Skocz do zawartości

Jakie kolumny podłogowe do Yamaha R-N303D? salon ~50m2


raven790

Recommended Posts

26 minut temu, 1Ender napisał:

A moim zdaniem wręcz przeciwnie. Lepszy wzmacniacz "wyciągnie ostatnie soki" z "gorszych" kolumn. Pokaże ich piękno, koloryt barw. 

A odwrotnie będzie bardzo przeciętnie. 

Wiem, bo doświadczyłem. 

Pozdrawiam 

To tak jak byś wlał do starego rzęcha paliwa lotniczego i próbował ścigać się z Lamborghini albo oczekiwał że samochód pofrunie. Jeśli kolumny są ograniczeniem to wzmacniacz też niewiele zmieni. No chyba że do bardzo dobrych kolumn połączymy wzmacniacz bardzo słabej jakości to odczujemy spadek jakości dźwięku. Gdybym miał wydać na zestaw tysiąc złotych więcej to wolałbym dodać do kolumn (oczywiście wszystko zależy od proporcji). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2018 o 16:02, raven790 napisał:

Dzień dobry! Cześć! Witam!

Właśnie dołączyłem do Waszego szacownego grona forumowiczów.
Nie wiem czy dobrze zrobiłem... - to się okaże z biegiem czasu. 
Jeśli powinienem się przedstawić w konkretnym miejscu to przepraszam i proszę o wskazówki.
 

Żeby jednak nie zanudzić Was przejdę do tematu i pytania.
Otrzymałem w końcu zgodę zarządcy domu i najbardziej upierdliwej estetki w nim (Żony...) na zakup zestawu stereo:)
Warunki jakie ów sprzęt powinien spełniać to: wszystko w jednym - odtwarzacz sieciowy, wifi, bluetooth, itp itd. - im mniej na stoliku pod TV tym lepiej...
Padło (z uwagi na cenę - 1290pln) na Yamaha R-N303D - czy to dobry wybór? Nie wiem jeszcze nie odebrałem:P /mógłbym więc zmienić ale nie jestem pewien czy warto bo budżet ograniczony/
Do tego chciałbym dobrać kolumny podłogowe... Do nagłośnienia jest ok 50m2 powierzchni(salon+jadalnia) w formie "prawie" prostokąta.
Na krótszej ścianie(~6m) będzie spoczywał ów sprzęt. Odsłuch w całym salonie w zależności co kto robi - kuchnia, salon, jadalnie - różnie.
Głównie muzyka w tle(90% czasu grania) oraz 10% imprezy lub głośne słuchanie rocka/techno/jazz/muzyka poważna - słowem u mnie w domu słucha się wszystkiego łącznie z disco polo kiedy towarzystwo zapomni o wstydzie i się przyzna co lubi słuchać kiedy nikt inny nie słucha:P 

Ja osobiście utknąłem na starym sprzęcie z lat 80tych - Audiolab ale modelu nie pamiętam - być może 8000a ale nie chce wprowadzać w błąd - miałem wtedy(lata 90te) naście lat... a sprzęt pochodził z giełdy samochodowej wiec nie wiadomo było co siedziało w środku ;) 
Do tego były przereklamowane Altusy 300 - i jakoś to łupało i napędzało garażowe imprezy;) Wtedy jednak im głośniej po uszach waliło tym lepiej;)

Teraz wolałbym się skupić na detalach dźwięku niż łupaniu po uszach aczkolwiek chciałbym aby mieć zapas na chwile zapomnienia ;) ? 
Trochę poczytałem, poprzeglądałem sklepy i z tego wszystkiego i tak mam mętlik w głowie.
Kolumny do ok 1500-2000pln za komplet. Im mocniejszy bas - głównie przy cichej muzyce w tle - tym lepiej - myślałem o Magnat Supreme 2002... 
Nie wiem czy to dobry pomysł dlatego moje pytanie do Was jakie kolumny byście mi polecili - mogą być używane.
Z góry dziękuję:)




 

Będę trochę promował. Nie dlatego, że mam w tym udział ale dlatego, że jestem niebywale zadowolony.
Onkyo TX-8250 + Monitor Audio MR6

To połączenie jest zaskakująco dobre. Oczywiście ja jestem zadowolony. Ale pewnym wskaźnikiem potwierdzającym fakt dobrego brzmienia jest opinia rodziny, przyjaciół. Wszyscy zaskoczeni brzmieniem. Teraz, podczas pisania "gra dla mnie" Andreas Vollenweider. Coś pięknego. 
Oczywiście mówimy o kwocie 3500-4000 za komplet.
Polecam. ;-)

PS. Póki nie pójdziesz, nie pojedziesz na odsłuch (Q21 lub S4Home) to za pomocą forum decyzji sensownej nie podejmiesz.
Pozdrawiam

 

Edytowano przez pietrek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 7.12.2018 o 15:16, Gołąb napisał:

Raven790 akurat ja teraz jestem po zakupie yamahy R-N 803D i kolumn aurora 700 do tego dobre kable i powinieneś być zadowolony.. przy zakupie głośników u chłopaków z q21 miałem możliwość odsłuchu yamahy R-N602 i R - N803D. Zdecydowanie R-N803D.. Natomiast aurory 700 bardzo fajnie graja i podejrzewam, że 1000 jeszcze lepiej.. Ale dziękuję koledze z q21, że akurat takie mi pokazał ponieważ są w moim przekonaniu naprawdę dobre i za niewielkie pieniądze, dzięki niemu nie wydałem większej kasy, a miałem zamiar.. Do tego ratki 0% i jesteś zadowolony.. Przez taką możliwość dokupiłem  jeszcze u nich yamahe CD S300...  i żonka zadowolona ponieważ nie jest świadoma, ile kasy na to poszło, a wreszcie słuchać może muzyki w dobrym wydaniu jak za takie pieniądze.. 

Basssss jest  i S4Home zdecydowanie ma rację...

Hek

Hej !!

Jęsli mogę coś doradzić to kilka moich subiektywnych opinii. Od niespełna 3 lat, tj. od ukazania się amplitunera R-N602 na rynku jestem szczęśliwym posiadaczem urządzenia.  Po ukazaniu się modelu 803 zastanawiałem się nawet nad jego zakupem, ale w zasadzie nic ciekawego w odróżnieniu od 602 więc zostałem przy swoim sprzęcie. U mnie Yamaha R-N602 chodzi na głośnikach typu Klipsch RP-250F( pokój 3x4m) i sprawuje się wyśmienicie. Nawet przy ( nie używając funkcji Loudness ) cichym odsłuchu słychać wyraźną głębię dźwięku i okraszony bas. Przez cały okres użytkowania nie sprawiają żadnych problemów, a i muzyki słucha się świetnie. Jeśli chodzi o bas to jest to oczywiście sprawa głośników, ale i ich właściwego ustawienia. Poza tym, nowe kolumny wymagają tzw. "wygrzania" i inaczej dźwięk brzmi przed (czyli ok. 100 rbg), a inaczej po tym zabiegu. Mam nadzieję, ze mój głos jeśli nie wniesie wiele do dyskusji to sprowokuje czytających i zastanawiających do odsłuchu również na tym zestawie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia 29.11.2018 o 07:06, S4Home napisał:

To MIT!! ile razy mam to pisać? Z czyto technicznego punktu widzenia kolumny być oddalone o odegłość średnicy bas reflexu. A to czy kolumna ma bas reflex z przodu czy z tyłu  czy z boku to i tak zagra równie źle dosunięta do ściany. Skąd Wy to bierzecie?

Nie ma to też sensu. RN303 jest po prostu słaby. Ma mała wydajność prądową.

Do 2500 zł znajdziesz RN602 które jest znacznie lepsze, Onkyo 8250.

 

Piotr

Co to znaczy wydajność prądowa ??? Wg specyfikacji 602 od 303 niewiele aie różni. A obydwie są mocniejsze od wspominanego wyżej Marantza na podstawie instrukcji oczywiście. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pyy69 napisał:

Co to znaczy wydajność prądowa ??? Wg specyfikacji 602 od 303 niewiele aie różni. A obydwie są mocniejsze od wspominanego wyżej Marantza na podstawie instrukcji oczywiście. 

Niestety tego nikt nie podaje. nie ma parametru który to określa.

Może pośrednio amperarz pod którym pracuje wmzacniacz. Ale to także nie jest podawane.

Przy odsluchu to odczuwasz.

303 dostarczy "suche" waty.

13 godzin temu, 1Ender napisał:

Tańsze kolumny, droższa elektronika, ma to sens. Ale to moje zdanie. 

Moje też. Zależy od konfiguracji.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, chudeusz09 napisał:

To już mniej nieaktualnych tematów do sporów nie ma 🤔

Temat dalej aktualny. Jestem w trakcie kompletowania / wybierania swojego pierwszego stereo 😁

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Niestety tego nikt nie podaje. nie ma parametru który to określa.

Może pośrednio amperarz pod którym pracuje wmzacniacz. Ale to także nie jest podawane.

Przy odsluchu to odczuwasz.

303 dostarczy "suche" waty.

Moje też. Zależy od konfiguracji.

Piotr

Czyli  dobrym wyborem będzie 402 ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, S4Home napisał:

Nie. Dopiero 602. Jeśli to ma być amplituner stereo.

Jakie Ty masz kolumny do niego przypomnij mi ? Powierzchnia taka jak z tematu?

Piotr

 

402 kupiona. 

Mam stare dwie kolumny, które jakiś czas będą musiały grać. Po nowym roku zaczne szukać jakichś dwóch podłogówek. pokoj ok 22m2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...