Skocz do zawartości

Gramofon do zestawu stereo REGA PLANAR 1?


Master1098

Recommended Posts

Dzięki za odpowiedzi, rozejrzę się na rynku wtórnym i przemyślę kolejny raz, w którą stronę pójść. Nie ukrywam, że przejrzystość sytuacji, o której wspomina Inferno i Smerfciamajda mnie również skłania do zakupu nowej Regi. Jestem za używanym sprzętem z wiadomych - ekonomicznych przyczyn, ale chciałem przede wszystkim posłuchać, a nie skupiać się na modyfikacjach zanim w ogóle zakupię sprzęt bo czy to będzie dla mnie na tyle istotne się dopiero okaże. Za sprzętem używanym przemawia jednak do mnie najbardziej mechanika i solidność wykonania, na oko propozycje powyżej wyglądają na dużo stabilniejsze od delikatnej Regi.

Myślałem, że wysłałem odpowiedź wcześnie rano jednak nie udało się i poleciała dopiero teraz. 

Trudno o lepszy opis moich oczekiwań SMERFCIAMAJDA. Gramofon  jako dodatkowy element w zestawie, od dłuższego czasu chciałem rozwinąć ten temat, jednak rynek wtórny jest bardzo zniechęcający w moim przypadku, mam w pamięci poszukiwania kolumn i wzmacniacza - godziny przeglądania aukcji, zakup trwał kilka miesięcy. Zdecyduję się chyba na tą Regę, skupię się na słuchaniu muzyki i jeśli wciągnie mnie bardziej to na spokojnie, bez presji i z jakimś już doświadczeniem rozejrzę się za bardziej nietypowym rozwiązaniem. Wracając do Regi to spotkałem się z opinią, że naprawdę dobrze gra i jest godna polecenia, czytam, że tutaj też mieliście doświadczenie z tym gramofonem, nie słyszę żadnych niepokojących głosów co tym bardziej skłania mnie do zakupu. Nie ukrywam, że spodobały mi się propozycje TECHNICSA, wygląd bardzo solidny na oewbo zgłębię temat.

Co do ubogiej kolekcji winyli i zakupu gramofonu to nie chciałem kolekcjonować czegoś, czego nie mogę posłuchać. Zakup gramofonu jest dla mnie impulsem do zakupu płyt nie odwrotnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon to nie reaktor atomowy.
Awaria nie grozi globalną katastrofą dla ludzkości.
Może popsuć się silnik - do naprawienia czy wymiany pewnie za małe pieniądze. Do tego jest XXI wiek i postęp w elektronice. Stabilność obrotów i trwalosc a do tego cena nie jest problemem.

Może być uszkodzone ramie - tu już trudniej ale jak wyżej, tez się da. Wierze tez że można by w moim tanim gramiaku zrobić upgrade do lepszego ramienia w razie potrzeby i reszta na prawdę da radę.

Igła czy wkładka to części eksploatacyjne można powiedzieć. Natomiast tu wymiana nawet na model w cenie całego gramiaka da olbrzymią zmianę jakości. Tego jestem pewien.

Jak ja kupowałem to w małym budżecie chciałem nowy bo się bałem problemów.
Gdybym szukał czegoś z górnej pułki to pewnie był by z drugiej ręki właśnie ze względu na jakość vs cena.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie wiadomość, że Rega za 1000zł została sprzedana wczoraj więc pozostaje zakup w nieco wyższej cenie, jednak pod uwagę wezmę jeszcze Pro Jecta Debut Carbon. Jeśli ma ktoś jeszcze coś używanego na oku co być może jest ze sprawdzonego źródła lub ktoś chce sprzedać swój gramofon to przemyślę taki zakup również. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do naszego forumowego kolegi Audio Autonomy. On zawodowo zajmuje się serwisem gramofonów, a z informacji jakie posiadam to ma też na zbyciu jakieś gramofony. Może właśnie ma taki, który by Ci odpowiadał. W tej chwili nie zaglada często na forum bo jest zawalony pracą, ale wiadomości prywatne odczytuje. Miałbyś gramofon z pewnego źródła i po fachowym przeglądzie. Pozdrawiam.

PS. Szkoda, że ,,uciekła,, Ci Rega. To dobry gramofon. Sam mam Planar3.

20180920_101354.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, S4Home napisał:

Albo do pumpurka napisz. To forumowy komis.

S4Home,
Dobrze wiesz, że nie ma czegoś takiego jak "forumowy komis"!
Pumpurek jest często polecany jako sprawdzony sprzedawca, ale Twoje sformułowanie może wprowadzić w błąd użytkowników Forum AUDIO, bo jego działalność nie jest w żaden sposób powiązana z AVT (wydawcą AUDIO) czy Forum AUDIO.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RoRo napisał:

S4Home,
Dobrze wiesz, że nie ma czegoś takiego jak "forumowy komis"!
Pumpurek jest często polecany jako sprawdzony sprzedawca, ale Twoje sformułowanie może wprowadzić w błąd użytkowników Forum AUDIO, bo jego działalność nie jest w żaden sposób powiązana z AVT (wydawcą AUDIO) czy Forum AUDIO.

Pozdrawiam 

Tak, przepraszam mogło to źle zabrzmieć.

Pumpurek to komis działający na forum, ale z nim nie związany. Zgadza się. Jeśli kogoś wprowadziłem w błąd przepraszam.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam Forumowiczów,

Planuję zakup gramofonu jak w temacie, jednak z uwagi na dość ograniczone miejsce na meblu (komodzie) obawiam się, że mogę mieć pewne problemy z jego zainstalowaniem. Dlatego też mam gorącą prośbę do posiadaczy w/w gramofonu: czy moglibyście podać mi wymiar jak na rysunku (odległość krawędzi lewej nóżki - patrząc od przodu - od prawej krawędzi obudowy) ? Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam,

Mariusz

Rega_Planar_1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Nogi wejdą :D

... dwie z trzech :27_sunglasses: A tak na serio S4Home, sądzisz, że na tych 39.3cm to gramofon nie będzie się gibał na boki ? Chciałem to nawet sprawdzić organoleptycznie w sklepie, ale sprzedawca nie chciał zbytnio otworzyć świeżutkiego kartonu (żalu nie mam do niego).

Pozdrawiam,

Mariusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Fafniak napisał:

Ale jeżeli sa 3 to ta 3 jest pośrodku... czyli punkty podparcia będą...

Albo ja czegoś nie kumam...

Mnie chodzi o to by potwierdzić, czy ta lewa nóżka nie będzie wystawała (przynajmniej częściowo) poza obręb komody. Jeśli będzie częściowo - może się lekko gibać, ale niekoniecznie (tu mój ukłon w kierunku dotychczasowych właścicieli, którzy mogą mi pomóc rozstrzygnąć tę kwestię). Jeśli lewa nóżka będzie "wisiała" w powietrzu - będzie wielka kicha...

Pozdrawiam,

Mariusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2019 o 15:28, Bambula50 napisał:

Mnie chodzi o to by potwierdzić, czy ta lewa nóżka nie będzie wystawała (przynajmniej częściowo) poza obręb komody. Jeśli będzie częściowo - może się lekko gibać, ale niekoniecznie (tu mój ukłon w kierunku dotychczasowych właścicieli, którzy mogą mi pomóc rozstrzygnąć tę kwestię). Jeśli lewa nóżka będzie "wisiała" w powietrzu - będzie wielka kicha...

Stoi stabilnie nawet jak zsunąłem go do połowy tej lewej „nóżki” nie ma problemu, jest dosyć sztywna będzie OK 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...