Skocz do zawartości

Amplituner do 6500 zł - Jakość vs. funkcjonalność


Freddie

Recommended Posts

Witam

Po 5 latach mój amplituner Yamahy RX-V2600  odszedł do krainy wiecznych łowów, więc pora dobrać coś nowego do mojego setup'u.

Posiadany sprzęt:

- Fronty Aurora 1000

- Centralny: RP-450C

- Sub: E-QMAX 12

- Surroundy: RP-250S

Przestrzeń jaką zajmuje KD to 25m2, natomiast cały salon to 45m2.

Urządzenia towarzyszące:

- Sony LED 75"

- Yamaha WXAD-10

- PS4 Pro

Tak oto graficznie przedstawia się mój salon:

mapa.thumb.png.ddf4b89319aa24e23ad39c9312f46c45.png

 

Budżet jakim dysponuje to 6 500 zł.

W 85% amplituner będzie używany do filmów, 15% to muzyka Pop i Rock oraz koncerty z płyt BR zapisane wielokanałowo. Jeśli chodzi o muzykę to nie mam jakichś upodobań co do wykonawców ? zespołów, słucham o co aktualnie leci w radiu internetowym czy poprzez Spotify.

Uprzedzam pytania na fronty nie poszły Klipsh RP-280P, tylko Aurory z tego względu że kaleczyły uszy przy jakiejkolwiek próbie słuchania muzyki.

W salonie audio podłączono mi Onkyo RZ-830 i Cambridge Audio CXR200 (to był jedyny droższy u nich amplituner, podobno za ponad 4 tys. się im nie sprzedają).

Jak na różnicę w cenie 2500zł, przewaga Cambridge'a była ogromna zarówno w filmach jak i muzyce. Już byłem zdecydowany na zakup tego urządzenia, ale sprzedawca powiedział że jest przestarzałe jeśli chodzi o funkcjonalność i odtwarzane formaty i lepiej zastanowić się nad innym amplitunerem w mojej półce cenowej.

Najważniejsze pytanie co bym stracił kupując CXR'a 200, jakieś problemy z odczytem ścieżek dźwiękowych, nie odtwarzał by mi płyt UHD z Atmosem HDR-em na moim zestawie 5.1 (Co tracę). Czy może jest jakaś inna alternatywa którą możecie mi zaproponować.

PS: Może warto poczekać do wiosny i pojawi się nowy model tej firmy.

Edytowano przez Freddie
Błąd w oznaczeniu modelu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Powiem ci szczerze do kina musisz kupić amplituner z funkcjami kinowymi a nie dobrze brzmiący :)

w salonie nikt ci tego nie powie ale po kalibracji w domu to będzie grało po prostu lepiej. 

i tak w tej cenie polecam 

Yamaha 1080

marabtz sr6013

denon x4500.

ze względu na kalibrację i funkcje dsp. Tu akurat Yamaha przoduje. W dźwięku kinowym też. Za nią denon. W dźwięku stereo Marantz ale on w kinie jest bardzo grzeczny

 

masz pytania ? Pozostaje do twojej dyspozycji.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moim metrażu w kinie to sprawuje się świetnie. Na początku zakupiłem na fronty w secie RP-280, ale ze względu na męczące tony wysokie w odsłuchu stereo musiałem wymienić na Heco. Jedyny "brak zgrania" centralnego z frontami idzie zauważyć przy odsłuchu koncertów zapisanych wielokanałowo, w filmach w żaden sposób mi to połączenie nie przeszkadza.

@S4Home

Dzięki na propozycję ale nie napisałeś nic czy w przypadku wyboru CXR200 będę miał problemy z oglądaniem filmów zakodowanych w najnowszych formatach dźwiękowych (czy ampli sobie z tym w jakikolwiek sposób poradzi, czy nastanie cisza). Nie mam zamiaru instalować głośników sufitowych, za duzo z tym zabawy a i sufit niski (2.3m).

Cambridg'a słuchałem z niższym modelem Onkyo więc będę musiał znaleźć salon w okolicach wawy gdzie porównam z urządzeniami w podobnej półce cenowej.

 

PS: Tak dla wiadomości amplituner ma wejść do szafki RTV o wymiarach 48cm x 28 cm x 45 cm (S x W x G). Front i tył szafki otwarty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge Audio CXR200 to dźwiękowo na pewno urządzenie bardzo dobre, nie wiem o czym mówił sprzedawca, amplituner jest praktycznie w pełni wyposażony i kompatybilny ze wszystkimi obecnymi ścieżkami audio. Z mojej strony właśnie rekomendował bym do Twojego systemu CA CXR200. Ewentualnie jako alternatywa spójrz na Anthem MRX-520. Japończyki może mają więcej funkcji, bardziej rozbudowane funkcje sieciowe, ale dźwiękowo przy bezpośrednim porównaniu wypadają gorzej. 

Zapraszam na odsłuchy, wyceny, jest także możliwość wypożyczenia i przetestowania we wlasńym systemie audio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Freddie napisał:

@S4Home

Dzięki na propozycję ale nie napisałeś nic czy w przypadku wyboru CXR200 będę miał problemy z oglądaniem filmów zakodowanych w najnowszych formatach dźwiękowych (czy ampli sobie z tym w jakikolwiek sposób poradzi, czy nastanie cisza). Nie mam zamiaru instalować głośników sufitowych, za duzo z tym zabawy a i sufit niski (2.3m).

Nie chodzi o kodeki CXR 200 ma je wszystkie. Chodzi o kalibrację. Cambridge nie ma żadnej.

Automatyczna kalibracja to około 35% brzmienia amplitunera.

Chyba że będziesz grał z poziomem głośności jak w kinie, czyli głośno wówczas kalibracja nie ma znaczenia i CXR200 wypadnie najlepiej.

Mam go w ofercie, pożyczę Ci obok Marantza, Denona czy Onkyo i zobaczysz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na myśli obsługę ze smartfonu, chodzi ci o te funkcje które ma Yamaha WXAD-10, którą posiadam i była wymieniona w pierwszym poście czy coś więcej.

Druga rzecz "Cambridge nie ma żadnej kalibracji", nie ma możliwości wypożyczenia jakiegoś dodatkowego sprzętu który się wpina do amplitunera, które to umożliwia lub zamówienia takiej usługi, jak to robiłem kalibrując TV.

Ciągle piszę o tym Cambridge'u bo to jest w tym momencie numer 1, dopóki nie odsłucham innych urządzeń, co już niedługo nastąpi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o sterowanie urządzeniem z pozycji smartfonu.

Aplikacja BLuOS jest tylko do neta. Do obsługi samego urządzenia jest aplikacja NAD. Tak słaba że nikt z tego nie korzysta. A ocena aplikacji w sklepie play to około 2ki :P Niżej ma tylko amplikacja "kupa" chyba :D:D:D:D

Sterowanie za pomocą pilota jest ok.

9 godzin temu, Freddie napisał:

Druga rzecz "Cambridge nie ma żadnej kalibracji", nie ma możliwości wypożyczenia jakiegoś dodatkowego sprzętu który się wpina do amplitunera, które to umożliwia lub zamówienia takiej usługi, jak to robiłem kalibrując TV.

Jest. Da się dostać dokładkę z Dirac Live na przykład ale nie wiem czy zrobisz to sam:

 

Odsłuchaj, bo wiele urządzeń mimo gorszego dźwięku nadrobi kalibracją. Kino to nie wzmacniacze, tutaj stawia się na tryby przestrzenne i ich prawidłowe uzyskanie. A do tego jakość końcówek mocy ma mniejsze znaczenie :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam. Na sklepie Wzmak + BluOS

A amplituner sam ostatnio testowałem bo chciałem go dla znajomego.

Wybierzesz źródło to prawda, i same funkcje sieciowe działają ok. Ale np drugą strefą (koledze bardzo zależało) już nie posterujesz. Funkcjami też nie. Jak mówię jest dedykowana apka do samego amplitunera, ale  :/ myślałem że dużo widziałem, ale to jest na prawdę słabe. Z pilota sterowanie jest ok. Generalnie chodziło o to że nie obędzie się bez pilota. Trzeba mieć i jedno i drugie pod ręką.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...