Skocz do zawartości

Używane kolumny do około 1000 zł


pawelekdabek

Recommended Posts

Witam. 

Zgłaszam się do was z prośbą o pomoc w wyborze kolumn do pokoju o powierzchni około 12 metrów kwadratowych. Mogę je ustawiać zarówno na biurku jak i na podłodze, ewentualnie mógłbym za jakiś czas zainwestować w standy. Otwór bass reflex wolałbym mieć z przodu ale z tymi z tyłu też bym sobie poradził. Kolumny te mogą być używane ponieważ zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku. Wątpię żeby w budżecie do 1000 zł można byłoby znaleźć coś nowego. Słucham każdego rodzaju muzyki więc zależy mi na czymś uniwersalnym. Trochę wstyd pisać ale wzmacniacz jaki mam to klasa D, niestety zależy mi na tym by był on mały więc wszystkie duże w klasie AB odpadają. Po prostu nie będę miał dla niego miejsca a i pieniądze wolę zainwestować w lepsze kolumny. 

Jak do tej pory znalazłem jedynie kilka modeli:

- Tannoy Mercury F1 custom

- Tannoy Mercury M4

- Eltax Liberty 5+

- Wharfedale Diamond 9.1 (te są nowe i pewnie jakość dźwięku jest wyraźnie słabsza od pozostałych ale mają br z przodu i podoba mi się ich wygląd) 

- Monitor Audio BR2 - te są moim faworytem ale najdroższe z tych wszystkich 

 

Bardzo proszę o pomoc :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz Kolego najpierw jak wygląda sprawa z akustyką w Twoim pokoju. Ja mam podobnie mały pokój, i też mi się wydawało, że ogarnę problemy z wzbudzającym się basem a to nie była też taka łatwa sprawa.

Opisz jak daleko od ścian będą stały kolumny, gdzie znajduje się miejsce odsłuchowe?

Jaki posiadasz konkretnie wzmacniacz, jakie przewody ?

Mimo wszystko ja namawiam wstępnie na kolumny podstawkowe, które zazwyczaj grają lepiej w małych pomieszczeniach.

Czy jest możliwość kupna paneli z wełny mineralnej ? nawet przy tak niewielkim budżecie można dużo bardziej podnieść jakość dźwięku robiąc podstawową rzecz w akustyce - niwelowanie pogłosu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...