapphire 25, które mogą okazać się najlepszą opcją. Jest jeszcze jedna propozycja - Focal Chorus 716, które jeszcze tylko do dzisiaj są w bardzo atrakcyjnej cenie, to bardzo dobre kolumny, o klasę lepsze niż wyżej wymienione. Dźwiękowo to dynamiczny, energiczny, szybki dźwięk. Aha, posłuchaj jeszcze Polk Audio Signature S55E, ciekawa konstrukcja.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań, u nas masz wszystko w jednym miejscu, możesz w jednym czasie i tych samych warunkach porównać poszczególne rozwiązania. Zapraszam do indywidualnej wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuję za odpowiedź. Co do tych Focali to jutro bym miał szansę ich posłuchać z Onkyo tx8250, ciekawe czy to będzie współgrać i jak? Jestem z Lublina i trochę daleko jest do Państwa ale to jest ciekawa opcja. A czy wysyłacie również towar kurierem? 

A czy jest możliwość przesłania wyceny zestawu tych Focali z w\w amplitunerami? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pietrek865g napisał:

Witam dziękuję za odpowiedź. Co do tych Focali to jutro bym miał szansę ich posłuchać z Onkyo tx8250, ciekawe czy to będzie współgrać i jak? Jestem z Lublina i trochę daleko jest do Państwa ale to jest ciekawa opcja. A czy wysyłacie również towar kurierem? 

A czy jest możliwość przesłania wyceny zestawu tych Focali z w\w amplitunerami? 

Oczywiście wysyłamy sprzęt kurierem, nie ma żadnego problemu. Teoretycznie promocja na Focal Chorus 716 właśnie się skończyła, ale coś poradzimy. Przesyłam Ci wycenę na priv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Dziwnie bo już Ci odpisałeś w innym wątku o to. Ile tematów na to założyłeś?

Melodika BL40MKIII + RN602.

 

Piotr

Założyłem 2 temat bo myślałem że coś przy pierwszym źle zrobiłem jak pisałem jestem tu nowy więc przepraszam za wszelkie błędy pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...