Skocz do zawartości

Wymiana kolumn w stereo


ald890

Recommended Posts

Po roku zabawy z monitorami Indiana line diva 262 oraz Nad 352 myślałem nad zmianą. Uważam, ze to świetny sprzęt, ale wiadomo nie jest idealny. Najgorzej jeśli ktoś słucha skrajnych gatunków, monitory nie są najlepsze do rocka, ale uwielbiam je przy muzyce akustycznej i jazzie. 

Chciałbym teraz poszukać czegoś z równie dobrym basem ale lepsza analityka, ponieważ w przypadku gitar elektrycznych kiepsko brzmi Indiana.

Zastanawiam się nad KEF R300 które również słyną z dobrego basu, ale nie wiem czy będą w stanie przekazać więcej detali i jak duży jest to skok jakości w stosunku do Indiana. Ewentualnie czy są jakieś inne godne do polecenia monitory do 4tys? Może jakieś Dali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

A jakiej wielkości masz pomieszczenie?

Bo tak kef r300 to wyborne monitory. O dziwo świetnie sprawdza się też studio 16 Hz canto one, lub bardziej analityczne magnat 1003s. 

Dali nieco straciło z detali odkst w monitorach nie robi swojego słynnego modułu hybrydowego. 

Bardziej bym obstawiam monitor audio silver 100.

Wszystko u nas do odsłuchu w dobrych cenach :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dzisiaj jeszcze trochę pomyślałem, co można zmienić i myślałem też o wzmacniaczu. Ponieważ ciężko mi w ogóle określić co jest do końca nie tak, ale momentami, strasznie mi się nie podoba granie w moim zestawie, głównie dynamika, jakby bas źle kontrolowany. Generalnie mam świetny nisko schodzący bas, góra nie jest jakaś kłująca, ale momentami ta muzyka gra nijak w stosunku do moich słuchawek, które są z najwyższej półki. 

Nie wiem czy jest sens zmieniać NAD 352 na coś innego? Myślałem nad Marantz albo Yamaja RN-803d? 
Czy lepiej dalej myśleć nad zmianą kolumn? Nie mam jak odsłuchać nigdzie lokalnie tych kolumn i trochę się boję.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD 352 to lepsze urządzenie od RN803. Z tym że Yamaha ma inne brzmienie. Może Ci pio prostu odpowiadać. Ale to weryfikacja przy odsłuchu domowym.

11 godzin temu, ald890 napisał:

Czy lepiej dalej myśleć nad zmianą kolumn? Nie mam jak odsłuchać nigdzie lokalnie tych kolumn i trochę się boję.

Co już sprawdziłeś w domu? Albo dlaczego jeszcze tego nie zrobiłeś? Z pisania na forum i tak nic nie będzie.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, S4Home napisał:

NAD 352 to lepsze urządzenie od RN803. Z tym że Yamaha ma inne brzmienie. Może Ci pio prostu odpowiadać. Ale to weryfikacja przy odsłuchu domowym.

Co już sprawdziłeś w domu? Albo dlaczego jeszcze tego nie zrobiłeś? Z pisania na forum i tak nic nie będzie.

 

Piotr

Szukałem jakiegoś problemu we wzmacniaczu w internecie i okazało się, że miałem włączany tyb soft clipping od jakis kilku miesięcy nie wiedziałem że tak mocno to zmienia dziwek, dziś to wyłączyłem i zmiana jest radykalnie na plus, aktualnie nie mam zamiaru zmieniać nic w konfiguracji.  Człowiek się uczy na błędach, a ta opcja w NADach powinna być wyłączona i włączać tylko w ostateczności. Z jednej strony jestem zły, że przez parę miesięcy psulem jakoś wzmacniacza ale w końcu wykrzesalem cały potencjał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...