Skocz do zawartości

Modyfikacja stereo pod kino domowe


Pawel-krk

Recommended Posts

Obecnie posiadam zestaw oparty na Denon D-F109 z amplitunerem DRA-F109

Do tego dwie sztuki Monitor Audio Bronze BX 2

Zastanawiam sie nad rozbudowa tego zestawu o subwoofer aktywny, glownie pod katem lepszych niskich tonow przy ogladaniu TV i filmow/seriali. Dobrze by bylo gdyby tez czesciowo sprawdzil sie przy sluchaniu muzyki (glownie uzywam serwisow stramingowych)

Co byscie polecili w kwocie powiedzmy 1000, 1500 zl jako aktywny sub do tego zestawu? Tak, zeby byl on dopasowany do zestawu i zeby nie kupowac czegos na wyrost?

Ewentualnie, myslalem o jakims zestawie z soundbarem (np JBL Bar 3.1) jednak sporo negatywnych opinii na temat tego rodzaju urzadzen sie naczytalem.

Dzieki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, soundbar odpuść sobie, to nie tędy droga. Jeśli się pospieszysz, to jeszcze dzisiaj masz bardzo dobry, szybki subwoofer Klipsch R-100SW w cenie niewiele powyżej 1000 zł. To moim zdaniem zdecydowanie najlepszy subwoofer w swoim budżecie, szczególnie przy tej cenie, a sprawdzi się bardzo dobrze w Twoim zestawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, czy sa jakies roznice miedzy starą i nową serią Klipsch R-10SW / R-100SW oraz R-12SW / R-120SW ?

Sprawdzalem zdjecia i widze ze te subwoofery maja BR z tyłu, ile miejsca musze zostawic od sciany?

Przegladalem jeszcze strone Klipsch i widze ze maja tez dostepne modele z BR z przodu np R-110SW lub R-120SW, ewentualnie jeszcze lepiej - bezprzewodowe np Klipsch R-12SWi, nie bede ukrywal ze wlasnie w przypadku soundbara ten bezprzewodowy sub mi najbardziej pasowal. Czy "zwykle" modele z BR z tylu sa lepsze od tych z BR z przodu lub bezprzewodowych?

Tak wyglada miejsce gdzie beda staly monitory BX2, ampli Denon oraz TV, pokoj ma okolo 21 m2

sub.jpg.8ebde4d05231347e415559cdd8754fed.jpg

297242462_Snap2018-11-27at18_23_27.png.72306e9bdcbfdd3e3549c4cd4af77b94.png

Dzieki!

Edytowano przez Pawel-krk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pawel-krk napisał:

Dziekuje, czy sa jakies roznice miedzy starą i nową serią Klipsch R-10SW / R-100SW oraz R-12SW / R-120SW ?

Cena i design :)

13 godzin temu, Pawel-krk napisał:

Przegladalem jeszcze strone Klipsch i widze ze maja tez dostepne modele z BR z przodu np R-110SW lub R-120SW

Te są znacznie lepsze, mają membrany z cerametaliki, a nie włókno węglowe.

 

Co do jego położenia to musisz z nim po prostu pochodzić. Ale już ci mówię że dywan będzie mile widziany.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dziekuje bardzo za dotychczasowa pomoc!
Z powodu duzej ilosci pracy nie bylem w stanie ostatnio wrocic do tematu...

Natomiast poza subwooferem chcialem Was tez prosic o porade dotyczaca amplitunera.

Jako odtwarzacz multimedialny kupilem ostatnio Nvidia Shield TV ktore jak narazie super mi sie spodobalo i swietnie dziala.

Bardzo zaskoczyla mnie mozliwosc wlaczania i wylaczania zarowno Shield'a jak i TV jednym pilotem wlasnie od Shielda. Mozna tez sterowac glosnoscia TV.

Obecnie wzmacniacz Denona mam podpiety do TV przez wyjscie optyczne SPIDF, wiec nie moge sterowac jego glosnoscia. Z tego co czytalem w internecie, zamieniajac obecny zestaw z serii F-109 (wzmacniacz, odtwarzacz sieciowy, CD) na amplituner i podlaczajac Shield'a przez HDMI, a dalej TV do amplitunera moge uzyskac efekt sterowania wszystkiego jednym pilotem oraz zmiany glosnosci w ampli przy uzyciu rowniez jednego pilota. Czy dobrze kombinuje?

Chcialbym raczej ampli stereo, z wyjsciem na suba i ponizszymi funkcjami:

- obsluga radia internetowego
- Bluetooth
- AirPlay
- Spotify

Co byscie polecili w granicach 2500-3000 zl ? Przewijały mi sie Yamahy oraz Onkyo kiedy patrzylem na szybko.

Jedno wymaganie - nie moze byc wyzszy niz ok 15 cm, poniewaz mam tylko ok 17 cm miejsca na wysokosc na polce.

Jezeli by sie dalo, chcialbym zachowac monitory BX2 i do tego dokupic sub'a aktywnego wlasnie np Klipsch.

Edytowano przez Pawel-krk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, Yamaha wydaje sie dobrym wyborem po przejrzeniu opini w internecie. Onkyo w opinii wielu osob kuleje z dzialaniem funkcji sieciowych.

W miedzy czasie pozyczylem od znajomego na weekend Klipsch'a R-10SW, musze tylko dokupic dzis kabel do podlaczenia z Denonem DRA-F109

Denon z tylu ma pojedyncze wyjscia Sub Out (chinch), subwoofer ma Line In L/LFW oraz R. Podlaczyc to poprostu kablem 1xRCA - 1xRCA czy lepiej kablem Y ?

Jaki w miare tani oraz ogolnodostepny kabel do suba polecacie? Nie chce przesadzac zeby sie zaraz nie okazalo ze kable to bedzie duzy procent kwoty ktora mam przeznaczyc na wymiane sprzetu

Edit - prawdopodobnie kupie kabel In-Akustik Star Mono Sub 5 metrow. Musze go kawałek puscic w rogu miedzy podlaga a sciana gdzie bedzie go widać. Jest w kolorze miedzianym wiec nie bedzie sie tak rzucał w oczy na tle drewnianej podłogi jak fioletowa melodika

Edytowano przez Pawel-krk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...