Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam pewien problem nie wiem jak połaczyć kino domowe z dźwiekiem 5.1 z komputerem stacjonarnym. Dla pomocy zamieszczam wam zdjecia mojego kina domowego i karty dźwiękowej w PC zamieszczajcie swoje propozycje jak to połaczyć aby był czysty dźwiek w formacie 5.1 jeśli trzeba coś wymienic piszcie i zamiesczajcie linki do tego artykułu;)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź przypuśćmy, że mam ten śledź http://www.allegro.pl/item430665850_sledz_...h_gigabyte.html
czy tam kablem połacze to z kinem domowym i uzyskam upragniony dźwięk 5.1 http://allegro.pl/item436776968_vivanco_so...link_0_5_m.html czy trzeba kupic kartę dźwiekową?? jeśli tak to powiedźcie jaką tak maksimum do 120 zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Jak widzę Twoje kino domowe ma tylko stereofoniczne wejście analogowe i cyfrowe wejście optyczne.
Nestety, chcąc mieć kino domowe w formacie 5.1 musisz podać sygnał cyfrowy do wejścia optycznego amplitunera.
I tu pojawia się problem, bo trzeba znaleźć kartę audio z optycznym wyjściem cyfrowym, albo kupić kartę z wyjściem elektrycznym i zastosować dodatkowo konwerter sygnału z elektrycznego na optyczny.
Zawsze można jeszcze darować sobie Dolby Digital czy DTS i wykorzystywać jedynie Dolby Pro-Logic, któremu wystarczą dwa kanały stereo, dla których masz zarówno wyjście w PC, jak i wejście w amplitunerze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak widzę Twoje kino domowe ma tylko stereofoniczne wejście analogowe i cyfrowe wejście optyczne.
Nestety, chcąc mieć kino domowe w formacie 5.1 musisz podać sygnał cyfrowy do wejścia optycznego amplitunera.
I tu pojawia się problem, bo trzeba znaleźć kartę audio z optycznym wyjściem cyfrowym, albo kupić kartę z wyjściem elektrycznym i zastosować dodatkowo konwerter sygnału z elektrycznego na optyczny.
Zawsze można jeszcze darować sobie Dolby Digital czy DTS i wykorzystywać jedynie Dolby Pro-Logic, któremu wystarczą dwa kanały stereo, dla których masz zarówno wyjście w PC, jak i wejście w amplitunerze.


ja mam kartę, która obsługuje Dolby Digital i DTS do amplitunera podłączoną przez SPDIF optycznie i działa mi dźwięk przestrzenny Dolby bla bla, DTS, EAX
jeżeli nie żal Ci piniędzy (a jeśli masz amplituner to nie powinieneś na karcie dźwiękowej oszczędzać :] )
cudeńsko nazywa się ASUS Xonar D2/PM (na allegro ok. 600zł, ja moją po znajomości dostałem za 500 icon_smile.gif ), wersja mniej wypaśna nie obsługująca DTS (chyba) to Xonar DX (ok. 200zł na allegro) opis karty na stronie producenta.

jakość dźwięku w moim połączeniu (Xonar D2/PM + amp. Sony STR-KS1200 (nie mój wybór, rozwiązanie tymczasowe))
jest bardzo dobra, wręcz moge ręczyć za przyjemne doznania (oczywiście za format mp3 lincz) icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...