Skocz do zawartości

Amplituner do małego pokoju. 15m


Pr0cy0n

Recommended Posts

Stereo do małego pokoju. Proszę o pomoc , poradę :-)

Opisałem jak umiałem także z góry przepraszam za ewentualne byki i błędy laika.

1.       Jaki budżet chcę przeznaczyć na zestaw 2.5-3 tyś

2.       Jaki metraż ma pomieszczenie w którym zestaw ma grać? – 15m2

3.       Jakiej muzyki słucham? – Rock, Alternative Rock, Metal, hip hop, czasem elektroniczna techno ect. (np. iron maiden, nightwish, muse, alt-j, greta van fleet, itd., hip hop klasyka czasem jakieś fajne techno elektro, trip hop ect., trochę popu niewiele klasyki) w tej kolejności.

4.       Jakie ma być zastosowanie sprzętu: popołudniowe i wieczorne granie, często radio i spotify, dużo z pendriva, czasem konsola PS4 i TV (film/serial).

5.       Oczekiwania: dźwięk neutralny, ciemny, ciepły, z separacją, scena dźwiękowa, basowy, żywy, . Fajnie żeby to wszystko było spójne (oczywiście jak na sprzęt w tej cenie)

Będzie to mój pierwszy tak „poważny” ;) sprzęt dlatego potrzebuje od Was porady. Dla mnie wszystko będzie lepsze od tego co miałem do tej pory (10 letnie creative 5.1 do pc J ). Po przejrzeniu forów i stron internetowych wybór padł na:

 Yamaha r-n602, Yamaha Rx v685, denon avr –x2400h , denon ceol n10., a może grand pianocraft mcr n670? Onkyo tx8250 i pioneer chciałbym sobie odpuścić widziałem jak gra i mi się nie podoba. Najfajniejsze wydaje się w tym momencie yamaha rn-602 wg mnie.

Bardzo mi zależy by bezbłędnie działało WiFi które posłuży do chociażby Spotify/Tidala, ale ważne też jest czy ten sprzęt będzie wstanie odbierać polskie radia internetowe

Kolumny dali lektor 1 – są teraz w fajnej promocji, no chyba że doradzicie coś innego w tym budżecie.

I teraz najważniejsze oprócz sprzętu: poniżej rozmieszczenie pokoju itp. Pokój jest lekko „zagracony” mam dosyć mało miejsca, wydaje mi się że segment automatycznie odpada miejsca tam nie będzie więc zostaje szafa pod tv i ewentualnie tam zamieścić, a może ściana z tyłu za kanapą? Wydaje mi się że jeśli chce postawić przy TV to raczej kolumienki nie będą stały przy ścianie (jeśli to ma znaczenie)

Czy te amplitunery odbierają polskie radia internetowe np. Trójkę, Zet, Muzo? Który z tych sprzętów jest bardziej przyszłościowy i dłużej powinien posłużyć? Podobno denon ceol n10 nawet fajnie gra na innych niż dołączone kolumnach.

Proszę doradźcie coś. J

Mój wybór.

Źródło dźwięku: Spotify/Tidal, radio internetowe np. MUZO.FM, Trójka, Pendrive, telefon, PS4, TV

Wzmocnienie: Amplituner Yamaha r-n 602, Denon ceol n10, Yamaha Rx v685, denon avr –x2400h

Kolumny: Dali Lektor 1, Polk Audio tsx110b, jbl130, monitor audio bronze ect. może jakiś pylon audio pearl

pokój.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pr0cy0n napisał:

Sprzęt używany odpada chciałbym coś z tego co wymieniłem

Jednym słowem stawiasz na funkcjonalność i nówki kosztem dźwięku , i właściwie wyboru już dokonałeś. Ok. Bierz Yamahę R-N 602 ma wszystko to co potrzebujesz , z kolumn jedynie jak dla mnie odpadają JBL , pozostałe powinieneś po prostu posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to może inaczej :-). Oprócz tych mission lx-2 jakie jeszcze monitory polecacie do 1000-1200 zł . Nie wiem czy to ma znaczenie ale gdybym chciał je umieścić na segmencie to wysokość 26-27 cm i czy ma znaczenie gdzie jest w tym przypadku bass reflex umiejęscowiony. Oczywiście nie upieram się na siłę co do rozmiarow ale było by miło jednak móc regał uwzględnić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Jeśli kolumny będa bardzo blisko ściany to lepiej, żeby bas reflex był z przodu.

Spójrz na Indiana Line Tesi 261, po rabacie zmieścisz się w założonym budżecie a kolumny tej marki doskonale zgrywają się z elektroniką Yamahy. 

 

Dziękuję za informację poczytam popatrzę. A i ostatnie pytanie zaryzykuje . A gdybym się zdecydował na podłogowki będą jakieś sensowne w tej cenie, zdaje sobie sprawę z różnic , rozumiem że czasem lepsze monitory w cenie tanich podłogowych nie mniej jestem ciekaw czy w ogóle są takowe. tej cenie. Tak czy siak będą kompromisy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągne jeszcze temat przez chwilę. Nie którzy dziwią się że chce wybrać tą Yamahe rn602 i kilku ludzi w niektórych salonach sugerowalo mi że na tak mały pokój wystarczy mini HiFi denon ceol n10 który ma wszystko i nawet spory zapas mocy a wygrywa tym że jest mały kompaktowy no i ma opinię EISA. Co wy sądzicie o tej opcji. Przyznam się że może głowa rozboleć jak ktoś pierwszy raz planuje zakup. Wybór robi się coraz bardziej pogmatwany a chcialbym jednak nie wydać tych 3 tys i żałować. Wiele osób mówi że Yamaha to takie sobie tylko denony i Marantz. Ojciec ma w domu denon m41 i nawet to gra jak na takie maleństwo. Także co demon ceol n10 czy Yamaha :-). Dziękuję z góry za wyrozumiałość

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się pod temat: słuchałem w salonie Pylon Pearl Monitor. Bardzo mi pasowały. Natomiast im dłużej o tym myślę, tym bardziej zastanawiam się jednak nad podłogowymi (pokój wielkościowo tak jak u autora tematu), czyli Pylon Pearl 20 (wiem, że Pearl 25 są lepsze ale tu już budżet za wysoki). Monitorki Pearl fajne ale do ceny trzeba doliczyć standy to raz. Dwa, nigdy nie miałem standów i nie wiem na ile to jest stabilne (w sensie usadowienia kolumny na standach), a mam dwójkę dzieci, które w pokoju lubią poszaleć, więc boję się, że trącą stand i wszystko zleci.

Reasumując, czy możecie napisać jak się mają odsłuchowo Pylon Monitor do Pylon Pearl 20? Parametrami widzę, że to jest to samo, te same głośniki tam montują.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2018 o 12:46, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Masz małe pomieszczenie i moim zdaniem kolumny podstawkowe sprawdzą się tam zdecydowanie lepiej. Jeśli uprzesz się na podłogówki, musza być bardzo małe jak np. Nota 550 X

chyba, że będą to jakieś duże podłogówki, które nie będą miały podbicia pasma niskotonowego o 6dB. Trudno takie znaleźć i  przez to często pojawia się opinia, że do małego pomieszczenia muszą być małe kolumny. Bo bez tego podbicia małe paczki musiałyby w papierach kończyć się u dołu na 80Hz, a wtedy kto by takie kupił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2018 o 20:38, konraf napisał:

Witam

Podepnę się pod temat: słuchałem w salonie Pylon Pearl Monitor. Bardzo mi pasowały. Natomiast im dłużej o tym myślę, tym bardziej zastanawiam się jednak nad podłogowymi (pokój wielkościowo tak jak u autora tematu), czyli Pylon Pearl 20 (wiem, że Pearl 25 są lepsze ale tu już budżet za wysoki). Monitorki Pearl fajne ale do ceny trzeba doliczyć standy to raz. Dwa, nigdy nie miałem standów i nie wiem na ile to jest stabilne (w sensie usadowienia kolumny na standach), a mam dwójkę dzieci, które w pokoju lubią poszaleć, więc boję się, że trącą stand i wszystko zleci.

Reasumując, czy możecie napisać jak się mają odsłuchowo Pylon Monitor do Pylon Pearl 20? Parametrami widzę, że to jest to samo, te same głośniki tam montują.

Pozdrawiam

 

Może celuj lepiej w używane?

Pearl 20 to monitor na standzie właśnie. W tej cenie dostaniesz fajniejsze kolumny używane. Concept 6 od Dali, Tannoy M4/F4 czy Indiana Nota 550.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...