Skocz do zawartości

Kino domowe, stereo czy soundbar? - ok 3000 zł. 15m2


10swi.stak

Recommended Posts

Witam.

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem lepszego nagłośnienia do mojego pokoju. Sprzęt audio potrzebny mi będzie do gier PS4, filmów (Netflix), do TV (głównie wydarzenia sportowe) i oczywiście do słuchania muzyki. Audiofilem nie jestem, muzyki słucham głównie ze Spotify, filmy to głównie Netflix i VOD. 
 Na chwilę obecną korzystam z głośników w TV i rzecz jasna są fatalne. Do muzyki i seriali używam tanich głośników Genius sp-hf500 i biją na głowę głośniki wbudowane w TV. 

Rzut pokoju w załączniku. Ma niecodzienny kształt. Tutaj pojawia się moje pytanie. Jaki zestaw złożyć przy budżecie ok 3000 zł? Im więcej wątków czytam, tym mam większy mętlik w głowie. Początkowo chciałem kupić amplituner 5.1 i złożyć podstawowy zestaw 5.1. Jednak czy przy takim układzie pokoju jestem w stanie rozłożyć prawidłowo głośniki i otrzymać dźwięk przestrzenny? Czy lepiej iść w stereo? Czy dobrym pomysłem będzie zakup amplitunera 5.1, zakup dobrej jakości frontów i w późniejszym czasie zakup reszty? Czy budżet przeznaczyć teraz na gorszej jakości sprzęt ale od razu kompletny? 

Ostatnio byłem w mediamarkt, zapytać się "specjalisty" z działu audio i prawie mnie zjadł, kiedy zadawałem pytania o amplitunery. Mówił, że to technologia przestarzała i teraz tylko i wyłączenie poleca soundbar. W takim pokoju będzie problem z uzyskaniem dźwięku przestrzennego z belki.
Amplituner nie musi mieć funkcji sieciowych. W pokoju stoi PC więc bez problemu go połączę sobie z ampli. Fajnie gdyby amplituner miał sporo złącz HDMI i złącze optyczne (PS4), ponieważ jestem jeszcze przed zakupem TV, a mój obecny nie obsługuje ARC. 

Bardzo proszę o porady, gdyż nie chce wydać pieniędzy w błoto. 

Pozdrawiam. 

plan3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie jest wbrew pozorom całkiem okej. Mimo nie regularnych kształtów. 

Co do stereo i kina to musisz odpowiedzieć sobie sam. W stereo nie będziesz miał takich efektów kinowych. Dźwięku przestrzennego, strzałów itp itd. Z kolei przy kinie gorzej wypadnie muzyka. 

Co do samego sprzętu, budżet nie pozwala na wybór w szerokim gronie. Zostaje po prostu klasyka. To w stereo. Kina nie złożysz w tej cenie.

Używany może być?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Piotrem, pomieszczenie nie jest takie złe. Jeśli w dużej części zestaw będziesz wykorzystywał do kina domowego, na Twoim miejscu poszedł bym właśnie tą drogą. Budżet niestety nie jest duży, z urządzeń nowych spójrz na zestaw Yamaha RX-v485 z kolumnami Polk Audio T531. Zestaw ten minimalnie tylko przekracza budżet, a dźwiękowo i funkcjonalnie powinien Cię usatysfakcjonować. W przyszłości dokupisz sobie jeszcze dobry subwoofer i będziesz miał bardzo dobre kino.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak wymagający to nie jestem, żeby wydawać 1/6 mojego rocznego dochodu na kino domowe :D To jest mój pierwszy zestaw audio po starym plastikowym zestawie KD, to opcja tanie, a przyzwoite mnie zadowoli. :) Czyli w/w zestaw będzie przyzwoity? 

Edytowano przez 10swi.stak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Odkopię temat, bo mam problem. Kupiłem zestaw Yamaha RX-V485 + Polk Audio T531 + Jamo sub s810. Problem w tym, że sub nie chce działać. Dioda sygnalizacyjna świeci się na niebiesko. Level suba w ustawieniach podbity na maxa i nic. Subwoofer w ustawieniach ampli ma zaznaczoną opcje "use". Kompletnie zero reakcji suba. Przewód, który dostałem w paczce z subem wymieniłem, nadal nic nie dało. Jest jeszcze jakieś ustawienie, gdzie mogę go włączyć? Przy teście w aplitunerze każdego kanału sub również nie reaguje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kalibrację YPAO. Amplituner nie wykrył suba. Włączyłem go w ustawieniach ręcznie. Nie ruszył. Nie gra ani w stereo, ani w 5.1. Wszystkie źródła jakie mam próbowałem. PC, PS4, dekoder NC+, zero reakcji. 

Podłączony prawidłowo. Dioda sygnalizacyjna zmienia kolor przy podłączeniu z pomarańczowej na niebieska. Amplituner wyświetla ikonę "sub przy podłączeniu, jednak nie wydaje żadnego dźwięku. 

Sub podłączony u znajomego, też zero reakcji. Jadę do sklepu w sobotę go odwieźć i spróbuję go wymienić. 

Edytowano przez 10swi.stak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...