Skocz do zawartości

Kino domowe 4000-5000 zł


bitoff

Recommended Posts

Hej,

Chciałbym kupić kino domowe. Będzie to pierwsze kino i generalnie jestem laikiem w tym temacie. Budzet myślę w granicach 4000-5000 zł.

Kino głownie będę używał TV KD-85XF8596 sat, xbox one x, netflix i od czasu do czasu muzyka/impreza.

W załączniku rysunek. Na czerwono zaznaczylem kable glosnikowe, tv i kanape.

Powierzchnia strefy to okolo 30 m2 ale jak doliczymy kuchnie i jadalnie(otwarta przestrzen) to pewnie bedzie okolo 50m2

Po wstępnej analizie wybralem takie amplitunery:

 

Onkyo tx-nr686

Denon AVR-X2500H

Yamaha RX-V485

 

Głośniki:

Polk Audio 531(T50, T30, T15)

Indiana Line Nota (550x 740x 240x)

 

Czy to jest dobry sprzęt czy macie jakieś inne propozycje? Proszę o porady co wybrać :)

 

20181124_091033.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oku jeszcze pojawiło się takie zestawienie:

Yamaha RX-V685 + Focal SIB EVO 5.1

 

Jak ten sprzęt miałby się do:

RX-V685 + Indiana line Tesi 561 + Tesi 241 + Tesi 76

Onkyo 686 + Polk Audio 531(T50, T30, T15)

 

Czy amplituner onkyo jestduzo slabszy od tej yamahy i ktore z tych glownikow byłby najlepsze, tym bardziej ze te focal nie mają dużych głownych kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch par kolumn wolał bym indiana linę. Ale i tak z nich wolał bym polskie melodika bl40mkIII.

Co do amplitunera to modele są konkurencyjne.

Yamaha wygrywa kalibracja, trybami dsp oraz wyjściem pre out z którego pewnie nigdy nie skorzystasz.

Z kolei Onkyo gra mocniej, konkretniej, bardziej rzeczowo.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jednak pełnowymiarowe głośniki, efekt będzie dużo lepszy, szczególnie przy stereo. Co do Denon/Onkyo (yamaha odpada - szczególnie ten model) to ja bym brał Denona, ale postawił bym na coś w stylu Dali (seria Zensor - troszkę droższa, ale warto się dowiedzieć), Heco lub Wislon Audio.

Ja zakupy robiłem w www.hifisystem.pl z Warszawy i mogę ich z czystym sumieniem polecić, kontakt telefoniczny super, a na miejscu dobre warunki do odsłuchu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełnowymiarowe?

Melodika BL40MKIII nie jest pełnowymiarowa?

Denona nie łączy się z Dali tym bardziej Zensorem :/:/

Oj coś kolego kręcisz z tymi propozycjami. Drugi raz polecasz też salon. Co sprawdziłeś przed zakupem? Jak? Bo na razie to wygląda że jesteś świeży w audio tak samo jak kolega szukający, a polecasz. My z tym walczymy tu na forum.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, S4Home napisał:

Drugi raz polecasz też salon

czwarty raz, na cztery posty - dobra skuteczność ;) 

 

11 godzin temu, AudioLive1984 napisał:

yamaha odpada - szczególnie ten model

jakiś rzeczowy argument przeciw? Bo za, 685 jako jedyny z wymienionych posiada preout na fronty, a to, jak pokazało doświadczenie niejednego użytkownika, w późniejszym czasie może nie być bez znaczenia. 

 

Kolego Marcinie, przede wszystkim własny odsłuch (może być to nawet hifisystem z Warszawy ;)), nawet tysiące przeczytanych postów i odpowiedzi nie zastąpią go. 

Chcąc kupić wygodne łóżko, idziesz do sklepu i sprawdzasz na własnym krzyżu, a nie pytasz ludzi w internecie, "czy będzie dobrze grać", tym bardziej, że każdy ma swój gust :) 

Ukierunkować na kilka sensownych zestawów, owszem, można, ale nikt ostatecznie za Ciebie nie wybierze, a Ty sam nie wybieraj tylko i wyłącznie na podstawie wpisów w internetach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Markcox napisał:

czwarty raz, na cztery posty - dobra skuteczność ;) 

 

jakiś rzeczowy argument przeciw? Bo za, 685 jako jedyny z wymienionych posiada preout na fronty, a to, jak pokazało doświadczenie niejednego użytkownika, w późniejszym czasie może nie być bez znaczenia. 

 

Kolego Marcinie, przede wszystkim własny odsłuch (może być to nawet hifisystem z Warszawy ;)), nawet tysiące przeczytanych postów i odpowiedzi nie zastąpią go. 

Chcąc kupić wygodne łóżko, idziesz do sklepu i sprawdzasz na własnym krzyżu, a nie pytasz ludzi w internecie, "czy będzie dobrze grać", tym bardziej, że każdy ma swój gust :) 

Ukierunkować na kilka sensownych zestawów, owszem, można, ale nikt ostatecznie za Ciebie nie wybierze, a Ty sam nie wybieraj tylko i wyłącznie na podstawie wpisów w internetach

Jasne, zgadzam się ale dobrze przed wizytą cokolwiek się zorientować tym bardziej że jestem laikiem w tym temacie choć generalnie z muzyką zawsze miałem jakąś styczność. Może to nie porównanie ale Np. W swoim samochodzie dokupiłem w opcji lepszy sprzęt tj harman kardon a gra beznadziejnie jak dla mnie w porównaniu do wcześniejszych samochodów ze standardem....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2018 o 08:54, Marcin Księżopolski napisał:

Jasne, zgadzam się ale dobrze przed wizytą cokolwiek się zorientować tym bardziej że jestem laikiem w tym temacie choć generalnie z muzyką zawsze miałem jakąś styczność. Może to nie porównanie ale Np. W swoim samochodzie dokupiłem w opcji lepszy sprzęt tj harman kardon a gra beznadziejnie jak dla mnie w porównaniu do wcześniejszych samochodów ze standardem....

Witam,

Nie podstawiona, nie osądzajmy kogoś po tym, że tak napisał w paru pierwszych postach.

- Czemu nie Yamaha RX-V485 w porównaniu do AVR-X2500H lub Onkyo TX-NR686? raczej niema tu czego porównywać, urządzenia o skrajnie równych zasilaniach, wydajnościach prądowych i jakości odsłuchu. Skrajnie to może przesadzona opinia, ale RX-V485 jest zdecydowanie najsłabsze z tej trójki

- Czemu nie łączymy Dali z Denonem? po pierwsze to kwestia gustu i własnych preferencji po drugie niema takiej zasady. co prawda obie marki mają opinię urządzeń grających raczej górą, ale jak komuś się to podoba to czemu nie?

Ps. mój poprzedni system to Denon AVR-X3100 w połączeniu z Dali Ikon 6 - kupiony w innym salonie z Warszawy - Audio Świat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AudioLive1984 napisał:

- Czemu nie Yamaha RX-V485 w porównaniu do AVR-X2500H lub Onkyo TX-NR686? raczej niema tu czego porównywać, urządzenia o skrajnie równych zasilaniach, wydajnościach prądowych i jakości odsłuchu. Skrajnie to może przesadzona opinia, ale RX-V485 jest zdecydowanie najsłabsze z tej trójki

Te urządzenia maja skrajnie RÓŻNE zasilania. Nie równe. Wydajność prądowa także jest inna.

9 godzin temu, AudioLive1984 napisał:

- Czemu nie łączymy Dali z Denonem? po pierwsze to kwestia gustu i własnych preferencji po drugie niema takiej zasady. co prawda obie marki mają opinię urządzeń grających raczej górą, ale jak komuś się to podoba to czemu nie?

Denon nie gra górą :/ Zwłaszcza amplitunery kinowe. I to jest zasada. O ile z tymi wstęgowymi to się jeszcze uda. O tyle z Zensorem, Oberonem czy Spektorem Denon gra nudno, mułowato.

Ze wstęgowymi jest lepiej. Ale tu raczej przy takiej kwocie i tak klienci stosują końcowki mocy. A nie napędzanie amplitunerem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2018 o 06:56, S4Home napisał:

Te urządzenia maja skrajnie RÓŻNE zasilania. Nie równe. Wydajność prądowa także jest inna.

Denon nie gra górą :/ Zwłaszcza amplitunery kinowe. I to jest zasada. O ile z tymi wstęgowymi to się jeszcze uda. O tyle z Zensorem, Oberonem czy Spektorem Denon gra nudno, mułowato.

Ze wstęgowymi jest lepiej. Ale tu raczej przy takiej kwocie i tak klienci stosują końcowki mocy. A nie napędzanie amplitunerem.

Piotr

Tak, miało być oczywiście różnych - 100% prawdy, i literówka przy pisaniu :(

Jedna litera a błąd jakże istotny :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 5.12.2018 o 16:58, Marcin Księżopolski napisał:

Z tego wychodzi ze faworytem jest:

Onkyo tx-nr686 plus zestaw Melodika BL402s( BL40, BLC20, BLS20). Będzie dobrze grać ? :)

 

Blisko dwa lata temu przy Waszej pomocy wybrałem taki zestaw tutaj na forum. Jednak do realizacji jakoś nie doszło i chcę teraz odnowić temat i coś zakupić. Nie wiem ile aktualnie taki zestaw jest wart i czy w podobnej cenie nie ma czegos lepszego? W sumie troche czasu minelo. Czy mozecie cos doradzic? Zbliza sie tez okres wyprzedazy, black friday wiec moze jest cos godnego uwagi? 

15 minut temu, Marcin Księżopolski napisał:

Blisko dwa lata temu przy Waszej pomocy wybrałem taki zestaw tutaj na forum. Jednak do realizacji jakoś nie doszło i chcę teraz odnowić temat i coś zakupić. Nie wiem ile aktualnie taki zestaw jest wart i czy w podobnej cenie nie ma czegos lepszego? W sumie troche czasu minelo. Czy mozecie cos doradzic? Zbliza sie tez okres wyprzedazy, black friday wiec moze jest cos godnego uwagi? 

Na wstępie mam już pytanie jak się ma Onkyo tx-nr686 plus Melodika BL402s( BL40, BLC20, BLS20) w stosunku do yamaha rx-v685 + Heco aurora? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...